Juhtkiri

Juhtkiri | Massiline sisseränne pole imerohi

Õhtuleht.ee, 17. juuni 2015 17:33

15 KOMMENTAARI

m
Mulle hakkab/ 22. juuni 2015 13:55
järjest sümpaatsemaks saama ninaaluste vuntsidega mees, austerlane.
IMEROHI----oleneb ravi EESMÄRGIST./ 21. juuni 2015 09:35
Kui Eestluse " RAVI " eesmärk on eutanaasia, on pagulaste sissetoomine tõesti IMEROHI. Kui aga OLEKS eesmärgiks eestluse säilitamine ja arendamine, loodaks kodumaal vastavad elu- ja palgatingimused, et palgavaesuse eest põgenenud tööjõud TAHAKS kodumaale naasta.
i
image/ 18. juuni 2015 22:11
Pagulaste tulek purustab lõplikult illusiooni Eesti „eduloost“
Reformierakondlastest peaministrid Andrus Ansip ja Taavi Rõivas ning president Toomas Hendrik Ilves on pikki aastaid esitlenud Eestit maailmale kui edukat põhjamaist väikeriiki. Kallutatud ja ühepoolset statistikat esitades on püütud veenda nii Brüsselit kui ka Washingtoni selles, justkui oleks meie inimeste elatustase kõrge ja me vaid paar sammukest oleksime tagapool edukatest Skandinaavia riikidest. http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=25058
e
Ennustan Edgari kargu najal./ 18. juuni 2015 21:47
Järgmine maailmasõda on rassismisõda.
k
18. juuni 2015 22:13
p
pigem nõus jah/ 18. juuni 2015 14:17
kui keegi on rajanud oma suurtootmise odava palgatööjõu peale, siis muidugi on ta pahane, et keegi pole nõus sinna 400€ tööle tulema - sitt äriplaan ütleks selle peale. Aga maapiirkondades ongi võimu võtnud rahvusvahelised tycoonid ja fondid, suure raha jahtijad puksivad väiksemad ja paindlikumad tootjad välja oma rahamägedega ja siis kiunuvad seda kõvemini kui mõni rahvusvaheine kriis nende äri mõjutab. nii metsanduses kui põllumajanduses on neid "välisinvestoreid" karja kaupa, kes odavtööjõudu ootavad. USAs rajati suhkru/tubaka/puuvilla/piirituse majandus ka odavtööjõu peale. ma ei arva et Eestile on vaja hunnikutes odav- või kallis tööjõudu, vaja on tegutseda õiges mastaabis.
Ei ole vaja lasta tycoonidel mulle lõhki puhuda ja ei ole meil vaja laiutavat avalikku sektorit. las olla madal asustustihedus, las olla maad jõude, loomuliku elukeskkonnana.
p
põgenikefarss/ 18. juuni 2015 12:38
Pagulaste kriis on pikalt ette planeeritud vandenõu valge rassi ja rahvusriikide likvideerimiseks. Eesti nukuvalitsus pingutab naba paigast, et see juudivandenõu reaalsuseks pöörata. Eesti Vabariik ja iseseisvus ja ausad valimised on illusioon, sõda käib juba ammu.
http://rahvuslane.blogspot.com/2015/06/juhendmaterjal-ajakirjanikele-kuidas.html#!/tcmbck
s
Seni,kui/ 18. juuni 2015 11:44
...paljud tööandjad pole nõus elamist võimaldavat palka maksma, lahkuvad i nimesed jätkuvalt. Miks saab müüja või autojuht Soomes 3 korda suuremat palka?
a
18. juuni 2015 11:24
aga miks ei näideta nende tubasi kes VAOs elavad. kuidas nendel toad korras on. või lasevad oma väljaheiteid sinna igasse nurka. arvan et elavad nii et hais on nagu prükkarittel, hoia nina kinni. no jah nendel ongi juba hais küljes.
m
maali/ 18. juuni 2015 18:20
aga näidati ju , peaasi et nende maja on pealt soojustatud ja kaunis aga vaadake kohalike maju, soojustamata ja lagunenud

m
Matti/ 18. juuni 2015 09:50
o
ometi/ 17. juuni 2015 22:32
....asjalik arvamus Õhtulehelt! Ei saa aru mis põmmpead seal Riigikontrollis töötavad! Kuidas nad ei tule mõttele, et väljamaalaste sissevedamise asemel võiksid meie koolid/kõrgkoolid õpetada välja piisaval hulgal meile vajaminevat tööjõudu. Ja seda koostöös tootmisettevõtetega! Kuidas nn nõukogude ajal saadi sellist väljaõpet korraldatud....meie ametnikud seda ei suuda? Need "riigikontrollid" võiksid end korraks komandeerida Soome ja uurida seal põhjalikult.....palju on Soome riik saanud kasu sisseveetud Somaali põgenikest.....äkki ei olegi? ja lisagu need arvandmed oma aruandesse! Kahjuks ilmselt on ka Soomes need andmed salastatud....sest kasu on üüratu???
p
peeter/ 17. juuni 2015 21:12
Valitsuse poolt on tellitud ja valminud immigratsiooni mõjuanalüüs, kus on esile toodud selle negatiivsed tagajärjed kõikidele eluvaldkondadele. See analüüs on salastatud ja kuulutatud asutusesiseseks kasutamiseks.
g
gthj/ 17. juuni 2015 18:14
Kuna eestlased ei taha madala palga eest töötada ja lahkuvad Eestist siis oleks naiivne arvata et pagulased seda tahavad. Nemad ei taha üldse töötada. Alles oli Postimehes artikkel Pakistani perekonnast kus mees ei ole 5 Eestis elatud aasta jooksul tööle läinud kuna toetused on suuremad kui palk.
j
jaan/ 18. juuni 2015 18:21
miks eesti inimesel ei ole võimalik nii kaua toetusi saad