Maailm

Ungari soovib Serbia piirile ehitada piirdeaia migrantide tõkestamiseks (7)

Õhtuleht.ee, 18. juuni 2015 22:33
Foto: Reuters / Scanpix
Ungari kaalub Serbia piirile 117-kilomeetrise piirdeaia ehitamist, et hoida eemale meeleheitlikke pagulasi riiki põgenemast.

Välisminister Peter Szijjarto väitel on piirdeaed kooskõlas rahvusvaheliste seadustega ning äärmiselt vajalik riigi kaitsmiseks, kirjutab The Independent.

Samal teemal

"Ungari valitsus on pühendunud Ungari kaitsmisele ja ungarlaste kaitsmisele seoses immigratsioonist tuleneva survega. Ungari ei saa endale lubada kauem ootamist. Loomulikult loodame, et tegu oleks Euroopa ühise lahendusega," sõnas minister.

Serbia peaminister Aleksandar Vucic sai välisministri sõnavõtust "šoki" ning "oli üllatunud". Vucic rõhutas, et tema riik on vaid üks osa Lääne-Balkani migratsiooniteedest.

"Me ei taha elada Auschwitzis. Me ei tea, milles asi on ... me pole süüdi ja ühtäkki tahetakse sein ehitada," rääkis ta televisioonis. Vucici sõnul ei ole piirdeaiad lahendus rahvusvahelisele kriisile, kus kümned tuhanded inimesed põgenevad Lähis-Ida ja Aafrika konfliktide või vaesuse eest mööda Euroopa idaosa, et jõuda Euroopa Liidu maadesse.

Ungari parempoolne valitsus üritab võita rahva hääli karmimate migratsioonireeglitega, millest osa ka välikampaania, kus plakatitel kiri "kui tuled Ungarisse, ära võta ungarlaste tööd".

Käesoleval aastal on Ungarilt asüüli palunud vähemalt 53 000 Süüriast, Afganistanist ja Iraagist pärit põgenikku. Serbiale esitati mai lõpu seisuga 22 000 taotlust.

Samal teemal

03.04.2017
Serbia presidendiks saab peaminister Aleksandar Vučić
31.10.2016
Serbias viidi peaminister peitu
07.07.2015
Ungari parlament tõrjub põgenikke
23.06.2015
Ungari ei kavatse Euroopa Liidu asüülireeglit enam täita