Eesti uudised

Eesti alpinistide otsinguteks plaanitakse uut ekspeditsiooni (7)

Delfi / Õhtuleht.ee, 19. juuni 2015 11:52
Foto: Reuters / Scanpix
Peruu mägedes kadunuks jäänud kolme eestlase otsingud ei ole pärast pausi endiselt jätkunud.

"Peruu õnnetusjuhtumi osas saame tänase seisuga öelda, et kindlustus ja päästekomando suhtlevad omavahel ning loodetavasti jõuavad lähiajal kokkuleppele. Välisministeeriumile teada olevalt plaanitakse uut ekspeditsiooni, mille pikkus ja toimumise aeg sõltub läbirääkimiste tulemusest ja ilmastikuoludest õnnetuskohal," kinnitas Delfile välisministeeriumi pressiesindaja Mari-Liis Valter.

Samal teemal

Uurides välisministeeriumilt õnnetuses ellu jäänud ja hetkel Peruus haiglas viibiva Annemai Märtsoni tervisliku seisundi kohta, ütles Valter, et selle kohta välisministeerium kommentaare anda ei saa. Samuti ei saa Eesti välisministeerium kaasa aidata Märtsoni naasmisel kodumaale.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist.

Juuni alguses jäid Peruus Tocllaraju mäestikus kadunuks kogenenud eestlastest mägironijad Tarmo Riga (43), tema abikaasa Jane Riga (42) ning Allan Valge (36).
Neljasest grupist ainsana eluga pääsenud Annemai Märtson kannatas mitme roidemurru ja verevalumite ning veepuuduse käes.

11. juunil teatati, et eestlaste otsingud peatati ajutiselt, kuna tegu on ligipääsmatu alaga − tööd tuleb teha 5000 meetri kõrgusel, eemaldades jääkamakaid, mis kukkusid varisenud sillast põhjustatud pragudesse, kus Eesti alpinistid arvatakse olevat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee