Eesti uudised

GALERII | Hinnasõda bussiturul: Šoti miljardäri firma sõidutab Tartu või Narva kahe euroga (26)

Õhtuleht.ee, 17. juuni 2015, 15:10
Foto: Stanislav Moškov
Šotlasest miljardäri Brian Souteri bussifirma Bus Transport Holdings siseneb Eesti turule ja lubab euroseid piletihindu (pluss euro broneerimistasuna). "Me tervitame konkurentsi," teatas Souter tänasel pressikonverentsil.

Tõsi, kogemus teistes riikides näitab, et konkurentsi neil vähemasti esiti pole. Kuna raha on Souteril palju, on ka võimalusi investeerida bussidesse ja pakkuda väga odavaid piletihindu. Teistel firmadel läheb raskeks. Odavast hinnast hoolimata Souteri kinnitusel kvaliteedis järeleandmisi ei tehta. "Pakume Rolls-Royce'i Lada hinnaga," võrdles ta.

Samal teemal

Eestis hakkavad bussid sõitma liinidel: Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva. Sõitjaid veab kaheksa kahekorruselist bussi, ühte sõidukisse mahub kuni 89 reisijat. Alumisel korrusel on mugav reisida ka ratastoolis inimestel.

Firma loob Eestis 35 uut töökohta ja töötajad valitakse Eestist. Millal bussid liinile lähevad, pole siiski praegu veel selge. Esmalt tuleb taotleda veoluba, mille saamise järel avaldatakse ka täpne bussigraafik ning hinnad. On selge, et euro on miinimumtaks, üldiselt on piletid ikka kallimad. 

Tundub, et Souteri käik on juba mõju avaldanud. Näiteks Simple Express teatas eile, et neil hakkavad osad bussipiletid maksma vaid euro. Selle kohta sõnas Souter täna, et konkurents on vaid hea. "Juba on tarbija võitnud, kuigi me pole turule tulnudki," muheles ta.

Hea lugeja, mis sina arvad, kas hinnad jäävadki edaspidi madalaks või on see hinnasõda vaid kerge torm veeklaasis?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee