Eesti uudised

"REPORTERI" VIDEO | Soomes elavad eestlased: oleme siin vaid palganumbri pärast

Toimetas Kaspar Käänik, 16. juuni 2015 11:48

209 KOMMENTAARI

p
puhh/ 19. juuni 2015 15:02
... Eestlased kes siin soomes elavad tuleks jagada kahte gruppi , need kes siin töesti ELAVAD ja need kas siin käivad tööl ja siis reedel vöi iga teine reede ´´koju´´ purjetavad. On täiesti lapsikult lyhinägelik arvata et need eestlased kes siin paiksed ja pysivalt elavad teevad seda ainult palganumbri pärast. Kahjuks vöi önneks kuulun ka ise nende hulkka kes siin püsivalt elavad ja käin eestis harvemini kui kuskil euroopas vöi aasias. Kunagi kui sai otsus tulla siia elama siis see otsus oli läbi kaalutud ja teadlik ning ei pöhinenud üksi palganumbril. Hetkel , aastal 2015 on mul ausalt öeldes häbi olla eestlane soomes , igal sammul kohtab inimesi kes kohalikkudest oludest karvavörtki ei hooli , teeääred on täis politsei poolt kinni peetud eesti numbritega autosid , lehest pea iga päev on lugeda et mingi sigadusega eestlased jälle hakkama saanud. Ei saa ma aru et mis pärast tulles vöörale maale ja vöörasse kultuuri kaob igasugune elementaarne kasvatus ja austus teise rahva ja riigi suhtes. paraku selline suhtumise erinevus tulebki köige paremini esile just nende inimeste osas kes traavivad nagu sögedad eesti ja soome vahet ja teiselt poolt inimesed kes on siia endale kodu rajanud ja integreerunud ühiskonda selle köige otsesemas möttes.
Loomulikult on oodatud siia oma ala spetsialistid ja inimesed kellel on töeline huvi elada ja töötada siin riigis. Önneotsijaid on köik kohad täis, kahjuks eriti soomes on neid kindlasti üle poole siinsetest eestlastest ja selle pöhjal tehtud järeldused on tugevalt moonutatud. Kokkuvötteks pean kurbusega tödema et ei taha olla mingis tegemises kohalike eestlastega , sedavörd tugevalt on eestlaste maine kahjustatud.
k
Kat/ 18. juuni 2015 13:53
Kodueestlased!! Rahunege maha! Selle asemel, et siin ropendada, sõimata ja maha teha inimesi keda te ei tunnegi, võiksite igati toetada eestlaste lahkumist kodumaalt sest ära lähevad ju saamatud, harimatud, laisad ja muidu jobud. Alles jäävad targad, vaprad ja ilusad. Ei saa aru, mis teid nii närvi ajab sellise perspektiivi puhul.
h
huvitav/ 17. juuni 2015 20:26
mis siin kobiseda ja vigiseda ja rusikaga rindu taguda, et eestis parem või soomes paradiis- tegelt asi selles, et tänu taevale on meil nüüd vaba riik ja inimestel võimalus elada seal kus meeldib ja kuidas meeldib. osad on valinud soome, asad mõne teise riigi ja enamus jäänud truuks meie riigile. ma terve maailma läbi rännanud oma 40 eluaastaks. ütlen ausalt-on paremaid kohti kui eesti ja enamasti olen kohanud hullemaid paiku. mulle eestis meeldib. tänaseks päevaks pangalaenud makstud, laps kohe-kohe kodust välja lennanud.tööd ma ei ole kartnud ja eestis jätkub seda küllaga. käin soomes vahetevahel asju ostmas ja niisama chillimas. väga tore ja turvaline maa. sama kehtib enamuse euroopa kohta. kodu on ika eestis-siin kõik tuttav ja armas ja mis peamine-raha vedeleb lausa maas. keskmise intellektiga inimene ei pea väga pingutama, et lisaks makaronidele miskit muud süüa. olen nõus, et veel ei ole siin niikaugele jõutud, et madalama intellekti ja sotsiaalsete oskustega inimeste elu sujuks. ses mõttes on tõepoolest selle kontingendi jaoks lahenduseks mõnda aega soomes elada ja sealset elukest nautida. mu meelest on elujärg eestis viimase 25 aastaga niivõrd totaalselt paranenud, et patt oleks kurta küll. ok, edu kõigile eestlastele, kusiganes nad ka elavad ja olen kindel, ühel päeval pöörduvad nemadki oma kodumaale tagasi, nagu olen seda teinud mina.
k
kas/ 17. juuni 2015 20:11
nad on siis majanduspõgenikud, keda Soome on vastu võtnud?
Ja selliseid meie ei taha kohe mitte võtta!
s
Soomes/ 18. juuni 2015 13:46
on tööjõudu vaja, meil ainult viriseda, et seda kuidagi ei jätkuvat.
ü
üx/ 17. juuni 2015 16:00
Ma näen pildil pakse soome muumisid. Eestalsed need nüüd küll ei ole, kes juudaseeklite eest mugavuspagulaseks hakkavad!
j
jah/ 18. juuni 2015 13:47
parem on siis siin maal pensionäre röövida?
r
reetur, rämps jne. st. soomes elav/ 17. juuni 2015 15:36
Karavan liigub - koerad hauguvad!
t
17. juuni 2015 13:19
Toetab ilmselt ka Nigeeria naiste jalgpalli maailmameistrivoistlustel Kanadas, igale poole poiss jouab
t
17. juuni 2015 13:16

k
kass/ 17. juuni 2015 12:17
Pole kuskil roosiline kui juhtud hätta sattuma...ainus mis Soome heaolu on teinud....inimesed saamatuks...mul sõber peale töökoha kaotust ja vigastust mis ei lase uut tööd saada enne kui kindel kas invaliidsus või mitte,kaotas lisaks veel pere ja kodu kuhu 25 aastat investeeris,sest see naise oma,naine aga leidis uue mehe kes noorem ja kellel raha rohkem....endine mees ju on kõik juba talle andnud...midagi pole enam võtta....ja nii siis on asi nii kaugel et panen Eestist paki teele et inimene ei peaks nälga kannatama ja et tal oleks midagi selga-jallga panna...vaat nii...Ja Soome majandus on suht s-tas seisus,kõik abi-ja toetusrahad kokku tõmmatud....
k
Kata/ 17. juuni 2015 16:24
Selle pärast tuleks olla abielus ...
h
Hmm/ 17. juuni 2015 01:57
Olles 28 sai reaalseks, et Eesti riigis pole ma enam vajalik töökäsi. Palk oli armetu. Alla 2 euri kukkus. Masu algus. Olin eelnevalt käinud proovimas nii Inglismaal, Soomes, Rootsis. Kusagil kanda ei suutnud kinnitada, kuna polnud ei tööd või sai alati otsa. Ja jälle Eestis. Oli ka paremaid päevi. Võtsin plaaniks Kanada. 10 kuud enne äralendu tundus ebareaalne. Stressata 2 euri tund ja raha kokku kraapida kust iganes võimalik, vahepeal isegi peaaegu 3 saada ja siis suvel juhtusin 4ni saama hakata. Töökogemusi oli piisavalt, aga maksta keegi ei raatsinud. Sain veel viimasest kohast hea sõna. Sa ei väärinud seda palka tegelikult. Noh mis seal ikka. Enne Kanadat 4 euri tund oli väga hea süst, olgu sellel ütlejal hea meel, aga mina jõudsin oma eesmärgini tulla siia keelt praktiliselt rääkimata ja laenu kuhi kaelas. Esimesed kuud läksid raskustega, aga edasi hakkas elu edenema. Paari aasta pärast võtsin Austraalia tee ette aastaks ja nüüd tagasi Kanadas ja varsti ongi Eesimaale tagasitee, seekord juba ennast ülestöötanuna ja rahaliselt sõltumatult vabana mingil määral, et lubada endale vabadust kas luua ettevõtte Eestisse või kuhu iganes või minna palgatööliseks, aga ilmselt mitte Eestisse. Imetlen inimesi, kes on ettevõtlikud olnud ja Soomes endale suutnud tagada töö ja muud asjad. Eks kõigil pole see paraku õnnestunud ja kõik pole seda ka tahtnud, aga igaljuhul see oli minu 4 üritus kui õnnestus saada paremale marjamaale, kui oli piisavalt tööd, tekkis rohkem raha, kui 20 eurot taskus. Pole vahet kes kus töötab ja mida ta teenib ja kuidas ja mis. Tuleb tunda ennast hästi, kui pole sedasi, siis mitte keegi ei too seda kätel vaid tuleb iseendal selle nimel midagi teha, pingutada ja lõpuks ehk saad. Elus on standardid ja igalühel on erinevad. Ühele piisab vähesest teine vajab rohkemat, seega kas Eesti või Soome, erinevatel riikidel erinev saatus ja ajalugu. Meie ise saame tõsta heaolu. Käed rüpes oodates istudes mis iganes, filosofeerides see ei parane. Ei paranda ka seda riik. Lootusetu on loota riigilt kui sinna ei panustata ja kui ei ole riigi valitsusega rahul tuleb valida uus mitte järjekindlalt edasi minna polulismi teed, valides ühe aga mõtlemata mis seal tagamaa võib olla. Või veel hullem valimistele mitte minna. Iga hääl loeb ja kallutab kaalukaussi ühele või teise poole. Ja väita et mitte midagi sellest ei muutu on kohatu. Demokraatlikus riigis on võim inimeste käes, mitte erakondade. Piisav lobitöö omavahelistes juttudes muudaks seda kindlasti. Meie endi käes on paljuski meie heaolu. Eestit Soomega on raske võrrelda ka täna, kuna meie elu pandi seisma peale teist maailmasõda. Meie alles ehitame, neil on juba paljuski olemas.
n
Nips/ 17. juuni 2015 09:42
Üldiselt tore positiivne arvamus. Masu ajal oli jah kõigil raskem, aga jääb mulje, et arvajal oli ka haridustaseme tõttu vähe valikuvõimalusi. Ettevõtluse hindamine on väga positiivne, sest see annab ka teistele tööd ja loob lisaväärtust. Mitte loota ainult riigiabile on samuti väärt mõte. Aga rahapatakas ei ole ainus eeldus, et ettevõtlust arendada. Peab olema ka väljund, mida keegi tarbida sooviks. Ikka jõuame jälle koolituse ja hariduse juurde tagasi...Aga - tubli!!!
h
hmm/ 18. juuni 2015 02:03
haridus ei taga sulle alati tööd, selleks on ikka vaja teisi oskusi ka. Suhtlesmisosku, elukogemus, muud oskused + 101 muud oskust. On ju kahte tüüpi arusaamu, rikaste ja vaeste. Rikas ei õpeta kunagi oma lapsi kellegi heaks töötama, vaid tegema asju ise. Vaesemad inimesed õpetavad oma lapsi, et nad hariks ennast piisavalt, et tagada endale hea töökoht, kas siis selleks hariduseks on ülikool või kutseharidus või mis iganes haridus. Mina olen vaesest perekonnast, aga minule ei räägitud kunagi sellest, et haridus tagab head töökohta, vaid juba lapsest saati õpetati elu näitab ise oma suuna kuhu pead minema ja õpid ikkagi iseendale mitte meile. Seega minust tehti ise mõtlev inimene juba 12 aastasest saadik ja esimene ettevõtmine oligi 17 aastaselt. Ma ei saanud kellegi peale loota tulevikus peale iseenda. Läänemaailmas on paljude haritud inimeste töökohaks midagi muud mida nad on õppinud ja paljudel on see madalapalgaline. Ja neil jääb puudu muudest oskust mida koolis ei õpetata. Reaalsus, et Eesti miinimumpalgaga kuhugi jõuda on nullilähedane. Idee maksab juhul kui on seda kuhugi rakendada ja leiad sposori, kes toetab seda. Lihtsalt filosoofia ei vii edasi. Eestis takistav asjaolu ettevõtluse kiire arengu suunal on selle väiksus ja olematu elanikonna arv. Miljon inimest on naljanumber ükskkõik millises suuremas linnas, riiigis sa seda ei räägi. Ja ikkagi jõutakse lisaks haridusele ka rahani. Need käivad käsikäes. Kooli süsteemis ei õpetata ka piisavalt rahalugemisoskust, mis on elus üks vajalikemaid oskusi üldse ja mis paljudel inimestel on kasin. Ja lõppkokkuvõttes rahakad inimesed palkavad haritud inimesi. Ja neil mõlemal on erinev mõttemaailm. Rahakam ei pea vaeva nägema, sest tal on selleks inimene kes teeb tema eest selle ära. Aga haritumal on kehvem rahalugemise oskus ja temal on elamiseks raha vaja. :) Ja kõik hakkab pihta sellest kuidas meid õpetatakse :)
n
Nips/ 18. juuni 2015 16:29
e
ei saa aru/ 17. juuni 2015 00:23
kuidas sellised poolearulised üldse Soomes hakkama saavad?
m
Mis parata/ 16. juuni 2015 22:26
Alati on leidunud igasugu rämpsu, kes on valmis oma kodumaa maha müüma.
n
naera/ 16. juuni 2015 19:28
ribadeks mis seltskond...tõeline show ikka pandi püsti, Norras ka üritavad aga ei pääse lähedale, Jaanituld ei tohi teha jne. ikka meelelahutuseks vaatan mis mujal toimub hehe ise ka Soome kaudu kunagi sai mindud, nüüd ainult nostalgia järel sellest. Ei ole see elu meelakkumine kuskil aga Eesti on maailmamastaabis ikka väga mahajaäänud...pole vaja kaugele sõita et seda näha.
m
mumm/ 16. juuni 2015 18:52
m
merka/ 16. juuni 2015 18:40
Tundub,et ainult ehitajad,koristajad.Kuid ärge unustage,et meditsiini valdkonnas on ka sadu arste ja odesi tööl.Haritud ja koolitatud.Pohjus ikka palk.
m
Merkakene/ 16. juuni 2015 19:24
Ei näinud seal ühtegi purjus arsti ega õde õllepurk käes Eesti riiki laimamas ja mõnitamas.Enamus arste ja õdesid ei ole ikkagi palga pärast seal.Teinekord kirjutad siis kirjuta õ mitte o,vast sul haridust ikkagi on niipalju.
m
MIDA?/ 16. juuni 2015 19:37
No see on otsene VALE!!! Tunnen isiklikult lausa KAHT arsti, kes ainult palga pärast seal püsivad, parema meelega töötaks nad iga kell Eestis!
e
Eestisoome/ 16. juuni 2015 18:01
Inimesed kas haridus annab teile tarkuse!? Hmm kui inimesed nii mõtlevad,kurb. Kõigil on kodune kasvatus ja tarkus tuleb kogemustest!!!
t
Teise klassi poiss kommenteerijale "Eestisoome"./ 16. juuni 2015 18:40
Taevas tule appi ! Kuidas kirjutatakse Eesti-Soome?Need on need Eestlased Soomes kellel tõesti põhikool lõpetamata ei oska isegi pealkirja välja kirjutada.Teie kodune kasvatus paistab tõesti harimatute sees läbi haritus.
a
16. juuni 2015 18:51
Aga öeldi ju videos, et Soomes ei pea 1 klassi mineja isegi lugemist oskama.
e
Eee.../ 16. juuni 2015 22:38
kui mina esimesse klassi läksin, siis ei pidanud siin ka seda oskama! Milleks siis algkool üldse on?
p
pets/ 16. juuni 2015 18:43
siin pole vist keegi haridusest rääkinud,tundub siiski,et hakkaja inimene lööb igal ajal ja igas kohas läbi,pigem tundubki,et kuidagi kole palju kahtlast kontingenti on üle lahe liikunud laevadega,elus midagi saavutanud,muidu muhe sell ja teiste vastu viisakas ei peagi ju alati kõrgelt haritud olema,loomulik inteligents on ju hetkel välimääraja.

t
Tauri/ 16. juuni 2015 17:58
Eks siit ära jooksevad ikka need, kes kuidagi hakkama ei saa ja oma saamatust sealse heaoluga kompenseerivad. Aga seda joomaüritust propageerida ja selle taustal rahvuslikkust üles tõsta on küüniline. See on probleemide eest põgenemine, mitte nende lahendamine. Samadest "eestlastest" inimmass laseks saba jalge vahel lääne poole, kui relvaga oleks vaja kodumaad kaitsata.
e
EI ole nii lihtne!/ 16. juuni 2015 18:13
Tundub ehk tõesti, kui järje peal oled - no mina olen olnud nii tipus kui põhjas ja töötanud nii Eestis kui väljaspool, mitmel maal koguni, arvan, et tean, mida räägin! Ei pea olema saamatu, piisab korraks "ninale käia" - ja siin maal sa enam ei tõuse!
m
max/ 16. juuni 2015 19:35
sinu teooria järgi siis eestis alles vaid tublid ,patrioodid ja haritud,tore teada siis läheb ju meil hästi,KINDLAT EDASI
x
xxxxx/ 17. juuni 2015 13:10
Huvitav mis siis suur osa siinolijatest saab miinimumilähedast palka
j
18. juuni 2015 13:44
Just nii.....selline mulje jääb kodueestlaste jutust. Mõtlema paneb ainult see, et nende keeleoskus/kasutus on tunduvalt primitiivsem väliseestlaste omast. Ise olen Inglismaal juba aastaid, sestap võin mainida, et inglased peavad eestlasi väga haritud ja töökaks rahvaks. Vist ikka nende eestlaste põhjal, kes siin elavad ja töötavad. Kui ma neile siinseid kodueestlaste kommentaare tõlgiksin, siis vajuks häbi pärast maa alla...........
t
tt/ 16. juuni 2015 22:45
m
Margus/ 16. juuni 2015 17:50
Mitte mugavuspaguased aga laiskuspagulased. Igaühe jutust kostub läbi: pean vähem tööd tegema, saan kergema vaevaga jne. Häbi.
a
18. juuni 2015 14:17
Asi pole mugavuses ega laiskuses.....sama töö eest makstakse mujal arenenud maailmas inimväärset palka. Kolida teise riiki ei ole mugav ega kerge. Ka võõras keel peab selge olema. Vaevalt laisad seda kõike ette võtavad. Häbi oleks elada nagu väärtusetu inimolend, kelle ainus eesmärk on lihtsalt elus püsimine. Maailmas ja elus on palju muudki huvitavat teha kui ainult Eestis madala palga eest päevi hommikust õhtusse veeretada.
p
Pensionieelik/ 16. juuni 2015 17:43
Kah Soomes tööd tegemas. Olen siin lisaks palgale ka selleks, et siin on turvaline, rahulik, inimväärne, tööseadusandlus toimib. Miks teised eestlased oma raha Eestisse viivad, ei saa aru. Minu poolt liigub sinna küll väga vähe raha. Eesti riik ei saa oma eelarvet tööjõu ekpsordile rajada. Ma armastan Eestimaad kui ei salli seda ülbet riiki.
p
Pensionieelikule/ 16. juuni 2015 18:12
Mis kuradi rahulik,inimväärne,olen Soomes olnud leivaautojuht ja bussijuht kus tööseadusandlus absoluutselt ei toimi.kohalikud saavad sinust 600 EUR i rohkem igasuguste preemiate näol.Sulle öeldakse kohe näkku,et sa ei ole kohalik ja ole vait kui tahad töötada.Saatsin naahhui ja tulin tagasi.Seal oled teiste neeger ori,Eestis kõige parem.Kõik on olemas,liigutan rahulikult rekka rooli tuleb ka kaks tonni kätte kui tahan ka kolm aga sa ei ole vähemalt neeger.
A
?/ 16. juuni 2015 18:45
Absoluutselt mitte ükski kodumaine- Eestis tegutsev ettevõte ei maksa töövõtjale roolikeeramise eest 2-3e tuhandet netona. Niisiis, loll jutt suhu tagasi!
k
kodanik/ 17. juuni 2015 00:16
eks kõik sõltub sinust endast. Olen töötanud soome firmas ja saanud paljudest soomlastest paremat palka. ISe pead ikka mees olema.
p
pets/ 16. juuni 2015 18:29
eesti ongi ju riik,sa räägid,et armastad eestit ja siis jälle räägid et ei salli,palun ole ikka täpsem oma ütlemistes,sa vist tahtsid öelda,et ei salli seda valitsust koos oma tegelastega,kes siin seda mängu juhivad.Teinekord kui kommenteerid,siis proovi emotsioonid maha suruda,usu,need on meie suurimad vaenlased,emotsioonidest on alati ainult mingi jama,ja kurvad tagajärjed.
p
pensionieelikule/ 16. juuni 2015 18:33
Nii nous ,kui yldse olla saab.Sama siin..
3
34636326/ 16. juuni 2015 15:33
Seda klippi vaadates tundub, et imelikud inimesed, üldse mitte nagu Riisalu ütles, et optimistlikud eestlase nagu Eestis olid 25 a tagasi. Äkki Riisalu nägi mingeid teisi eestlasi kui Kaas intervjueeris?
s
Skabar/ 16. juuni 2015 16:37
Kusagilt väga tuttav number,ainult ei vasta.34636326 vastake palöun.
v
vdsv / 16. juuni 2015 15:32
Seda klippi vaadates tundub, et imelikud inimesed, üldse mitte nagu Riisalu ütles, et optimistlikud eestlase nagu Eestis olid 25 a tagasi. Äkki Riisalu nägi mingeid teisi eestlasi kui Kaas intervjueeris?
v
videos nähtu.../ 16. juuni 2015 15:31
selliselt käitub Soomes tööl käiv eestlane nn.kalevipoeg,kes teevad siin eestlastele häbi.Paiksed elanikud,kes on sidunud end Soome Vabariigiga ,ei ole yldjuhul sellised.Nad elavad ja töötavad siin ,austavad Soome tavasid ja kombeid ja on vaoshoitud,on tänulikud ,et neil on voimalik elada inimväärset elu.
v
video kangelastele/ 16. juuni 2015 17:31
Nigeerias pidi makstama sama töö eest 5 Eurot rohkem. Jookske,sest muidu jääte hiljaks.
p
pets/ 16. juuni 2015 15:21
12 tundi ilma lõunapausita,pigem tundub,nagu neiu oleks hiinas tõõtanud,mitte eestis.
o
Oi/ 16. juuni 2015 15:33
küllalt sellist tööd! Kas just ilma ainsagi pausita, aga vahetustega saab tööpäevi väga pikaks ajada. Kusjuures ei ole ka Põhjamaades teistmoodi, paljud isegi tahavad seda: nt norrakatel (kohalikel) on oma 37 nädalatunniga mõnikord sihuke suhe, et kolm päeva 11h, neljapäeval lõunani ja siis aidaa!
p
pets/ 16. juuni 2015 17:25
jah,aga saa saa aru kallis inimene,norrakad ei tööta ka need 11 tundi ilma pauside ega lõunata,sellest ma räägin,norralane peaks kukkunud olema,kui ta ilma pauside ja lõunata töötaks.
s
Seda muidugi!/ 16. juuni 2015 17:49
Norrakal on 11 tunni kohta kaks pooletunnist söögipausi kohustuslikud, vähem lihtsalt ei tohi!
v
Veel/ 16. juuni 2015 18:03
no nn suitsupause ei arvestata üldiselt ka tööajast maha, ma nüüd ei tea, kas seda Hiinaski tehtaks?
i
imelik/ 16. juuni 2015 16:34
mis sel elul viga oli,et kolm mobiili korraga helisesid taskus???? :)))))))
h
hahh/ 16. juuni 2015 15:14
Mul on vilkuvad tuled :D Mis sul on?? :D
k
Kuld ots/ 16. juuni 2015 15:17
k
Kas/ 16. juuni 2015 17:15
sul on patakad tühjad vä...või pole sul üldse tulesid vä...olen Soomes juba 2 aastat, sa pole vä...jou jou jou Naera herneks!!! Kust niisugused küll sinna said? Arusaamatu!
p
pets/ 16. juuni 2015 17:28
kukkunud inimesed,suured ketid kaelas,nagu kuskil maarajoonide kultuurimajas 90-te alguses.Pool toopi oleks ilmselgelt liiga palju pakutud sellisetele klounidele.

s
siiski siiski/ 16. juuni 2015 15:02
Migrndi ja logeleja vahe on see, et üks tuleb kindlal meelel ja soovil just antud riiki,kus tahab tööle hakata, ei anna inetult öelda. Kuid teine sort on see, kes tahab ainult parema elu peale ja tal suva kuhu riiki satub, peaasi, et keegi talle ninaesise tooks, ümmardaks ja mugavusi looks, tööle ei hakka ta kunagi. Need eestlased ,kes Soome läksid, läksid kindlasse riiki kindla mõttega tööle hakata, mitte niisama logelema ja neid ei saa halvustada. Iga töö vajab tegemist ja keegi peab seda ka tegema. Meiegi poliitikud räägivad, et need migrandid, kes meile tulevad peaksid teadma, miks ja kuhu nad tulla tahavad ja mida tegema. See oleks normaalne, et inimene,kes siia maandub mingil omal põhjusel teaks meie riigist ühte ja teist ja teaks, et ta just siin riigis tööd soovib teha ja anda panust meie riigile.
1
10 a. Soomes./ 16. juuni 2015 15:14
Tulin 53-selt. Nüüdseks pensionil. Kui Eestist saan 35. a. eest 221 euri pissi, millest 9 a. maha lõigati, saan Soomest 9,5 a. eest 671 euri netos. Loomulikult pidin selle eest tööd tegema. Olin torujüri, keevitaja. Igatahes, arvan, et tasus see 10 a. ära küll. Mõni istub kinni see 10 ja ei saa sentigi. Arvan, et Eestisse tulles elan päris mõistlikult ära. Ei kuku kuskilt niisama midagi pähe.
v
Vabandus:/ 16. juuni 2015 15:16
221 euri pinssi, mitte pissi. Pissi eest ei tehta midagi.
m
16. juuni 2015 15:24
t
To 10 a.Soomes./ 16. juuni 2015 15:24
Mees ära aja jura,võta rohud ära või laku vähem.
t
to 15:25/ 16. juuni 2015 15:46
See on sinu asi, kuidas sina elu võtad. Ja teine 15:24. Lugeda ikka oskad? Netost ongi jutt, tainapea!
a
16. juuni 2015 16:04
Aga kuidagi kibestunud oled kogu selle lillelise elu juures? Miks?
m
Mina ei ole kibestunud./ 16. juuni 2015 16:23
Imestan vaid, kuidas saab mõni olla jäärapäiselt totu. Talle räägi, tema raiub oma. Ise tead, mina olen oma eluga rahul.
m
mortale/ 16. juuni 2015 16:28
mulle küll ei tundu et oleks. räägib nagu asi on. rahulikult.
o
oks/ 16. juuni 2015 21:23
Lugesin ka , aga pissi ei näind, Tähenärija ajab hinge täis
ä
ära ole silmakirjalik/ 16. juuni 2015 16:16
see, et eestlane soome läheb ons eepärast, et see on mugavalt lähedal. kui meie geograafiline asend oleks teine siis meie kohalikud pagulased oleks ka teistel jahimaadel.
eestlane on ikka ulmeliselt silmakirjalik rahvus.,
m
Miks/ 16. juuni 2015 16:49
peaksingi kaugemalt ja raskemini omale elu otsima? Ma istuksin üldse oma koduõues, kui vaid makstakse. Kui sina soovid, võid ju Kuu peale minna. Või hoopis Marsile? Iga üks teeb oma valiku. Kes siin silmakirjalik on?
m
Ma ei saa ka aru/ 16. juuni 2015 17:24
miks peaks tööd otsiv inimene võimalikult kaugele minema? Toon näite: Soomes töötav naaber käis iga kahe nädala tagant kodus, Norras töötav tuttav aga ei saanud isegi iga kuu käia, ennekõike sõidu maksumuse pärast - jah, ka odavlennufirma on 80 km-sest tiiburisõidust kallim!
.../ 16. juuni 2015 14:58
n
No mida te/ 16. juuni 2015 17:29
korrutate seda nelja aasta tagust magedat sarja, mis üheainsa sügise vastu pidas! 90-ndatest pärit erandlikud olud püüti arhetüübiks muuta - naeruväärne!
m
Matti/ 16. juuni 2015 14:51
Olen elanud Soomes umbes 22 aastat ning olen oma eluga siin täiesti rahul. Tagasituleku kavatsust Eesti ei ole, küll aga kavatsen taodelda Soome kodakondsust. Tekkinud on uued tuttavad ja sõbrad, nii see elu muutub.
t
Tattile/ 16. juuni 2015 14:57
Odin hui, mida sa oma eluga teed - üldjuhul on lugu selline, et need kes ei saanud oma eluga hakkama Eestis, ei saa seda ka Soomes.
t
Tattile (no vist tahtsid kirjutada Tatile)/ 16. juuni 2015 15:18
Ära aja lolli juttu!! Sina oled ju Eestis ja kritiseerid (puhas kadedus, et ise ei oska siia tulla!)
t
To Matti/ 16. juuni 2015 15:31
Siin on teine pe de kes ajab lolli ila suust.Kui sa oled olnud Soomes juba 22 aastat mis kuradi kodakonsust sul tarvis taodelda.Võta ka rohud või saa kaineks.Minul täitus 5 aastat oli Soome pass taskus.Pe ded ärge ajage ila suust kui midagi ei tea või olete narko uimas.
m
Matti/ 16. juuni 2015 16:10
Kui pe dest juttu on siis arvan, et see oled sina. Asi on lihtsalt nii, et ma pole varem hoolinud Soome passist või selle saamisest. Nii et palun ära haugu! Narkot pole eales kasutanud, kuid sinust ei tea... kirjastiil on sul küll kahtlane.
m
Mattile/ 16. juuni 2015 16:06
No mida veel siis siin eesti asjades sobrad?
k
kaos/ 16. juuni 2015 14:32
Oli aeg kui kõik õhkasid siia marjamaale. Nüüd, kus ka Soomes hakkavad töökohad lõppema ja nõrgemad tagasi langevad - oleme korraga põlatud rahvas? Silmakirjalik rahvas see Eesti rahvas. Ei läinud ma "jaanitulele", ei käi ma enam eestlastega siin läbi. Käin tööl, kasvatan last, tegelen hobidega ja lihtsalt olen siin. Ma ei sobi ühtäkki enam kuhugi.
s
16. juuni 2015 14:44
sooviks teada, mille eest miinuseid jagatakse? Selle eest, et ma ei viitsi laaberdada või kunst ripsmetest-küüntest jahuda? Või selle eest, et ma silmakirjalikeks teid nimetan? Aga muud sõna selliste kritiseerijate kohta pole
m
Miinused ja plussid/ 16. juuni 2015 14:52
tähendavad kommentaariumides minu arvates "ei ole nõus" ja "olen nõus", mitte meeldimist, nagu kunagi rate-aegadel.
p
pilkun .../ 16. juuni 2015 15:19
no sel juhul soovin teada, miks mu kommentaar ei meeldi?
n
No äkki/ 16. juuni 2015 15:30
mõni ei ole nõus, et eestlased 100% silmakirjalikud on. Või ei meeldi mõnele, et sealpool enam eestlastega läbi ei käi. Või mis iganes.
m
mortale/ 16. juuni 2015 16:42
panin ka miinuse. mida sa halad ja taod vastu rinda? võta ennast kokku. ela ja ole ja lase ka teistel olla. nimesid panema oled mihkel, aga kriitika peale niiii tundlik.
t
to mortale/ 16. juuni 2015 17:26
olen jah tundlik, sest eestlase lemmik toit on teine eestlane. Kui aga oled teise maa rahva keskel elanud, siis on jälk, et sind veel rohkem järatakse. Enne sõimati ratsarikkaks, nüüd sõimatakse kodumaareetjaks
t
to mortale/ 16. juuni 2015 17:26
olen jah tundlik, sest eestlase lemmik toit on teine eestlane. Kui aga oled teise maa rahva keskel elanud, siis on jälk, et sind veel rohkem järatakse. Enne sõimati ratsarikkaks, nüüd sõimatakse kodumaareetjaks
t
to mortale/ 16. juuni 2015 17:26
olen jah tundlik, sest eestlase lemmik toit on teine eestlane. Kui aga oled teise maa rahva keskel elanud, siis on jälk, et sind veel rohkem järatakse. Enne sõimati ratsarikkaks, nüüd sõimatakse kodumaareetjaks
t
to mortale/ 16. juuni 2015 17:26
olen jah tundlik, sest eestlase lemmik toit on teine eestlane. Kui aga oled teise maa rahva keskel elanud, siis on jälk, et sind veel rohkem järatakse. Enne sõimati ratsarikkaks, nüüd sõimatakse kodumaareetjaks
o
Oeh!!!/ 16. juuni 2015 17:59
Ja neli korda kohe! Mis toit - see on anonüümne kommentaarium, seega ei solva Sind mitte keegi; võimalik, et näost näkku saaksite "solvajatega" hoopis teab kui hästi läbi!
m
mnjaa/ 16. juuni 2015 13:51
Kui haridust ja eneseväärikust ei ole, siis sobib Soomes mustatööliseks olemine kenasti.
e
EI noh/ 16. juuni 2015 14:10
mina Soomes ei tööta, lääne pool olen küll olnud ja võin öelda, et eneseväärikust ei peaks küll mingi töö tegemine riivama - eriti kui see on oskustöö, mida nt plaatimine vms kahtlemata on.
t
16. juuni 2015 14:15
tahaks ka Soome presidentiks saada, aga sitt lugu haridust ( bak on käes) ja eneseväärikust napib selleks ametiks, eks pean siis vist lihtsama ametiga leppima ;)
p
Popol Vuh/ 16. juuni 2015 13:50
Kodumaises keskvoolu massimeedias, käib tükemat aega soomeeestlaste, põhjanaabrite juures töötavate inimeste halvustamine, mustamine. Vaenu ja viha külvamine riiklikul tasemel!
Soomes, mujal maailmas elab- töötab rahvuskaaslasi seinast seina. Täpselt samuti nagu kodumaalgi. Too kokkumiksitud videoklipp on elementaarseks, labaseks näiteks, kuidas absoluutselt kõike on võimalik, suht lihtsate tehniliste vahenditega, halvustada, kuvada ülinegatiivses valguses. Näitame ainult keskmises- tugevas alkoholijoobes inimesi, üleajavaid prügikaste...jne. Intervjueerime suurt hulka kodanikke, telepurki jõuavad neist kõige seosetumat mula ajavad tegelased, seegi ilmselgelt kokku lõigatud kraam. Vastavalt vajadusele, on sellise suunitletud üldkuvandi loomine suht lihtne tegevus ja vajadusel teostatav ükskõik millise vabaõhu ürituse puhul Eestiski!
Võimurite hirm, et Eesti rahvast tühjaks jookseb, on nii suur, et tagasi ei kohkuta ühegi triki ees!
k
16. juuni 2015 14:34
Kahjuks on see suuremalt osalt tõsi.
Kahjuks.
p
Popohile/ 16. juuni 2015 14:55
Palun, aga näita siis, nende kõrgkultuuri viljelevate Soome eestlaste, koosolemist?!? Tahaks ka ju, et välismaal oleks meist ainult positiivselt elitaristlik kuvand - et kohalikud aupaklikult ahhetaks: "Näe, eesti kultuurijumalad tulevad!"
Soovmõtlemisest tegelik olukord on ju selline, et neid ju ei ole olemas...
n
16. juuni 2015 15:16
Nad on olemas, kuid nad ei suhtle nende kalevipoegadega. Nii nagu eestistunud soomlane ei suhtle sadamast tulnud purjus soome pässiga.
t
To: Popohile / 14:55, 16. juuni 2015 / 16. juuni 2015 16:14
Kulla lapsesuu, kae veel korraks klippi! Loe korrektselt, süvenenult läbi minu asjakohane postitus. Jutt ei ole ilmselgelt kultuuri viimisest- toomisest, elitaristlikust ideoloogiast, vaid inimestest, kelledest peale piiri ületamist, saavad koheselt, riiklikult heakskiidetud programmi järgi, ülimalt negatiivsed tegelased ! Mugavus- lodevus kodanikud, joodikud, poolemeelsed, alaharitud ... ühesõnaga Eesti riigi tõsised vaenlased!
p
Popohile/ 16. juuni 2015 16:58
Oma väga tagasihoidliku hinnangu järgi kaldun ma arvama, et nimetet konkreetsel üritusel ei oleks Õhtuleht ka kõige parema tahtmise juures leidnud isikut, kes oleks vähimalgi määral eristunud sinu poolt kirjeldatud negatiivsest stereotüübist. Peeglit oskab sõimata igaüks, aga morda jääb seepeale ikka iseendal viltuseks. Või äkki sa kindlalt tead, et nende intervjueeritavate näol oli tegemist palgaliste Rõivase-valitsuse provokaatoritega, et Sooma eestlaste lumivalget renomeed rikkuda???
p
Popol Vuh/ 16. juuni 2015 18:58
Olid ise kohal, nägid- kuulsid oma silma- kõrvaga? Vaevalt! Niisiis, sinu arusaama, ametliku ideoloogia järgi, väisasid antud üritust mitmed tuhanded inimesed, keda sinusugune "tõeruupor" sildistab nö. eestlase negatiivseks stereotüübiks? Lapsed siis ilmselt samuti?
Sõnatuks võtab!
n
nujahh/ 16. juuni 2015 13:42
dolbajoob jääb selleks igas riigis. See vilkuvate kõrvadega makaronisööja võiks peeglisse vaadata. Soomlased on "väga õnnelikud" sellise deb iiliku riiki saabumise üle. Oleks ma tema tööandja, siis saadaks ta homnepäev tagasi eestisse
k
Kelle leiba sa sööd,/ 16. juuni 2015 13:46
selle laulu ka laulad. Sellepärast otsitigi juuatäis tölle, et oma telekanalit õigete tulemuste pärast kinni ei panda.
ö
öäak/ 16. juuni 2015 13:36
Erilisi joobareid kaadrisse saadud.
p
Popol Vuh/ 16. juuni 2015 13:56
Rahvas peab teovõimetu olema, et mitte aru saada, et tegemist oli kindla, ülinegatiivse kuvandi loomisega meie inimestest Soomes! Labaselt kokkumiksitud materjal.

t
TO 12.14/ 16. juuni 2015 13:26
Mille pärast.Hea kysimus.Sest minu kodu ongi siin.Olen ise haritud ja siin koolitatud.Ja väga haritud tuttavad.KIndlasti on suur hulk nn.musta töö tegijatest joodikuid ja vargaid.Ikka kuuleb nendest.Väga häbi on.Aga köiki inimesi ei saa samasse hunnikusse panna.Suur hulk komme kubiseb öelusest ja kadedusest,et teisel läheb paremini.Öelutsejad-tulge proovige.Pole teist tulijaid.Ja need lollid kes hooplevad ongi köige suuremad lurjused.Makske Soome yyr ja muud maksud ausalt ja kui viina tahate ostke ALKO-st.Kus siin pudrumägi on.
1
123/ 16. juuni 2015 13:38
Mina ei kommi üldse, seda, et eestlased soomes elaitist teenivad vaid seda, miks saate tegjad püüavad kaadrisse joobareid (seda tehakse nii siin kui sealpool lahte).
o
ongi nii/ 16. juuni 2015 13:49
ja võrdluseks paluks kaadreid ka siit eesti külajaanipeolt :)
l
16. juuni 2015 13:45
löpeta oma idiootlik kadedusejutt. ei saa kadestada neid kes omal juured ära löikavad ja siis kuskilgi keset metsa maanuvad.
e
16. juuni 2015 14:11
ei saanud aru. kes juured ära lõikavad, kas need kes soomes? Soome meist kiviviske kaugusel, kui tahad siis alati saad esivanemaid külastada
j
Jah/ 16. juuni 2015 13:46
näe tegi avastuse: raha pärast minnaksegi mujale tööle! Oi, me enne ei teadnud seda - arvasime ikka kõik, et põhimõtteliselt trügitakse minema, olgu mis on! Idioterne!
