Foto: Laura Lants
Õhtuleht.ee 17. juuni 2015 11:29
Kuna pagulaste teema võtab Eestis aina tulisemaid tuure, ei saa vaiki olla ka avaliku elu tegelased, kui viimaste sõnavõtjate seas on poliitik ja telenägu Hannes Võrno.

"Varem või hiljem hakkavad kõik pagulasi "kirglikult armastama". Pole paremat moodust Eesti rahvusvahelise maine päästmatuks rikkumiseks, kui see, et murjanid hakkavad siin "Natšnoi Dazor-i" ja muude našistide käest niimoodi tappa saama, et sellest hakkab rääkima kogu maailm kui rassismi ja fašismi paisest Euroopas. Ning Vladimir Putin saab lisaks paavsti tänumedalile ka prohvet-ettekuulutaja üleilmse tuntuse, sest ta ütleb: "ma ju rääkisin, mis inimesed need eestlased on..."," kirjutab Võrno oma Facebooki lehel.

Telenägu tuletab muu hulgas meelde kõigile neile, kes ei suuda pagulaste osas seisukohta võtta, et "Eritrea, kust Eestisse pagulased tulemas, on valik 50:50 kas saad punahiinlasest kommunistliku vasakradikaali või islamiäärmuslasest jihadisti. Mõlemad vajavad varjupaika. Kumba metsalist eelistad?"

Varem või hiljem hakkavad kõik pagulasi "kirglikult armastama". Pole paremat moodust Eesti rahvusvahelise maine pää...

Posted by Hannes Võrno on Sunday, June 14, 2015

Euroopa Komisjon avaldas hiljuti kava, kuidas jagada ja ümber paigutada põgenikud Euroopa Liidu liikmesriikide vahel. Eestisse soovitakse paigutada lähiaastatel 1064 inimest, kuid valitsuse teatel ollakse valmis esiti vastu võtma sadakonda pagulast. Täpset arvu ei ole seni avalikustatud.