Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 22. juuni 2015 13:50
Suurbritannia Oxfordi ülikooli kasvandikud peaksid olema koorekiht, ent õppejõudude sõnul ei tunne paljud neist õigekirja ega oska lugeda.

Eri õppeainete kokkuvõttest võib lugeda, kuidas tudengitel napib tervet mõistust, neil on raskusi oma mõtete väljendamisega ning nad ei saa loetust aru, kirjutab The Telegraph.

Kuigi ülikoolis õpib tudengeid, kelle töid saab avaldada teadusajakirjades, panevad professorite kukalt kratsima "masendavate õpitulemustega" tudengid.

Kokkuvõtte kohaselt näib, justkui jalutaks tudengid koolist tänavale, ilma et oleks üldse midagi õppeainetega seonduvat lugenud. Samuti oli tudengeid, kes ei suutnud korrektselt kirjutada "Mediterranean" ("Vahemeri"), kuigi see oli kirjas eksamilehe esiküljel. Probleeme esineb ka n-ö kaine mõistuse kasutamisega eksamitel ja kodutöödes.

Sellest hoolimata nendivad professorid, et kuigi kokkuvõte põhineb väiksel valimil ning alati leidub neid, kelle akadeemiline võimekus pole just kõige parem, on ka kursusi, kus tudengid enamjaolt ikkagi arukad inimesed.