Eesti uudised

Reisija süüdistab rongifirmat rahva perroonile jätmises (16)

Arvo Uustalu, 17. juuni 2015 07:00
TUNNELI SEIN: Elroni väitel peab rong eemal seisma ega saa siin peatuda, sest tunneli ava sein takistab ustest liikumist.Foto: Aldo Luud
Reedel rongiga Tartust Rebasele sõita soovinud mees raiub, et Elroni rong ei võtnud peale perroonil ootavaid inimesi.

Viljaril oli möödunud reede õhtul plaanis 17.51 väljuva Tartu–Põlva–Koidula rongiga maakoju sõita. Suvilasse ta jõudis, kuid taksoga. "Tartust väljuma pidanud kahe vaguniga rong ei peatunud ja jättis umbes 15 inimest perroonile. Ühel hetkel vaatasime, et eemal seisnud rong hakkas jaama poole tulema, kuid sõitis meist peatumata aeglaselt mööda," räägib ta.

Kui oli selge, et rong on läinud, sisenes mees jaamahoonesse, kuid seal polnud kedagi, kes informatsiooni osanuks anda. "Kuna mul olid taimed kaasas, siis ei jäänud muud üle, kui takso võtta ja Rebasele sõita. Rongipilet on 1,10, taksosõit läks maksma 20 eurot," räägib ta.

Samal teemal

Viljar ei tea siiani, kas rong reedel väljus või mitte või miks see jaamahoone ees ei peatunud. "Mina elan Tartus ja võinuks oma taimedega ka ööseks koju minna ja hommikul rongi peale minna, aga rongile ei saanud ka välistudengid. Kõigil oli imestunud pilk silmis," räägib ta.

Viljar tahaks teada, miks rong ei peatunud? Reisija varasema kogemuse järgi on rong peatunud jaamahoone ees.

Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik nendib, et ei oska öelda, mis võis lehega ühendust võtnud kliendis segadust tekitada. "Nii rongi­juhi kui ka pardaarvuti kinnitusel väljus reedene Tartu–Koidula–Piusa rong täpselt kell 17.51 õigelt teelt. Samuti oleme selles rongis enne väljumist ja enne esimest vahepeatust müünud umbes 20 piletit. Rohkem sellekohaseid kaebusi laekunud ei ole," ütleb ta.

Vahtrik ütleb, et rong peatus kindlasti platvormi ääres. "Kõneksolev platvorm nr 2 asub Tartus kahe tee vahel. Rongid peatuvad ninaga esimese vaguni peatuskoha märgi juures, sest tagapool peatudes võib tunneliava sein rongi ukse ette jääda ning rongist väljumist takistada," väidab ta, et lapsevankri, ratastooli või jalgrattaga ei mahu seal liikuma.

Tartlased ise seda perrooni osa nii kitsaks ei pea.

Ka eelmise nädala kolmapäeval Tallinna sõitnud Martini sõnul võib jaamahoone ees rongile astuma harjunud inimene arvata, et suletud ustega eemal seisev rong ei oota pealetulijaid. "Rong ei peatunud ka kolmapäeval päris jaamahoone ees. Kui inimesed suunduvad rongile, siis seda on ju näha, kuid hiljem tulnud inimene võib vaadata, et jaamahoone ees rongi ei ole ja ootama jääda."