Eesti uudised

TTÜ rektori valimine: Jaak Aaviksoo saatus endiselt lahtine (4)

Karoliina Vasli, 17. juuni 2015 07:00
Jaak AaviksooFoto: Teet Malsroos
Kuigi Tallinna tehnikaülikooli nõukogu näitas eile Jaak Aaviksoo rektorikssaamisele rohelist tuld, sõltub kõik ikkagi kuratooriumist, kes võib Aaviksoo võimalused veel nullida.

TTÜ nõukogu kogunes eile pärastlõunal ja pärast pikka arutelu otsustati salajasel hääletusel, kas Jaak Aaviksoo saamine rektoriks vetostada. Koosoleku järel väljusid mitu nõukogu liiget ruumist morni näoga. "Ei läinud läbi," kehitas üks neist ajakirjanike ees õlgu.

Samal teemal

Salajasel hääletusel sai Aaviksoo 14 poolt, vastu oli 25 nõukogu liiget, puudus kaks. Pole vaja matemaatikut, et mõista, et enamus Aaviksood TTÜd juhtima ei taha, ent vetostamiseks olnuks vaja 28 häält.

Nõukogu koosneb TTÜ õppejõududest, teadlastest, haldustugistruktuuri töötajatest ja üliõpilastest. Seda juhib TTÜ seaduse kohaselt ametisolev rektor ehk Andres Keevallik. Viimane toonitas ajakirjanikele mitu korda, et varasem kuratooriumi otsus on seaduslik. Probleem saigi alguse sellest, et Aaviksood toetas 11-liikmelises kuratooriumis kaheksa liiget, ent hiljem teatas neist neli: Rainer Kattel, Heiti Hääl, Margus Lopp ja Mart Saarma, et vaidlustavad otsuse, sest kolme vastuhääle asemel pidanuks olema neli. Kuratooriumi esimees Sandor Liive tegi ettepaneku saata hääletussedelid Eesti Kohtuekspertiisi Instituuti uuringule, ent nelik keeldus sõrmejälgede andmisest. Peagi koguneb kuratoorium uuesti, et eilne nõukogu otsus kinnitada. "Pall on jälle kuratooriumi väljakupoolel," sõnas Keevallik.

Tõesti, kuratoorium võib veel Aaviksoo võimalused nullida, kui Aaviksoo ametissekinnitamise poolt ei hääleta vähemalt 2/3 liikmetest ehk kaheksa. "Austan isiklikult nõukogu otsust ning kutsun ka teisi kuratooriumi liikmeid seda järgima," rõhutas Liive.

Aaviksoo saatis mõne päeva eest TTÜ kollektiivile pöördumise, kus ütles, et rektorivalimised kujunesid piinlikuks ning kahjustavad TTÜ ja kõigi asjaosaliste mainet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee