Eesti uudised

Mereväeõppus "Baltops": Eesti puhastab suurtele teed 

Mattias Tammet, 18. juuni 2015 07:00
MERESAHK: Miinijahtija Sakala (ülal vasakul) ülesanne on puhastada meri miinidest, et teised laevad saaksid oma ülesandeid täita. Pildil on Sakala Poola rannikuvetes koos ründelaevadega USS San Antonio Ameerika Ühendriikide ja HMS Ocean Ühendkuningriigi mereväest. Foto: LURON WRIGHT
Peale käimasolevate õppuste ja harjutuste algas 5. juunil Läänemerel mereväeõppus "Baltops", kus Eesti osaleb kahe laevaga.

Möödunud nädalal tehti merel ühiseid koostööharjutusi, sealhulgas merel manööverdamist, õhu- ja pealveesihtmärkide laskmist, rikete kõrvaldamist ning õhu- ja pealveeohu tõrjumist. Möödunud nädala alguses Poola sadamalinnast Gdyniast välja sõitnud Eesti mereväe laevad Sakala ja Tasuja tegid miintõrjet dessandialade ettevalmistamiseks, et võimaldada dessant­alustel turvaliselt kohale sõita ja maabumisüksus kaldale saata.

Käesoleval nädalal harjutatakse "sõjamänge". Sakala kuulub 11 laevast koosnevasse siht­üksusesse ja Tasuja toetab õppusel Ameerika Ühendriikide miinituukrite rühma operatsioone.

Õppus jätkub nädala lõpuni, sellel osaleb tänavu 17 NATO ja partnerriiki kokku ligi 5600 osalejaga. Õppusest võtab osa 49 laeva, 61 õhusõidukit, üks allveelaev ning 700-liikmeline Rootsi, Soome ja Ühendriikide ühendmaabumisüksus.

Samal teemal

05.06.2015
Ämari lennubaasi asub õppuse ajaks kaheksa ründelennukit
05.06.2015
Eesti kohale tuleb lendama USA sõjaväe strateegiline pommitaja B-52

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee