Eesti uudised

TV3 VIDEO | Ojuland Kroonikas pagulastest: see on Eesti lõpp! (207)

Toimetas Marge Sillaots, 18. juuni 2015 20:43
Foto: Kuvatõmmis (tv3play.ee)
Pagulaste teemal sõna võtnud poliitik Kristiina Ojulandi hinnangul on ta mõtted kriitilised seetõttu, et ta kardab Eesti tuleviku pärast. 

Kroonikale pika intervjuu andnud Ojuland ei pelga öelda välja sõna "neeger", kuigi on selle pärast juba kõvasti kriitikat saanud, vahendab TV3 uudistesaade "Suvised seitsmesed".

Intervjuus räägib teenekas poliitik, et tema kampaania taga on hirm Eesti tuleviku pärast, sest ta usub, et kui pagulased üle piiri sisse lasta, on ilusal, puhtal ja vabal Eestil kriips peal.

Ojulandi sõnul elavad talle enim kaasa just võõrsil elavad eestlased, kes on oma silmaga näinud pagulaste sissetungi. "Nad ütlevad kõik: "Tehke ometi midagi, ärge laske seda juhtuda Eestis, seda enam tagasi ei pööra!"," räägib Ojuland.

Samal teemal

Nii on Ojuland alustanud allkirjade kogumist pagulaskvootide vastasele manifestile. Viimati kogusid tema jüngrid allkirju Soomes toimunud eestlaste jaanitulel.

Ojulandi pagulaskriitiline sisekanne Facebooki sai palju vastukaja. Ojuland kirjutas: "Minu arvates tuleks alustada üleeuroopalist allkirjade kogumise kampaaniat selle eest, et mitte üks nn põgenik üle Vahemere ei pääseks. AITAB JAMAST!"

Ojulandi Rahva Ühtsuse Erakonna aseesimees Evelyn Danilov juhi julget sõnavõttu mai lõpus ilmunud Õhtulehele ei kritiseerinud. "RÜE on oma seisukoha selles suhtes kujundanud ning seda ka varem ametlikes kanalites korduvalt avaldanud. Oleme sarnaste seisukohtadega ühel meelel, kes on kindlad, et pagulaste vool on Eesti julgeolekut ohustav. Erakonna liikmete, sealhulgas ka juhatuse esimehe, isiklikud laiendused sotsiaalmeedias sellele teemale ei käi erakonna ühise tsensuuri alla. Igaühel on oma stiil, kuidas oma mõtteid väljendada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee