Eesti uudised

Saku Vallavolikogu soovib, et valitsus keelduks illegaalselt saabunud immigrantidest täielikult (97)

Toimetas Kristin Aasma, 22. juuni 2015 10:51
Saku vallavolikogu esimees Tanel OtsFoto: Arno Saar
Saku Vallavolikogu saatis Vabariigi Valitsusele pöördumise, milles annab teada, et Saku vald ei soovi osaleda kuritegelike ühenduste organiseeritud immigratsioonile kaasaaitamises ega näe võimalust sellisel viisil Eestisse toodavaid inimesi vastu võtta. Volikogu on seisukohal, et tegeleda tuleks immigratsiooni põhjuste, mitte tagajärgedega.

"Selline ebaseadusliku immigratsiooni toetamine on meie hinnangul vastutustundetu ning sellel on kaugele ulatuv negatiivne mõju Eesti riigi turvalisusele ning see üksnes julgustaks inimsmugeldajate tegevust," ütles volikogu esimees Tanel Ots.

Volikogu viimasel istungil vastu võetud pöördumises öeldakse, et illegaalsete sisserändajate vastuvõtmine tekitaks olukorra, kus peame juurde võtma etteennustamatu hulga Aafrikast ja Lähis-Idast pärit inimesi, mis võib lõhkuda meie ühiskonna niigi hapra sotsiaalse sidususe ja tekitaks suuri pingeid sotsiaalsüsteemis.

Tegeleda tuleb probleemi põhjuste, mitte tagajärgedega.

"Soovime, et Vabariigi Valitsus annaks olukorrale adekvaatse hinnangu ning keelduks täielikult illegaalsel teel teistesse Euroopa riikidesse saabunud immigrantide Eestisse toomisest," seisab pöördumises.

Volikogu võttis pöördumise vastu ühehäälselt.

Samal teemal

Saku Vallavolikogu pöördumine Vabariigi Valitsuse poole

"Oleme mures viimasel ajal suurte hulkadena Lõuna-Euroopasse saabunud illegaalsete sisserändajate võimaliku jaotamise pärast Eesti omavalitsuste vahel. Saku vald ei soovi osaleda kuritegelike ühenduste poolt organiseeritavale immigratsioonile kaasaaitamises ega näe võimalust sellisel viisil Eestisse toodavate inimeste vastuvõtmiseks. Selline tegevus on meie hinnangul vastutustundetu, millel võib olla kaugeleulatuv negatiivne mõju meie püüetele heaolu ja turvalisuse kasvatamisel kogu Eestis.

Leiame, et uste avamine massilisele illegaalide voolule ei aita kuidagi täita tulenevalt Eesti Vabariigi Põhiseadusest Eesti riigi põhiülesannet tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade.

Sisserändajate vastuvõtmine üksnes süvendaks probleemi ja julgustaks inimsmugeldajate tegevust. See omakorda paneks meid olukorda, kus peame juurde võtma etteennustamatu hulga Aafrikast ja Lähis-Idast pärit inimesi, mis võib lõhkuda meie ühiskonna niigi hapra sotsiaalse sidususe ja tekitaks suuri pingeid sotsiaalsüsteemis. Tegeleda tuleb probleemi põhjuste, mitte tagajärgedega.

Soovime, et Vabariigi Valitsus annaks olukorrale adekvaatse hinnangu ning keelduks täielikult illegaalsel teel teistesse Euroopa riikidesse saabunud immigrantide Eestisse toomisest." 

Samal teemal

21.05.2015
GALERII | Angelina Jolie külastas Türgis põgenikelaagrit: tegeleda tuleks probleemi algpõhjustega
18.05.2015
Ungari soovib Serbia piirile ehitada piirdeaia migrantide tõkestamiseks
12.05.2015
Abbott: Austraalial on paadipõgenike peatamiseks loovad lähenemised
11.05.2015
EKRE: Eestisse võib saabuda kuni 65 000 immigranti