Eesti uudised

Tartus toimub teisipäeval maakaitsepäev (1)

Õhtuleht.ee, 21. juuni 2015 14:47
Hetk mullusest maakaitsepäevast Kambjas. Foto: Eha Jakobson
Nagu tavaks saanud, korraldab Kaitseliidu Tartu malev Võidupüha tähistamiseks 23. juunil maakaitsepäeva. Tänavu toimuvad pidustused Tartu linnas.

Maakaitsepäeva üritused algavad kell 13 Tartus Vabaduse puiesteel ning raekoja platsil, kus kõik huvilised saavad tutvuda Kaitseliidu relvastuse ning Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti ning Vanglateenistuse tehnika ja varustusega. Kuid pelgalt tehnika näitamisega asi ei piirdu, kuna päästjad demonstreerivad autovraki lahtilõikamist, politseinikud näitavad, kuidas toimub sõidukis olevate kurjategijate kinnipidamine ning Vanglateenistus lahendab pantvangiolukorda.

Kell 14.30 pakub Vabaduse puiesteel aga põnevust Põhja-Tartumaa Üksikkompanii demoesitlus, mille käigus peetakse liikluskontrollpunktis kinni "ohtlikud kurjategijad".
Loomulikult saab maakaitsepäeval maitsta ka sõdurisuppi ning osaleda Naiskodukaitse korraldatud loteriis, millest teenitud tulu läheb sel aastal Tartu Naiste Varjupaigale.
Maakaitsepäev kulmineerub kell 15.30 Tartu raekoja platsil algava paraadrivistusega, kus tunnustatakse tublimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid ning antakse konkursi "Kaunimad kodud" võitjatele üle autasud.

Orienteeruvalt kell 16.15 toovad Kaitseliidu Tartu maleva Motoriseeritud Üksikrühma võitlejad raekoja platsile võidutule, kus see siis jagatakse edasi Tartumaa omavalitsustele.
Tegemist on juba eelmise sajandi kolmekümnendatest aastatest pärit traditsiooniga, kus võidutule toimetasid kodukohta just Kaitseliidu mootorratta allüksused.

Tartu maakaitsepäeva korraldavad Kaitseliidu Tartu malev ja Naiskodukaitse Tartu ringkond koostöös Tartumaa Omavalitsuste liidu, Politsei- ja piirivalveameti, Päästeameti ja Vanglateenistusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee