Krimi

Endine vallavanem saadeti kohtu alla (3)

Toimetas Kristin Aasma, 18. juuni 2015 09:48
Foto: Mattias Tammet
Lääne Ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles Risti endisele vallavanemale Rein Kruusmaale on esitatud süüdistus soodustuskelmuses, ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Süüdistuse kohaselt esitas Rein Kruusmaa 2011. aastal PRIA-lt toetuse saamiseks valeandmetega taotluse ja võltsitud hinnapakkumised, millega lõi tegelikust tervisekeskuse renoveerimistööde maksumusest ebaõige ettekujutuse.

"Soodustuskelmuste avastamine on oluline ausa konkurentsi tagamiseks. Kui keegi saab reegleid painutades toetuse saajaks kvalifitseerudes või pettuse teel suurema toetuse saamisega ausalt tegutsejate ees konkurentsieelise, moonutab see turgu ning kahjustab majanduskeskkonda," ütles eriasjade prokurör Küllike Kask.

Soodustuskelmuses süüdimõistmisel näeb seadus ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse, ametialase võltsimise ja teadvalt võltsitud dokumendi kasutamise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Eeluurimise viis läbi PPA keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo Lääne talitus ja juhtis Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

30.11.2016
Kohus mõistis eksvallavanema õigeks
17.12.2010
Maksuamet kontrollis teede lahtilükkajaid
29.12.2007
Risti vald saab ligi miljoni maksva jalgpallistaadioni