Maailm

ÜRO pagulasameti kõneisik: tegemist on tavaliste inimestega, kes pagevad tagakiusamise ja vägivalla eest (187)

LISA KOMMENTAAR

jajah 5. september 2015 16:47
noored mehed müüvad oma lapsed ja naise maha ja ostavad nutitelefoni ja pileti euroopasse, pole vaja siin seletada kes mis on!
okas 22. juuni 2015 15:43
hääletoru asi ongi propagandat teha neile..temal pole ajusid, et mõelda mida pasundab ja kas tal ka õigus on.. kahjuks eesti valitsus tuimalt taob raha asjupesurdamise peale ja lihtsalt 24/7 saadab kõikvõimalikku tuimestust nagu ühte auku juttudega.. milleks eda vaja on? kus nüüd on inimesed kaine mõistusega kes saavad palka julgeolekuohtude ja riskianalüüside eest? või needki on palgatud nüüd lobitööd sellele saastale tegema? aga, et siis pange avalikult oma nimed kirja kes hääletasid selle jama poolt ja aitasid kaasa. ning teha seadusega vastutavaks ning keelata vangla ähvardusel riigist põgeneda kui asi kusi on..kes muusika tellib, see ka vastutagu!
22. juuni 2015 14:14
mismoodi saab üldse kirjutada et süürlased on tavalised inimesed. tavalised v6iksid nad olla iraagis nt. eestis süürlane kyll tavaline oll ei saa mitte mingis m6ttes
Jaan 22. juuni 2015 14:01
Ma ei soovi saada neegrivanaisaks.
tavalised inimesed, jah, kuid 22. juuni 2015 07:41
vaevalt end uues kohas sisse seadnud, hakkavad NÕUDMA, et kohalikud peavad omaks võtma just nende tavad - vaadete, riietuse, hoiakute jm osas. Internet on näiteid täis.
jan26 21. juuni 2015 21:43
Neid värdjaid moslemeid küll pole siia vaja. Kui neid moslemite rotte tuleb hästi palju aastate jooksul ,siis mina kolin täitsa põhja, sest siis arvatavasti pole midagi eluohtlikku seal. kes teab millal nad jätte tapma tulevad.
ok 21. juuni 2015 22:31
millist põhja sa mõtled kasseda mis jääb polaarjoone taha või seda mille kaevamine võtab aega umbes üks tund
Lumememm 22. juuni 2015 19:38
Ilmselt ta mõtleb ikka seda põhja, kus moslem enam ellu ei jää, sest ta ei usu, et nii külm võib olla.
Meie jääme seal ka ellu. Kui Põhjarahvad võtavad...
OK 21. juuni 2015 21:29
Tore aga kui need inimesed põgenevad vägivalla eest siis MIKS NAD MEIE JUURES VÄGIVALDA KORRALDAVAD-EHK KUI ANNAD SANDILE PUTRU ,ROOJAB TA PUDRU SISSE.
to OK 22. juuni 2015 02:16
Ei põgene nad enamus mingi vägivalla eest.
See jutt on ullikestele.
Hea elu otsijad on.
to OK 22. juuni 2015 02:19
Ei ole nad mitte mingid vägivalla eest põgenejad. Vale jutt.
Hea elu otsijad on.
täiesti vale arvamus 21. juuni 2015 19:17
sealt euroopasse reisimiseks tuleb vahendajatele maksta tuhandeid eurosid, tavalisel vaesel inimesel pole sellist hulka raha kusagilt võtta!

Lumememm 21. juuni 2015 16:54
Iga mees on oma saatuse sepp
ja oma õnne valaja.
Ükskord prahvatab vimm,
mis kogunend salaja.
Mõisad põlevad, saksad surevad,
mets ja maa saavad meitele.
04. juulil kõik Vaole või Toompeale!
jee 21. juuni 2015 16:50
See lugu siis mõeldud lulludele! Põhjustest pole näinud ega kuulnud nõndanimetatud mitte üheski eesti "ajalehes" ega "raadios". Põhjus on sõdades, mida lääs on põjustanud, milleks mängida jaanalindu.
Ats 21. juuni 2015 16:21
Neid mustiperseid pole meile vaja, .....
piir 21. juuni 2015 14:22
Olen olnud alati oma pimeduses uhke,kui riigi juhid teatavad,et Eesti piir on kaitstud.Olen mõelnud,et euroopa liidu piir on täiuslik,mitte selline,nagu nõukaajal,kust piirivalvurite päeval 3paadipõgenikku üle lipsasid.Vene sõjaväes oli 3 lihtsat käsku piirivalves ka karauulis."seis,kes tuleb!"Kui vastust ei tule,siis"seis,muidu tulistan!"kuivastust ei tule,siis hoiatuslask õhku ja ja seejärel lask sihtmärgile.Peab laskma kohe,kui käsule "seis,kes tuleb" järgneb kiire rünnak.Praeguse piiri olukiorra pärast olen sügavalt pettunud ja sokis,sest rahvale on valetatud räigelt.Pole ju piiritsoonigi,nagu NLiidus oli,kus hoolikalt uuriti igaühe tausta ja dokumente.Piiripunktid on muutunud rahateenimise kohaks.Olen isegi vene piirivalvuri korraldust täitnud,kes mu autot läbi otsis,et paneks betoonsamba taha 2 õlut.
lisaks 21. juuni 2015 14:04
Praeguvõib eesti kaitseväe ja piirivalve vabalt laiali saata,sest kasu pole sest midagi.Kui Putin tahab vallutada Balti riike,saadab meile paar miljonit treenitud kehadega noormeest,kes kõik,kui ühest suust väidavad,et on hirmul Putini resiimi pärast ja nende elu on kodumaal ohus.Nad tulevad lihtsalt massiliselt üle piiri ja kaitsevägi ja piirivalve vaatab mokk döllakil nõutult pealt.Hiljemalt toovad nad ka oma lähisugulased venemaalt kaasa,toovad sealt omale naisi ja need omakorda omi lähisugulasi ning varsti on riigikogus ainult 10 eestlast.Esti põhiseaduses tehakse muudatusi ja ühiselt hääletatakse täiesti demokraatlikul teel ennast venemaa koosseisu.Kui nnüüd tahetakse lasta sisse afriklasi,siis toimuvad samasugused protsessid,ainult tunduvalt kiiremini ja venemaa asemel leiame ennast islamiriigist!
ttt 21. juuni 2015 14:51
ning varsti on riigikogus ainult 10 eestlast ja needki koristajad
ei saa aru 21. juuni 2015 13:42
Kui marssal Zukov Beria maha võttis rahvavaenuliku tegevuse eest,tõi ta eelnevalt oma tankid Moskvasse.Beriale allusid Nkvd väed,mis ära kohitseti.Beria areteeriti Hrusovi kabinetis,viidi vanglasse ja poodi üles!Mulle tundub,et meil puudub igasugune julgeoleku organisatsioon ja kaitsevägi.Loogiliselt peaks Terras toompea ümber piirama ja arreteerima poliitilise juhtkonna,kes on esinenud Eesti Vabariigi vastaste avaldustega,korraldama sõjaväe tribunali ja nad üles pooma või mingisse afrika riiki saatma,sest meie nato liitllased ei peaks selliseid kaabakaid vastu võtma ja kui võtavad,siis peaks tõsiselt kaaluma edasist koostööd nendega.
Miks ... 21. juuni 2015 13:36
...neile sexinäljas põgenikele kumminukukesi ei kingita ?
Katsile 21. juuni 2015 12:57
Olen sinuga ühel nõul.

Ja... 21. juuni 2015 12:53
...kuh meie siis põgeneme?
fru 21. juuni 2015 12:04
Üks lõpetab, järgmine alustab...
