Meedia

Delfi kaotas netikommentaaride kohtusaaga lõplikult (8)

Delfi/Õhtuleht.ee, 16. juuni 2015 17:38
Vjatšeslav LeedoFoto: Teet Malsroos
Euroopa inimõiguste kohtu suurkogu jättis rahuldamata Delfi kaebuse netikommentaaride vaidluses Eesti riigiga ja üheksa aastat kestnud kohtuprotsess sai sellega lõpu.

17-liikmeline suurkoda vaatas taas läbi kaebuse, milles Euroopa inimõiguste kohtu seitsmeliikmeline koda oli mullu teinud samuti otsuse Delfi kahjuks. Tänast otsust enam edasi kaevata ei saa.

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvaldi sõnul on sõnavabadus terves Euroopas saanud hoobi. "Ma usun, et otsuse tegijad mõistavad selle ajaloolist kaalu," märkis ta.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Maris Kuurberg, kes oli Eesti riigi poolne esindaja, ütles ERR-i raadiouudistele, et tänase lõpliku kohtuotsusega loeti Delfi vastutavaks ning seda peeti õiglaseks lahenduseks, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Selle põhjuseks on see, et kõik riigid peavad tagama kahe õiguse võrdse tasakaalu. Õiguse sõnavabadusele ja õigus eraelu kaitsele. Viimane tähendab seda, et kui isiku au on teotatud, peab tal olema õigus saada heastust selle eest," selgitas Kuurberg.

Laevaärimees Vjatšeslav Leedo kaebas Delfi kohtusse portaalis 2006. aasta 24. jaanuaril artikli "SLK lõhkus plaanitava jäätrassi" juures ilmunud kommentaaride tõttu. Artikkel sai lugejatelt kokku 185 kommentaari, millest 20 hindas Leedo oma au teotavateks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee