Foto: Kaader TTV uudistesaatest
TTV / Pealinn / ÕL 21. juuni 2015 12:04
"Valitsuskoalitsiooni toetuse languse taga on kindlasti erinevad poliitikad ja otsused, mida on tehtud. Ennekõike just üsna ebapopulaarsed maksupoliitilised otsused ja ka laiemalt see koalitsiooni läbirääkimiste protsess, mis tekitas avalikkuses küsimusi," arvas politoloog Tõnis Saarts Tallinna TV uudistesaatele antud kommentaaris (vaata SIIT!).

Tallinna ülikooli õppejõud leiab, et toetuse niivõrd kiire langus on valitsusele selgeks signaaliks. Märguanded, et ei olda ka ise rahul sellega ei saa avalikkuses väga suurt usaldust tekitada, vahendab Pealinn.

"Ka koalitsiooni poliitikud ise ei näi olevat väga veendunud selle koalitsiooni väga pikas püsimises," arvas Saarts.

Vabaerakond Reformierakonnast populaarsem

Reedel selgusid BNSi tellitud TNS Emori koostatud erakondade populaarsusreitingu juunikuu tulemused: tähelepanuväärseima tõusu on teinud Vabaerakond, kes tõusis populaarsuselt teiseks, möödudes Reformierakonnast. Esimesel kohal on 26 protsendiga Keskerakond, kelle toetus maikuuga võrreldes ei muutnud. Vabaerakonnal on 19protsendiline toetus, Reformierakonna toetus on 18 protsenti. IRList on möödunud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kelle toetus on üheksa protsendi peal, IRLil on see kaheksa.