Meie lihtinimesed tahavad ka rahus elada, mitte muretseda sissetungijate pärast, kelledele meie rahva eksistnts meie kodumaal on nende eksistentsi jaoks takistuseks.
Pagulased tööle 21. juuni 2015 11:12
Olen hoopis aru saanud, et tegu on inimkaubandusega, millega keegi teenib sadu miljoneid, võibolla milardeid, aga pagulaste sotsiaalkulud maksavad vastuvõtvad riigid. Mitte iialgi ei suudeta inimaubandusega lahenda maalma nende piirkondade vaesust ja viletsust, mille arvel edukas Lääs on sajandeid elanud. Aarika vavus on sajandeid kestnud ebaõigluse tulemus ja mingis mõttes on sellest ebaõiglusest lõiganud kasu seesama Euroopa maksumaksja, kasvõi ostes häbematult odavaid banaane. Aga ahvaste ümberasustamine ei ole kõigile meelepärane lahendus. Pärtolumaades tuleks vähendada ebaõiglus ja vaesust. Sellega aga ei nõustu Euroopa ega Ameerika kapitalism, kuna siis kaob odav tööjõd ja tooraine. Kui Euroopa makumaksja toetab pagulasi, maksab ta osaliselt oma ajaloolist võlga, osaliselt aga nuumab Euroopa kapitalismi, kellele vaevus mujal maailmas on ühel või teisel viisil kasumi allikas. Pagulusrände kigus aga kuhjuvad ja põimuvad sotsiaalsed pinged ja murepuntrad, misaja möödude. võivd põhjustada pikaajalist rahutust ja vägivalda Euroopas. Esimene ja kõige karjuvam, kõige lollim viga on panna pagulased muiduleivasoojatena migitesse immigrtsioonikeskustesse, kus nadkohe õpivad parasiteerima sotsiaalsüsteemi. Ei, nad tuleb panna kohe tööle, et nad teeniksid elatist iga oma päeva jaoks. Metsas, põllul, tehases, kus iganes. Pagulased ei pea elatuma, eti tohi elatuda toetustest, vaid üksnes ja ainult omaenda tööst. Ainlt selliselt viisil on pagulus vastuvõetav. Kui millelegi raha kulutada, siis ainult vastavale koolitusele ja keeleõppele. Lihtsaid töid aga saa tegema hakata kohe.
Ann 22. juuni 2015 00:38
Jah,natukest aega teevad tööd ja kui neid siin juba piisavalt palju on, siis hakkavad nõudmised pihta.
23. juuni 2015 00:44
...jah,nii seda vöib vabalt nimetada,et keegi paneb siin pagulaste üle toomisega suured rahad tasku ja seda kutsutakse maffiaks ning need riigid aitavad maffial tegutseda,kes neid majutavad ,ja hakkavad vabatahtlikult üleval pidama ja üldse vastu vötavad.Ja kui tavaline inimene aitab kuriteos oled kohe kaasosaline,aga kui riik aitab maffiat,mille nimekesele seda peaks kutsuma..,väga huvitav oleks teada saada ka rahval.....
Vana Parm 21. juuni 2015 10:53
Ma olen seda palju kordi rõhutanud, et tegemist ei ole mitte tagakiusatute vaid armeega kes tahab vallutada euroopat.
Nüüd on rahva rahustamiseks 21. juuni 2015 11:11
pandud naised ometi pilti. Kus kohast nad nüüd tulevad, lumi maas?
Ei ole palju 21. juuni 2015 10:47
Kui nad nii taga kiusatud on sii parem ühinegu ühiseks löögirusikaks ja likvideerigu tagakiusajad.
pensionär 21. juuni 2015 10:25
Meie meedias käib suur ajupesu. Ei möödu päeva, kui TV-s või raadios ei ole saadet nn. põgenikest.
Väga kurb, et meie poliitikud sõidavad teerulliga üle rahva arvamusest. Minu tutvusringkonnas ei ole mitte ühtegi inimest, kes pooldab neid kvoote. On vaja võtta nulltolerantsi seisukoht. See ei tähenda rassismi, kuid meie vaene riik ei suuda hoolitseda oma pensionäride ja laste eet. Brõsselis on meie tipppoliitikud loonud Eestist täiesti vale ilustatud pildi kui heaoluriigist. Arvan, et see samm nende poolt on lausa kuritegeli. Poliitikud ei tea, kuidas tavainimene peab läbi saanma väga vähesega, Nii et ei veelord igasugustele sisserändajatele!
tegelikult 21. juuni 2015 13:26
on rassism eluterve nähtus,millele on kunstlikult poogitud negatiivne varjund vastuhaku vältimiseks teiste rasside pealetungile.Kõik teised rassid on rassistlikud aga meie valged ei tohi seda olla?Kus tulevad väljendid "jumala poolt väljavalitud rahvas","uskmatu koer" ja "valge rämps"?Kas teised rassid,kes meie ala hõivavad,küsivad meie käest mis on meile solvav?Ei küsi,vastupidi nad on sisuliselt meid orjastanud,kui meie peame neid üleval,siis mis muud see on ,kui orjastamine!
ants 21. juuni 2015 10:22
ei ole tavalised inimesed. nad on moslemid
KKK 21. juuni 2015 19:50
miks need pigid arvavad et neid siin kiusama ei hakata. mina seda neegrisodi siia ei soovi .
ja kui need pabulased peaksid minu õuele keksima tulema, siis jumala eest löön neil kurikaga hallolluse ninast välja
Paar 21. juuni 2015 09:08
päeva tagasi näidati ETV2s filmi Somaalia piraatidest.Ja kui ma vaatan pilte nendest"pagulastest" siis on nad väga nende piraatide moodi.Kõik noored mehed nagu need piraadid olid.EI MIGRANTIDELE.
v i h k a n ! 21. juuni 2015 09:26
Just. Ja n e e d põgebevad vägivalla ja tagakiusamise eest? Pigem tulevad kiusama ja vägivallatsema siia! Vaos ei saa Eesti naised enam isegi päevitada, mustad kollid on kohe jaol!

Lugeja 21. juuni 2015 04:10
Nii syytud ja tavalised inimesed,kes vastuvötjariigi lippu pöletama hakkavad..
max 21. juuni 2015 01:12
järjekordne ajupesu rahvale,aga ei nõustu mitte ja tahaks teada kuidas edeneb uurimine 30 moslemi poolt uputatud kristlase kohta
max 21. juuni 2015 01:13
30 kristlase uputamine
max-ile 21. juuni 2015 09:27
See ajas karva turri isegi mu tuttaval satanistil!
max 21. juuni 2015 01:13
30 kristlase uputamine
kats 21. juuni 2015 01:03
Meie maal on erinevalt paljudest Aafrika riikidest kooliharidus kohustuslik ja inimesed on haritud ning seetõttu keegi seda juttu ei usu . Kui neid põgenike hakkab siia juurde tulema, siis nad hakkavad varsti siit ise põgenema. Eesti rahvas on nii sallimatu, et te võite meid südamerahuga panna TOP 1 -ks oma statistikas. Meil on selle üle ainult hea meel. Me ei jõua terve maailma hädade vastu võidelda, meid on selleks liiga vähe. Püüaks oma riigi ja rahvuse probleeme lahendada, et poliitikute väga valede otsuste tõttu ei peaks eestlased siit riigist "tagakiusamise" tõttu põgenema.
teadja. 21. juuni 2015 00:37
minu mälu järgi on see pilt kunagi netis üleval olnud. see foto on tehtud Saudi-Araabias.
21. juuni 2015 13:00
manipuleerimiseks sobib küll
20. juuni 2015 22:17
Vao küla naised on hirmul, kui kaks naist päevitas privaatses kohas maja taga, ilmus kaks pagulast sexsi küsima.
Einohhh 21. juuni 2015 08:33
Hea,et veel küsivad.
appi - appi 20. juuni 2015 22:01
Mis jama ja valet levitatakse.
Ei ole nad mingid tagakiusatud.
No milleks sellist umbluud räägitakse ?
Peetakse inimesi idiootideks või ?
milleks ometi 20. juuni 2015 22:03
Milleks selline vale ja rahvaga manipuleerimine ?
20. juuni 2015 22:03
kui usu teema välja jätta, siis tundub päris karm värk
mida muinasjuttu. 20. juuni 2015 21:45
Naised ja lapsed on lihtsalt sadistid seal, peksid mehikesed minema.
Onu Ruudi 20. juuni 2015 21:24
Ma kardan, et varem või hiljem tuleb eurooplastel selliseid hakata julmalt tagasi saatma või isegi maha lööma, kui nad relvastatud vastupanu peaks osutama. Ei ole see Euroopa ja liiatigi veel Eestigi kummist. Ja mille kuradima pärast peaksime me siin nuumama võõraid parasiite? Omalgi vaeseid rohkem, kui küll.

Onu Ruudi 20. juuni 2015 21:18
Kes viiitsib, saatku need videod sellele kounile! Ega sellest küll kasu pole, aga vähemalt on talle mõista antud, et Eesti rahvas ei võta teda tõsiselt, ehkki valitsus püüab ennast selle inimsmugeldamisega siduda.
https://www.youtube.com/watch?v=fX73ggsMNEI
https://www.youtube.com/watch?v=OmqOlxNQABI
https://www.youtube.com/watch?v=EQiHBKUsD9I
20. juuni 2015 22:00
Onu Ruudi 20. juuni 2015 21:09
Vaadake siis seda uut Ždanovit ja tema varasemaid vaimusünnitisi!
http://epl.delfi.ee/news/eesti/uro-saadik-eesti-peaks-hakkama-pagulasi-ise-siia-tooma?id=68946399
Kui Eesti valitsusel oli julgust Bäckmani sarnane kloun pikalt saata, siis peaks tal ka julgust olema teine kloun, kes on ennast ÜRO-sse sokutanud, pikalt saata.
Onu Ruudi 20. juuni 2015 21:28
Lisaksin veel, et kui Soome ei taha, et need murjamid kõik siit sinna liduksid, peaks ta viivitamatult selle klouni tagasi kutsuma. Muidu see põhjustab Soomes tohutu katastroofi. Meie valitsus on muidugi nii loll ja rahaahne, et toob murjamid maale ja kuuleb selliste "Lapi tarkade" soovitusi.
mis lolli jutt see küll on 20. juuni 2015 20:42
neile lubatakse head elu, sellepärast nad tulevad
täpselt nii 20. juuni 2015 22:02
Hea elu pärast tulevad, kuna usuvad, et Euroopas sajab raha puu otsast alla.
Mingit muud põhjust Euroopasse tulekuks ei ole.
imeline 20. juuni 2015 17:09
..nii muidugi keegi ju ei hakka poliitikud teile rääkima,et tegeliku peitub ISIS väge kavalalt Euroopa riikidesse sokutada,mille pöhjuseksöjaliseks tehakse sihilikult,muidu ju pole eesmärki,et pagulased saaksid valel pöhjusel piire ületada. Juba kuulsin ühest vägistamisest ja see tegija on kindel ISIS väelane,nende eesmärk on vägistada naised,lapsed,vaatamata kas on tüdru vöi poiss,....räägin sellest mis on mulle küsides in formatsiooni andnud,kus riigis ISIS on juba teod teinud. Tavaline paguline kes töeliselt abi vajab ,ei lähe sellisele teele...aga ka need naised kes end rätti peidava on juba üks hoiatus,sest need on mingil määral ühenduses ka terrorismiga. Sest tänasel päeval ,kui Türgi ,Kurdid ja jne.riigid on suundunud ka vaated euroopa suunda,siis nendes riikides ei kanna paljud naised enam burdasid ja seda ei sunnita, ja paljud heidavad need ise pealt ära,kui sealt vägivaldsest riigist välja pääsevad,kes töeliselt austab ka teite riikide kultuuri. Siin ongi hea koht jälgida,kes on ju kes.
Öige muslimi mees ei tohi ajada oma habet,ei juua alkoholi,ei suitsetada,ei huumeid ja ka ei tohi ennast pesta,on koraani järgi nöuded. Aga ISIS obn need euroopan riikidesse juba pagulisena varem tulnud isikud ja nad on nende riikidest palju rahaslist tuge saanud,kuid kui käivad oma moseedes ,seal tee körvale antakse neile mingid imed ainet vöi huumeid jas see peseb nende ajud korralikult ,ning siis nad ongi( vördlus)päris saadanad ja nad ainult tahvad kurja korda saata,headus on neist kadunud,... Koraan on saadana raamat. Nii et mitte hiljem appi hüüdma hakata,peab enne juba ennetama seda ,mis selle jägi tulek hakkab olema,kas moseed on juba valmis,sest köik kirikud tuleb hävitada ja selleks pannakse sinna pomme,sel ajal kui ka seal on palju inimesi.nii et jöulukirikus käimistele tuleb teha löpp,lisaks häävitatakse ka ajaloolised ehitised,kohe kui vöimalus selleks avaneb.
khm 20. juuni 2015 17:37
Alles mõne aja eest oli teema, et kirikud rulaparkideks teha, ilmselt siis mošeed asemele, moslemite hauatähised surnuaedadesse domineerma, igal moel saab põlisrahvast alla suruda, kui immigrantidele sellised õigused antakse.
k...rat ise 20. juuni 2015 16:36
No mille pärast meil küll oli vaja sinna euroopa liitu ronida? Nüüd on häda käes? Ei ole kahtlustki, et see liit on varsti omadega pe...es. Oleks saanud ju ka teisiti. Varem olin uhke eesti ja eestlaste üle aga praegu on häbi. Ei osata enda rahva ega maa püsimajäämise eest seista, ainult kummardatakse neid nõgiperseid.
.... 20. juuni 2015 17:43
selleks, et piki näppe saada, nüüd võiks kogemusest õppida ja oma peaga mõtlema hakata.
mati to k...rat ise 20. juuni 2015 22:57
sa oled esimene kes mõtleb ja räägib täpselt nagu mina,ma olen 100% kindel eesti oleks tunduvalt paremal järjel kui oleks vabariik aga mul pole siin riigis sõnaõigust sest hääletasin el-i vastu olen küll sünnist saati eestlane aga omal maal sõnaõigust ei ole esimese asjana võtaks kaitse alla linalakalised ,sinisilmsed tüdrukud,poisid kui neid veel on on üldse institutsiooni kes kaitseks eestlasi kui rahvust kelle tunnusjooned mainisin eespool ära
ahah 21. juuni 2015 08:10
Hr.Aikomus 20. juuni 2015 16:29
Mul on Teile enne jaanipühi üks piiizikene soovitus: pistke umbes 29. juunini oma HALA illegaalsete immigrantide teemadel omale (koos mainitutega) ühte sooja ja pehmesse kohta(kus küll vist väga head aroomid pole) . "Tänu" Teile ja teiesugustele on need võimalik, et viimane kord, kui eestimaalased saavad rahus pühi pidada. Nii, nagu on siis smugeldatavatel neegritel/kaltspeadel savi põlisrahvast, on meil täielik siiber ja savi neist ja TEIE HALAST. Kohtumiseni jaani-järgsetel "grillipidudel"....
las põgenevad iisraelli 20. juuni 2015 16:25
ja saudi araabiasse, meil siin omalgi vähe ruumi
MUAHAHAAAA 20. juuni 2015 17:53
Iisraelis visatakse neile raha näkku, summadest on meedias juttu onud, ja tõmmaku Euroopasse, kus neid ohmud üleval peavad ja oma riigid sellega laostavad.
ärge lollitage eesti rahvast.... 20. juuni 2015 16:23
Mida juttu,tavalised inimesed,tavalistel pole sellist raha ,et euroopasse purjetama hakata.Kui neil see 2000-3000 dollarit nii vabalt võtta ,siis peaks ju seal lausa paradiis olema!Miks nad siis ära kipuvad,kui raha on, järelikult on ka "tööd".
ja 20. juuni 2015 22:47
tavaline inimene läheb ikka tööle,aga need seal Soomes,Rootsis-need on siis ebatavalised,et pole tööst huvitatud.
ja 20. juuni 2015 22:56
neegreid mõtlesin muidugi

brüsselis ei osata 20. juuni 2015 16:23
piirkonnas probleeme lanedada, siis minnakse lihtsamat teed, las nende riikide kodanikud maadle nende väljasaadetutega kui jõuavad.See näitab ju et igal pool istub peessetäis targutajaid, kuid probleemsetes riikides korda majja panijaid neist pole, see tähendab et istuvad soojatel kohtadel hiigelpalkade eest, kasu puhas 0 meie väikestele riikidele.
pole aus! 20. juuni 2015 17:55
Kuidas pole kasu, nemad ju juhivad neid väikeseid riike kindlalt põhja.
20. juuni 2015 21:52
vähemalt on suund selge
Huvitav... 20. juuni 2015 16:19
tulevad justkui vene poolt.Miks nad seal kanda ei kinnita ja miks neid sinna tagasi ei saadeta?
.... 20. juuni 2015 17:58
sest see on äri, aga pagulaste eluaegne pidamine on kulu!
Huvitav... 20. juuni 2015 16:19
tulevad justkui vene poolt.Miks nad seal kanda ei kinnita ja miks neid sinna tagasi ei saadeta?
20. juuni 2015 21:51
seal nasism nii tugev, et isegi kaukaasiast pärit rahvused hädas ;)
küsimus: 20. juuni 2015 16:17
Miks me enam ei usalda oma Eesti peavoolumeediat!
20. juuni 2015 16:01
Üleüldse ma ei usu, et negrud oma initsiatiivil Eestisse hakkasid "purjetama", kes neile tee kätte näitas siia ja miks just siia?
need olid 20. juuni 2015 16:26
hansod , jannod, kärri käsperid , kallased ja üks naisneeger , nimi ei meenu, need teevad põhja aafrikas aktiivset eesti tutvustamist ja siin ka kilkavad ,et me peame nad vastu võtma
vello 20. juuni 2015 15:40
mida siin arutada las pagulased pagevad omal maal teise otsa, aga mitte euroopasse....aafrika on suur ja lai.
kes soome keelt oskavad 20. juuni 2015 15:30
ja viitsivad guugeldada, neile mõned lingid. http://www.pekkatuunanen.fi/aineisto/maahanmuutto.pdf
Tekst sellest, kuidas Soome end sisse söönud somaalid petavad ja mida selleks kõike ei tehta, et üha rohkem oma rahvast Soome saada. Kaasa arvatud see, et need kes on kohal annavad osa oma abirahast tagasi maffiale, kes siis uusi tüüpe lisaks smugeldavad.
http://www.suomenperusta.fi/maahanmuutot-tutkimus-osa-1/
Ülaltoodud lingil olevate andmetega peaksid tutvuma kõik meie poliitikud. Väga põhjalik uurimus.
http://suomaliansanomat.blogspot.com/2009/11/egyptilainen-lehti-muuttakaa-suomeen.html
"Reklaam" Soomele Egiptuses. Miks on kasulik minna pagulasena just sinna?
Annaks jumal, et meie riigi kohta sellist "reklaami" ei tehtaks.
http://www.stat.fi/tup/tietoaika/tilaajat/ta_12_03_maahanmuuttajat.html
Kas keeleõpe aitab inimesel tööd saada? Eestlastel aitab, somaallastel mitte!!
Ilmselt on ka mõningaid positiivseid näiteid olemas, aga kuna kogu meie poliiteliit on pagulasi promomas, siis otsisin välja negatiivsed näited.
tarakanid koju tagasi! 20. juuni 2015 15:57
Rohkem selliseid teadmisi! Meie meediale on tehtud ülesandeks pärdikuid ülistada,valetada ja vassida iga päev, tera täna, teine homme, kuni me tüdineme, ei kommenteeri ja "unustame", VAIBUME !
20. juuni 2015 21:50
lugesin läbi, ahastus tuli peale, kas astume sama reha otsa nagu meie naabrid?
Mina 21. juuni 2015 08:08
Ma võin kinnitada et kõik need artiklid on tõsi ja mis kõige hullem et kõik ametnikud teavad sellest petmisest aga midagi ei tee kuna kardavad et nad tembeldatakse rassistiks!Ja somali naerab ja tegutseb rahus ja petab !Mõni somali võtab abiraha nii rootsis kui soomes-ka seda teatakse aga kedagi ei huvita kun ametnik kardab olla rassist!!!!
Tahaks teada 21. juuni 2015 16:45
Kuidas ma olen rassist, kui ma ei taha oma kodumaale neid võõrkehi? Ja mis siis, kui sõimatakse rassistiks ja fašistiks? Kas me veel vähe oleme neid sõnu endi kallal kuulnud? Miks küll meie valitsus kardab? Olgem esimesed ja keeldugem sellest. Mis siis saab, visatakse EL-ist välja? Parem siis ise sealt ära tulla ja need Vao elanikud tagasi saata. Mida seal veel arutada on? Kuna ja kust nad üldse siia on ilmunud? Miks kõik käib nii vaikselt ja salamisi?
kaktus 20. juuni 2015 15:17
miks noored täisjõus mehepojad seal vastu ei hakka ja ei ühine? Siin on kambas ja kiusavad, loobivad kividega neid, kellelt abi tahavad? Kus on loogika? Mis jama siin aetakse, võtku need kes kes on sealt oma suured varandused kätte saanud. Eesti pole toonud sealt endale ei orje, kulda, teemante ega muud väärtuslikku. Miks meie vaesed peame neid nüüd üleval pidama?

l 20. juuni 2015 14:57
euroopasse ümber asustamisega islami usku ei kaota, nad ei sulandu iginnä, selle taktikaga islam vaid levib üle ilma.
l 20. juuni 2015 14:48
enamus ei ole kindlasti tagakiusatud, ja meie elulaad ei tee neid kindlasti õnnelikuks, sama, kui meie koliksime elama neegrikülla.
14:48, 20. juuni 2015-le 20. juuni 2015 15:24
Just, hoopis meie saame nende läbi õnnetuks! Ja terve maailm on juba nende tarakanide pärast õnnetu! Ja ikka muudkui kütame takka---tulge-tulge. "Meil aiaäärne tänavas" on juba islamimeloodiaga tehtud! Õnne huumorimeestele!
keegi 20. juuni 2015 14:03
"tegemist on tavaliste inimestega, kes pagevad tagakiusamise ja vägivalla eest"
Põhjus on sõda ja tagakius aga põhjus on ka lähimates riikides, kus elu rahulik korralike kaitse all olevate põgenikelaagrite puudumine. Kust koheselt tuleb suunata põgenik kodumaale, kui on seal elu normaliseerunud.
-
Eestisse ei ole nad oodatud, arvab siiski suur enamus eestlastest ja eestimaalastest.
-
Kaastunne ongi inimelu väärtus aga loll kaastunne suurendab kannatusi. Mina ei taha, et nad toovad oma usu, kombed ja traditsioonid kaasa, st. sellest tekkib siin sama vastastikune tagakiusamine, kui nende.
Nimekirja võin päris pikaks ajada, milkiseid kannatusi nüüd jubant Eestis võivad võõramaalased põjhustada.
-
Veel üks asi. Eesti riik kuulub väikerahvale ja võõrrahva osakaal on niigi 30%. Kindlasti juurdeveetavate rahvaste osakaal tekitab reaalseid konflikte. Loll kaastunne ei lahenda midagi.
-
Kaastunde suurenemiseni peab kasvama ja see tähendab ka ego mahajätmist... Kogu inimsugu on egoismiga haaratud, ka need põgenikud on seda. Järsku oma himusi vähendada tähendab hoopis järsku oma kannatusi kasvatada, see on loll kaastunde omamine. Võrrelda nagu ususektiga liitumisel, kus kogu oma vara antakse sinna ära, mis on ülepeakaela tehtud kannatus iseendale, oma lähedastele ja lastele. Enesehävitamine ei ole kaastunne. Järsku võib püksi si. ttuda aga mitte himudest egost lahti lasta. Rumalus on kannatuse põhjus, tekitab viha ja konflikt suurenem, kannatus suureneb. Jah mõningad inimesed püüdlevad kõikehõlmava kaastundeni aga see on ainult individuaalne püüdlus ja järk järguline (teate ikka mida see tähendab) teekond. Seesugusel on kaastunde suurenemine probleemivaba, see on isikuline tee ja kaudselt küll seosneb mingi rahvaga aga suurele enamusele sellist eluviisi pealesuruda on uue sõja ja kiusu vallapäästmine, kuna samuti põgenik on oma himudest haaratud.
-
Selle tasemega ühiskonnas, kus elame on kaastunde esinemine põgenikelaagrite ehitamise aitamine ja just sõdade ja tagakiusu põhjuste vähendamine ning ka põgenike suunamine tagasi oma kodumaale. Kodumaale, kus on nende traditsioonid ja eluviisid.
-
Üldistades. Seal kus meid ei ole on sama raske elu. Jah me võime sealses ühiskonnas mõni aeg töötada ja elada (samuti ka siinsel maal võõramaalased) aga oma kodumaa on kõigil ootamas, sest oma hirmude ja himude kaotamime on järk järguline.Teisit, kohe ja kiiresti toimub kannatuste kuhjumine.
-
Seniks, kuni inimkond areneb, seniks ka peab vahet tegema kaastundel ja lollil kaastundel, mis viib hävitamisele. Loodan paremat.
Loogika on paigast ära 20. juuni 2015 14:03
Kui sadu tuhandeid represseeritakse, siis peaksid nad omal maal vastu hakkama. Ei ole vaja minema joosta.
Kui siit Eestist omal ajal mindi, siis mindi peredega. Elati algul kehvasti. Mingeid soodustusi ei olnud. Ja õige see ju oligi. Tõestad ennast ja oma võimeid, sulandud ühiskonda ja saad ka võrdsed õigused kohalikega.
Sealt tulevad noored mehed. Ainult neid siis represseeritaksegi või? Nii rumal jutt, et imelik kohe. Miks neid siin kohe lillitama hakatakse. Võtku ja tõestagu ka oma töökust ja tahet siin elada ja kohalikega arvestada.
Juku 20. juuni 2015 13:57
On nende omas maailmajaos piisavalt riike,kus pole mingit sõda ja muud jama. MIKS NAD SINNA EI LÄHE?
20. juuni 2015 21:47
tasuta leiba ja muid hüvesid ei ole ;)
pipi 20. juuni 2015 13:24
no krt kui need pagulased nii kuradima kasulikud on riigile et lausa majandus õitsele puhkeb no siis jätku ja võtku need riigid pagulased endale, kes seda väidavad. ära hakkab juba tüütama see pagulaste reklaamimine. ise, elades eestis eemal , tean et ei too need pagulased mingit õisengut, ainult rist ja vilestsus .
Mina 21. juuni 2015 08:11
Ka mina näen seda iga päev kuna elan juba aastaid soomes!Miks need pagulased keeldusid minemast malaisia laevale kes neid olid merehädast päästmas?
Ruts 20. juuni 2015 13:00
huvitav pilt on pandud artikli juurde, ainult, et kui vaatad video ülesvõtet pagulastest, kes laevadega saabuvad, siis seal enamus mehehakatised. elagu meedia võim.
Ehh 20. juuni 2015 12:51
Juuresoleval pildil eranditult naised, aga paatides eranditult mehed. Niimoodi üritataksegi kuvandit luua oma valede õigustamiseks. Mis tagakiusamisest ja vägvallast me räägime, kui põgenikud ongi need kes seal vägitegusid teevad. Vägivald hakkab siis kui need murjamid suudavad kandakinnitada, võõras ühiskonnas.
to ehh 20. juuni 2015 13:07
Põgenike hulgas on nooremaid mehi üle 70% põgenike üldarvust. Desertöörid, kes naised-lapsed saatuse hoolde jätavad. Kas naaberhõimu poolt maha lüüa siis või nälga surra. Nahahoidjad!

20. juuni 2015 21:46
karm aga õige, ma ei usu, et meie jäämine või mitte jäämine EL meie elukvaliteeti muudaks. Lihtsalt saaksime ise otsustada, mis on õige ja mis mitte
20. juuni 2015 12:45
Miks need tagakiusatud on põhiliselt vaid noored mehed?
vanaisa 20. juuni 2015 12:13
Miks on Ameerikas sildid: "ainult valgetele" aga sellepärast, et valgel naisel pole pargis kohta kus istuda, sest igal pool vedeleb kari neegreid. Kas teate ka nende pagulaste rahvuse kombeid? Nad tulevad sulle tuppa, söövad sinu külmikust ja jalutavad mööda maja kuis arvavad. Jah selline on nende kultuur ja kombed. Kaitse Jumal Eestimaad.
sellised me saame omale üsna varsti 20. juuni 2015 12:22
TEMA HIILGUS,Ektsellents Taavi Rõivas süüdistas vana Savisaart , sest ainult tänu selle mehe kiuslikkusele tulevad siia uued kõrge kultuuriga koduhoidjad.
EDga siis RE ega Rüivas neid kutsunud,samuti pole osanikeks reformaatoritel valijad .
Süüdi on Putin ja süüdi on Savisaar.
mitte ainult neegrid, 20. juuni 2015 12:24
tean üht tsetseeni,kes käitub täpselt samamoodi,-töö juures viis teise mehe vahetus püksid nagist minema,külmkapist nosib teiste toitu,joob teed ja kohvi.
Lisaks lagastab töökoha ära-looduselapsed!!! :(
mis looduslaps 20. juuni 2015 15:54
20. juuni 2015 21:44
neil ju põhimõte: kõik on ühine ;)
tsurkad seebiks 21. juuni 2015 00:35
aga proovi sa midagi nende oma sealt külmkapist võtta siis tulevad karjuma ja kallale
valetaja 20. juuni 2015 12:08
Valetab..ma olengi vaadanud teisi riike kus juba ammunsee pagulasteema päevakorras ja noo need neegrid on suur probleem seal ja varsti siin samuti
..saatke need kuradi murjamid vilsandile vms..Jaan paneb adru töötlema vms ;)
kuule,valetaja, 20. juuni 2015 12:26
mida see Tätte sulle kurja on teinud?
Sealt adru juurest on nad VÄGA KIIRESTI sinu ukse all ja siis olgu paremad palad olla,-või muidu...
Tõerääkija 20. juuni 2015 21:13
Tulgu aga: kostitan "külalisi" NII VÄÄRIKALT, et igasugused "paremad palad" hoobilt ununevad, sest pakutav kokteil niidab paremini kui vikat... :-)
kas siis 20. juuni 2015 12:07
näiteks terve Aafrika sõdib ja kiusab inimesi taga? Leiaks ju samal mandril ka rahulikuma koha? See, mis toimub, ületab ikka mõistuse!
to kas 20. juuni 2015 18:41
Poole sajandi eest kihutasid nad valged kolonisaatorid Aafrikast välja. Lõid omad riigid. Nüüd tulevad mokk töllakil ise kah sealt tulema, Euroopasse. Ei saa ise, nagu näha hakkama. Ei endi valitsemisega, ei töötegemisega.
20. juuni 2015 11:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ei (!) 20. juuni 2015 12:05
need ealmisload peavad olema üksnes ajutised, sest oma riik tuleb ju neil paadipagulastel ikkagi uuesti üles ehitada.
ja kuna paadipagulased maksavad igaüks üleveo eest 4000 dollarit, siis vahuda nende ääruslikult rasketest elutingimistest on pehmelt öeldes küüniline.
reese 21. juuni 2015 12:13
Looda sa seda et ajutiselt tulevad,varsti on terve suguvösa järel.Soomes käivad need somali"pögenikud" puhkamas endisel kodumaal aga tagasi tullakse,miks nad koju ei lähe?Kui midagi ytled nende kohta,oled rassist.Moseesid ehitatakse,yle kanalil raadios loeti kogu rahvale Koraani soome keeles-see köik on ka eesti tulevik,kahjuks...
meie meedia on kohustatud täitma 20. juuni 2015 12:25
Walgest Majast tulevaid direktiive.
See on FREEDOM . Oma vabaduse keerasite ise peesse,nüüd on tänu iseenda poolt paikakeevitatud reffidele olemas ameerika südurid,relvad ja FREEDOM ise.
Nüüd olete õnnega koos ja veel suurem õnn on tulemas Aafrikast
kohe näha, et 20. juuni 2015 14:12
teadmised ajaloost on puudulikud. Kui eestlased siit läksid istusid nad kuude kaupa pagulaslaagrites. Seni kuni otsustati, kas tegemist on poliitiliste põgenike ja represseeritutega. Seejärel said nad võimaluse minna nö nelja tuule poole. Peale hakati kõige madalamatest töökohtadest, olid sa siis professor või lihtne töömees. Kõik pidid ennast tõestama ise. Keelt neile ei õpetatud, kortereid ei antud.
Nt Soome ei mindudki, sest Soome andis tulejad kommudele välja.
elu õpetab ilma ajalugu tundmata 21. juuni 2015 17:23
Ega me enam ajaloos ei ela. Eestlased läksid ja istusid kuude kaupa pagulaslaagrites, kuid elava seal nüüd paremini, kui meie siin ja praegu . Meil aga on alalõpmata üks karistus kaelas. Kas me oleme siis nii müüdav rahvus või on milleski muus viga? Miks aga nende murjamite eest nii muretsetake, et neile tuuakse juba kõik kandikul ette? Minu esivanemad ja sh. ka mina, pole ühegi sõja ega tagakiusamise eest üle lombi põgenenud. Olen (kahjuks) nii vana ja elanud mitu sissetungijate valitsust üle, kuid jäin ellu. Nüüd aga enne õiget lõppu tuleb karta neid murjameid.
to JAH 20. juuni 2015 15:24
Sina targutaja tea,et see kõik on meil kunagi olnud sõjad,okupatsipoon jne.jne.Samas on enamus eestlasi jäänud oma kodumaale läbi aastasadade ja jääme ka edaspidi.Tänu nendele,kes ei lahkunud eestist,on säilinud Eesti riik,kus ka sina targutaja saad praegu arvutiklahve klõbistada.
Arvamus 20. juuni 2015 11:51
Minna mootorratastega pagulasi hirmutama ei ole hea plaan. Eesti naised peaks selgeks saama, et võõramaalastega ei tasu koos napsu võtta ja luua intiimseid suhteid. Poliitiliselt vajaks rahvusvaheline olukord Põhja- Aafrikas rohkem selgitusi.
to Arvamus 20. juuni 2015 18:44
Räägi seda napsust ja seksist keeldumise juttu pigem naistele. Aga kui ikka kurat kõditab ja isu peale tuleb.
20. juuni 2015 11:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
20. juuni 2015 11:47
kus sa seda tead?, mingi sise info vä
mool veel talupoja aru alles 20. juuni 2015 12:26
hoidsin seda seinakapis kamina pääl ja luku taga.
20. juuni 2015 13:11
tubli oled, egas seda aru saa raisata, parem ikka lukutaga hoida

lihtne elu 20. juuni 2015 11:17
Nad teavad väga hästi, et EL-is neid nälga ei jäeta, tänaval ei ööbi ja ka tööle ei pea minema. Siin olijad juba oskavad "kodustele" infot edasi anda, kuidas on elu paradiisis.
A 20. juuni 2015 11:16
Krt kuhu mu komm kadus? Ei neegreid Eestisse, meile toodi pool milli venkusid, kvood on täis järgmiseks tuhandeks aastaks.
Ei neegritele! 20. juuni 2015 11:13
Eesti on üks väheseid riike kes julgeb välja öelda, et me neid ei taha, muu Euroopa on heast elust nii mugavaks muutunud, et tulgu aga ja on hea, et sõna levib, Taanigi sai just parempoolse valitsuse.
20. juuni 2015 11:46
no on ka teisi nt Ungarlased, Lätlase, Leedukad, Poolakad
mis jutt see on? 20. juuni 2015 12:08
Meie Brüsseli saadikud pole üldse tegelikku olukorda riigis selgitanud,vaid maalinud pildi,et riigijuhtide elu on nagu lill ja üks neist isegi toonitas,et MEIL ON NEID VAJA!
Selge see,et kui ladviku elu on nagu lill,siis rahvas lausa joobub õnnest ja tahab
oma 400.-palgaga "viletsamaid"aidata.
Kust sa võtsid,et öeldi välja,et me neid ei taha,?
seda pole keegi öelnud-SUURELE RINGILE,küll oleme me SIIN,KODUS allergilised,küll oleme rassistid JA MUUD JAMA ON MEILE OMISTATUD.
VÄLJA ÜTLES RAHVAS,osaledes meeleavaldusel,petitsioon.ee on kogunud juba 4370 allkirja,praegu käib allkirjade kogumine(sealsamas petitsioon.ee-s)RE tagandamise kohta valitsusest.
See on kohapeal,kuid kujutan ette,et Brüsselis käib ikka "Welcome to Estonia" edasi.
11:13-Ei neegritele vastuseks.
20. juuni 2015 11:09
Kes on "tavalised"inimesed,selliseid ei eksisteeri,me kõik oleme erinevad ja erilised,pealegi usume erinevaid asju ja oleme selle nimel valmis paljuks... :(
20. juuni 2015 11:45
"tavalise" inimese alla tuleb tänapäeval liigitada nn "murjamid", "pigid" ja teised "priileivasööjad", kes midagi ei tee peale vegeteerimise, teiste kulul elamise, enda õiguste nõudmise ja teisi rassismis süüdistades.
Kas eestluse ja Eesti rahva hävitamine 20. juuni 2015 11:04
toob murjanitele õnne õuele ja leiva lauale?
jaaaa 20. juuni 2015 11:23
eesti rahvas grillitakse ja vat kui kauaks saavad kultuuri tassijad omale kõhud täis.
Siin eksid: 20. juuni 2015 21:20
grillima hakkame neid, et "kaas-immigrantidel" kõhud täis sööta ja aidaaa, Aafrika poole tagasi saata... :-)
11:04-_murjaneid see ei koti, 20. juuni 2015 12:32
leiva tood sina lauale ja kas pole lahe muretult jalgpalli toksida,mõni hele naine kambaga ette võtta...ja ikka karistamatult.
20. juuni 2015 11:00
et siis täisealised on elujõus mehed on tagakisatavad ja neid on miljonid, aga kuhu jäävad naised ja lapsed, kas neid siis ei kiusata taga? huvitav lähenemine asjale. Väga suur enamus, kes siia trügivad on mehed. Õnneks hakkavad euroopa sotsiaalseadused muutuma, lihtsa raha maksmine läheb järjest keerulisemaks.
No 20. juuni 2015 13:02
naised saab uued ja lapsed saab ka uued teha, tühja neist, kes olid. Tõsiselt rääkides ei saa ka aru, kuidas vaestel tagakiusatutel ülesõiduks nii palju pappi on ja kui saavadki kuhugi tagumiku maha toetada - siis see ju ei kõlba, andke ikka rikkamad euroopa riigid lagastada. Eks nad looda meid väikseid samuti hüppelauana kasutada, aga ennem kui hüppama saavad hakata, on palju paha juba sündinud.
Ja ei ole see hüsteeria, kui me tahame elada ise omal maal
kõige targem siin ilmas on Maa omanik jänki 20. juuni 2015 10:59
et ei põgeneks,tuleb pommitada nii.,et maa on puhas.
Aga sel juhul jäävad eurooplaste kodud hävitamata,nende poed ja autod jas tööpaigad rüüstamata s.t.sinna ei viidagi õiget kultuuri.'Eurooplaste vara on ju ka jänki oma.
LÕPETAGE SEE DEMAGOOGIA 20. juuni 2015 10:55
MILLEST MEIE VALITSUS ARU EI SAA - EI ILLEGAALSETELE PAGULASRELE! EESTI RAHVA ENAMUS ON SELLE KINDLALT VÄLJA ÖELNUD ja sellega TULEB ARVESTADA!!!
EESTI RAHVAS 20. juuni 2015 11:25
on ainult TOOMPEAL.
Teised teevad seda,mida nõutakse Toompealt vastavalt Ovaalkavinetist tulevatele käskudele.
20. juuni 2015 11:40
ei saa aru, mis puutub siia ovaalkabinet, kas Brüsselis on ka selline olemas?
to 10.55 20. juuni 2015 11:49
Aga Brüssel ja ookeanitagused peremehed arvavad teisti. Mida teha? Senine praktika näitab, et oma rahva arvamusest tuleb teerulliga üle sõita.
Mis siis ikka: 20. juuni 2015 21:23
küll leiame kah "vahendi" millega refioravape.edest, lillast brigaadist ja liberast-tolerastidest üle sõita.

JUSS 20. juuni 2015 10:46
Tagakiusamise eest, sõja eest j.n.e. Esineb selliseidki. Kuid vähemalt 2/3 või kolmveerand on siiski majandus, täpsemalt mugavuspõgenikud, kes end Euroopa sotsiaalabisüsteemi otsa tahavad istutada ning ei mõtlegi kohapeal kohalikku kultuuri ning ühiskonda sulanduda, õppida ning tööle hakata. Hoopis mugavam on lulli lüüa, abirahasid tarbida. Vahelduse mõttes ka "ülekohtus ning diskrimineerimisest pasundada" (sellises serveeringus läheb lugu paremini peale) lärmi lüüa, omale rohkem õigusi ja toetust nõuda, tänavatel mürgedada, aknaid lõhkuda ja autosid süüdata.
teadja. 20. juuni 2015 10:42
Miks on maailma kõige targemal inimesel vaja sellist lolli juttu suust välja ajada.
20. juuni 2015 11:38
hästi makstakse selle eest
??? 20. juuni 2015 10:38
Tagakiusamise eest? Aga tagakiusamist esineb ju igal pool. Meie külas terroriseerivad mingid tatikad pensionäre. Vahest peaksid nemad kah kuhugi putkama ja rahvusvahelist abi nõutama?
jaa 20. juuni 2015 11:57
Võib olla tõesti. Aga kui nad tahavad häda korral põgeneda ja neid kusagil vastu ei võeta?
to jaa 20. juuni 2015 13:11
Muidugi ei võeta. Nemad pole ei ustad, moslemid. Ei turbani ega parandžaa kandjad. No kellele selliseid vaja on?
20. juuni 2015 21:17
aafrikasse tuleb minna, euroopas ei võeta neid tõesti vastu.
Vaata kaardilt 21. juuni 2015 17:23
kui suur on Aafrika ja kui väike on Euroopa ja siis otsi üles tibatilluke Eesti.
Mina 20. juuni 2015 10:35
Kui nad kõik nii head on miks siis nad sii n Soomes koguvad isisile raha ja värbavad lapsi oma ridadess!Miks Soomes 10 aastat elanud somal ei ole tööle läinud,miks nad vägistavad ja tapavad valgeid naisi?Kohtus on vabandus meie maal võib ja teeme siin ka- karistus tingimisi vabaduse kaotus!
Noh,Oulu läänis 20. juuni 2015 11:26
saavad sellised mekkida ehtsat puukkot ilma kohtuta .Miskipärast eriti laiama enam ei kiputa.
khmm 20. juuni 2015 11:58
Et 100000 pagulasest 2 võib-olla teevad seda ja meedia kirjutab nendest kahest ei anna küll mingit põhjust mingeid üldistusi teha. Rumal oled.
to khmm 20. juuni 2015 12:20
100 000 pagulasest 2
püha lihtsameelsus, naiivsus ja maeiteamisveel!
Sellise protsendi juures oleks Läänes autod põletamata jms õudused tõesti ehk olemata.
Ja kõigele lisaks on see vaade kõigest üks pool, teine - sama oluline - pool on see, kui palju nad TÖÖD teha tahavad, kui palju nad "SUGULASI" kaasa toovad, kui AUSAD ja adapteerumisvõimelised, neile peavarju pakkuvat kultuuri AUSTAVAD nad on jne. Pane kõik see kompott kokku ja arvuta uuesti, kas ikka on 2 sajast tuhandest????
20. juuni 2015 21:15
20. juuni 2015 21:16
sitt integratsiooni poliitika, meil ajavad reformarid kõik korda ;)
Maarja 20. juuni 2015 10:28
Artikli autor on kinnimakstud ajude loputaja. Meid peetakse tõesti nii idiootideks? Arvatakse, et oma peaga pole me üldse suutelised mõtlema?
Vanasõna: 20. juuni 2015 10:40
Tellimustöö tööandjatelt. Kelle sööki sööd, selle laulu laulad! Ega talle siis oma arvamuse või tõe rääkimise eest palka ei maksta.
olete võimelised mõtlema ?????? 20. juuni 2015 11:27
RE valijad ja mõtlevad ?????? See tundub olema kuu parim nali. Kurb nali.
Mitu tahku 20. juuni 2015 10:24
on sel küsimusel. Ühelt poolt on surmahirmus põgenejad, teiselt kinnimakstud mehed, kes täisverd mehepoegi Euroopasse transpordivad ja tõelised abivajajad surevad oma kodus. Teislt poolt on NATO ja tema jüngrid( ka Eesti), kes võõrastes maades/ kultuurides "rahu" käivad sõdadega toomas ja tekitavad suure põgenikelaine koormaks meile kõigile.
kuda 20. juuni 2015 15:40
need surmahirmus põgenejad 4000 doltsi kokku said? Kui meilt inimesed põgenesid, siis naised üritasid kaasa võtta õmblusmasina ja mõned talveriided. See surmahirmu jutt on luul, mida lollidele eurooplastele räägitakse.
20. juuni 2015 21:10
no see tolerantsus ja "põgenike" aitamine rohkem rikaste teema, nemad tahavad nn "lunastust" sellega saada, et üritavad teha head. nagu vene ütlus: andsime endast kõik, aga välja kukkus nagu alati
Ameerika " õnne " vedamise pärast tapab ja laostab riike. Sellepärast ka põgenikud. 20. juuni 2015 10:17
Võtku nad endale ja jätku "õnne" vedamine ära. Kohe kuidagi ei püsi jänkid omal maal. Ikka võõrastel maadel tapavad.
Jyuku 20. juuni 2015 10:55
No eesti kutsus need jänkud ju ise oma maale koos sõjatehnikaga. Nüüd on siin suht lihtne rahuvalvet korraldada, kas siis hakkavad eestlased põgenikeks, kui meil tänavatel kuulipildujaga autod sõitma hakkavad?
20. juuni 2015 10:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
20. juuni 2015 16:47
täpselt, kõik inimesed igal pool ju teavad, mis põrgut nende mustadega neile toimub, ja mingi kuutõbise soga ei usu küll mitte keegi. räägitakse, et kesikud tahavad musti sisse tuua siia, ehk on venkudegi rahad nende maffiate taga, kes seda äri ajavad, kuna see on ilmselgelt meid kahjustav´v ja ohustav. jube mõelda, et hakata koeri inimsööjaiks koolitama, et neid sissetungijatega ...

yll 20. juuni 2015 10:03
tegemist on siis väga kiuslike ja vähevõimekate inimestega.aastakümneid kogu aeg kiusavad üksteist
ja pressivad vägisi siia meid kiusama.neil on omad mandrid ,riigid,naabrid,jne.see on nende asi seal
norm elu endale luua.aafrikas-araabias on tohutult rikkaid inimesi ja ega siia omi luusereid saa siia saata.KAS EL ON KOLMANDA MAAILMA HOOLDEKODU?
2007.a elas el-is 63miljonit kolmanda maailma kodaniku! palju neid praegu on?samas on el-i liikmesriikide võlakoorem selle ajaga kahekordistunud.meie inimesed on lihtsalt endale kodud ostnud
ja infrastruktuuri ehitanud .ega need ise ju meile raha ei anna miljardite siia tulla soovijate ülalpidamiseks.primitiivse töö teeb Euroopas ära masinad.
Juku 20. juuni 2015 10:58
Väga õige, Aafrika on ju väga rikas maa, seal on nii maavarasid kui head põllumaad, väga soodne kliima, ta võiks olla nr1 maailmas, kuid tänu sellele, et sealne rahvas on selline, keda ei tohi isegi tema õige nimega nimetada ongi nii nagu on.
20. juuni 2015 21:06
araabia maad on piirid lukku pannud, nad ei taha ka neid muidusööjaid enda maadele, aga euroopa tolerantsus võtab igasuguse sita vastu
to yll 20. juuni 2015 23:40
Aafrika on juba aegade algusest eurooplaste poolt ära lagastatud. Miljoneid inimesi sandistati, vägistati ja tapeti põhjuseta. Tänapäeval tekitab seal ebastabiilsust Euroopale lisaks ka USA. Ise oleme selle olukorra seal loonud ning seega ka vastutame. Iga inimene tahab paremat elu ning loogiliselt liigub sinna, kus seda on võimalik leida. Selles pole ju midagi imelikku ning isegi loll eestlane saab tegelikult ju sellest aru. Ning kui nt Põhjamaades teha statistikat, et kui paljud kuriteod langevad eestlaste õlule, siis see % on pagulaste omast kindlasti suurem. Meile meeldib ennast muust maailmast paremaks mõelda, tegelikult oleme samasugused murid ja murjanid nagu ülejäänud maailm.
Kas kõik euroametnikud on nii lollid 20. juuni 2015 10:01
Huvitav, et kui meile tuuakse need mustad, siis siin oleksid nad ametnike jutu järgi kukununnud, aga miks need mustad siis teistes euroopa maades möllavad, ei käi tööl,enamus kuritöösid langeb nende arvele.Ei tasu ikka igal ametnikul hakata musta valgeks rääkima, pagulaste teod räägivad nende eest ise.ma ei ole veel siiani arusaanud sellest, et miks siis euroopasse tulevad noored, elust ja tervisest pakatavad mehed.kas selline noorte meeste tulv ei peaks panema ametnikke ja meid kõik muretsema.ISISE sõdalaste sissetung on vist alanud, kui see on nii, siis jumal kaitse Euroopat.
pontius 20. juuni 2015 09:57
noh, miks nad kods siis korda majja ei löö ?
pontius 20. juuni 2015 09:57
noh, miks nad kods siis korda majja ei löö ?
20. juuni 2015 09:45
ÜRO pagulasameti kõneisik on küll pime või kinnimakstud, et üldse sellist jama ajada. Tunnen muret oma kodumaa saatuse pärast :(
Heh 20. juuni 2015 09:45
Väikeses Vao külas on need "tavalised inimesed" juba väga lühikese jaga näidanud oma olemust - vägistanud naise, tungivad võõrale territooriumile, nende rahvussport, kividega loopimine, on samuti ette näidatud. On vaid aja küsimus, millal nad hakkavad meie tüdrukuid kividega surnuks loopima
Kuulu järgi 20. juuni 2015 09:46
olla mõned ka lapseootel!
okas 22. juuni 2015 15:46
teine mida harrastavad on happe näkkuviskamine, seda ka tänaval. sama levinud. ja perekonnas salatapmised, ämmad miniaid ja vennad õdesid ja mehed naisi. armukadedus ja rahaahnus.
Urmas 20. juuni 2015 09:38
Kogu oma tolerantsuse juures ei saa ma aru, et miks need põgenikud maksavad just Euroopasse põgenemise eest? kas mõnda teise Aafrika riiki põgenemine ei oleks odavam? Või on need põgenikud nii pepsid ja arenenud meelega, et iga koht neile ei meeldi ja vahendajatele makstava summa suurus sõltub vahendajate poolt kokku luuletatud spõgenemiskohana sihtriigist ja seal makstavatest abirahadest?
No kurat, kui lollid ja silmaklappidega võivad ikka mõned ametnikud olla, et mitte näha, mis toimub Rootsis Malmös, Prantsusmaal Pariisis, Inglismaal Londonis, kus on mässud just värviliste linnaosades, kus süüdatakse autosid, kus rüüstatakse kauplusi. Kas oma õiguste eest võitlemiseks on lubatud vägivald võõra vara suhtes? Milline religioon seda lubab või käseb?
Kurb, aga mida rohkem ma loen nendest nn "sõjapõgenikest", seda suurem trots mul tekib nende vastu ja mingite ametnike bla-bla-blaa mind vastupidises kohe mitte kuidagi ei pane arvamust "sõjapõgenikest" muutma.
20. juuni 2015 21:02
Euroopasse tulek on seotud meie tolerantse ühiskonna ja sotsiaaltoetuste süü, enda omad nälgiva aga teisi toetame, tänu sellele on varsti euroopal lõpp ja tekib suur kodusõda ning sealt 4 maailmasõda.
x 20. juuni 2015 09:38

Mia 20. juuni 2015 09:36
Eks nüüd hakkab tulema nagu Vändrast saelaudu kirjatükke kus naiste laste pildid ja südantlõhestavad jutud põgenike rasketest oludest. Aga kui vaatad keda tegelikult siia asustatakse....
20. juuni 2015 11:02
meedia võim on tohutu, kui maksta hästi siis saad ka tellitud lood
20. juuni 2015 13:02
meedia üritab "diskussiooni", ups, aga välja tuli rassismi õhutamine
Tüüpiline 20. juuni 2015 09:34
ajudepehmendamise mõla jälle
ÜLERAHVASTATUD PLANEET 20. juuni 2015 09:34
ka rohutirtsud on kenad putukad üksikult võttes, ainult kui neid liialt palju saab, siis nad pole enam eriti armastusväärsed tegelased
Ja-jah 20. juuni 2015 09:29
Miks ta valetab? Rakvere kandis on neid nn tavalisi näha-noored härjad,kes peavad oma kodus korra majja lööma,aga mitte siin vegeteerima!
ants 20. juuni 2015 09:28
Ei taha seda eriti uskuda
ärge ajage naerma 20. juuni 2015 09:26
inimesed on nii lollid et usuvad seda juttu