p
pets/ 16. juuni 2015 17:45
sa tahad öelda,et sellel vilkuvate kõrvadega küülikul läheb seal paremini kui mul eestis või,hhaaaaaahhhaaaaaaaaaaaahhhaaaaaaaaaaaaaaaa.
e
Ei pruugi/ 16. juuni 2015 18:11
minna, ma nüüd ei tea, kelle poole pöördutud on, aga võtan vastata! Kui sa oled Eestis juhistaatuses või nt tarkvaraarendaja v programmeerija v minupoolest riigikogulane, siis läheb sel "küülikul" kindlasti keskeltläbi nirumalt. Ainus pagana asi, see paljude Eesti inimeste püsiv marutõveseisund annab tasapisi ikka tunda, kui elu lahtiste silmadega jälgida. Loomulikult võib ebameeldivaid asju ignoreerida ja ainult "oma mättale" keskenduda, aga kui neid asju on ikkagi nii palju... No OK, mingis Indias ei jääks ehk teistmoodi ellugi (v terve mõistuse juurde), aga siin on just seda jama küllalt palju, et märgata, ja mitte veel nii palju, et enesealalhoiu huvides ignoreerida.
p
Piinlik vaadata/ 16. juuni 2015 13:18
Piinlik selliste Eestlaste pärast. Julgevad veel avalikult oma labasust ja harimatust demonstreerida. Aga Soome lähevadki valdav enamus Eestlasi, kellel pole haridust ja keeleoskust, siis ju tore sinna lihttööd tegema minna. Kui oled spetsialist, siis jagub tasuvad tööd igalpool.
k
Kui sina oma/ 16. juuni 2015 13:44
kalli haridusega sitapoti umbe ajad, küll siis on sibi "kulla kallis, tule aita"! Tavatöölisi on vaja, et sul korralik tool perse all püsiks, sa va tõusik!
h
Huvitav jah!/ 16. juuni 2015 13:49
Üks siin hüppas veel mõni aeg tagasi, et tema ikka raudselt RE poolt - endal ei olnud siin tööd, elas Soomes koos kuue teise inimesega ühes korteris...
y
ylo/ 16. juuni 2015 13:56
elan siin 25 a. algus oli rahulik ,aga nyyd tuli terve pärnu rajon sija elama ..tööd teevadkopikate eest
k
16. juuni 2015 14:09
kui kaua sa pead Soomes tööd tegema, et hakata saama nende pensionit? tuleviku kindlustamiseks miks ka mitte. Olla Eestis pensionär on sama mis endal köis kaela panna
o
16. juuni 2015 14:20
Olen oma koristaja-ametis kohanud palju juhte ja oskustöötajaid Eestist, kellel lihtsalt enam tööd pole, aga laenud vajavad maksimis. Jah, oma süü, et laenud on - aga kellel neid pole? Mõni jääb Eestisse halama ja teine läheb välismaale teenima. Soomes peab olema ametlikult tööl olnud 5 aastat, et hakkaks pensioni teenima. Vanaduspõlves on iga sent abiks
p
paljud/ 16. juuni 2015 14:28
ikka buumi kinnisvara ohvrid, kes soome päästerõnga on haaranud. omal tuttavaid mitmeid, kes soomes on töötanud just soome tööandja juures aga ikka tulnud eestisse. tulevad tagasi ja saavad hästi hakkama. suur hulk ikkagi vahendajate kaudu ja need ei saa mingit soome penssi, saavad töörõõmu ja nädalavahetusel kõvasti pidutseda. enamustel see perekonna teema ka poolik. üks siin ja teine seal, pered lagunevad, lapsed mitme vanemaga, sisuliselt vigastes perekondades.
h
16. juuni 2015 14:34
hakka või ise mõtlema tuleviku peale, 5 aastat pole õnneks pikk aeg ;)
t
to 14:09/ 16. juuni 2015 14:59
Soome kogumispensionist oled midagi kuulnud? Siin staaž ei loe. Loeb kui palju panustad pensionifondi. Kui oled tegija, võid ühe aastaga pinsi kindlustada. Keegi ei keela maksta, palju jõuad. Rahvapensioni saad siis kui oled Soome sissekirjutatult elanud vähemalt kolm aastat, umbes 650 euri. Siin ka staaž ei loe.
s
See 5 a. on aegunud jutt./ 16. juuni 2015 15:03
Otsige üles Pensioniametist Soome ja Balti riikide leping. Baltlased peavad olema Soome sissekirjutatud vähemalt 3 a, et saada riikliku pensioni. Ei loe mingi tööstaaž. Ülejäänu tuleb kogumispensioni näol vastavalt panusele, kui palju oled sissemakseid teinud.
m
mortale/ 16. juuni 2015 16:49
pension hakkab jooksma kohe kui esimese ametliku palga saad.
s
16. juuni 2015 17:01
suur tänu vastuse eest, hakka või ise ka sinna minekule mõtlema ;)
m
16. juuni 2015 17:03
minu vanaisa saab penssi 418 euri. 650 paneb juba rohkem mõtlema tuleviku peale, Eesti penss + Soome oma koos hakkab juba looma
m
Mul tuleb/ 16. juuni 2015 17:35
Soomest 671 ja Eestist 221 netos. Elab Eestis ära küll.
m
merka/ 16. juuni 2015 18:35
p
Pension/ 16. juuni 2015 19:12
jookseb jah, aga sa teed need sissemaksed oma teenitud palgast ju. Kui tahad saada korralikku pensioni, pead Soomes töötama vähemalt 20 aastat. Pensioni suurus oleneb sinu töötasust, mitte 3 või 5 aastast. Olen ennegi kuulnud anekdoote tobudest, kes 40 -selt töötab 5 aastat Soomes ja siis jääb Eestis ootama suurt Soome pensioni, mis ühe legendi järgi pidi olema 1300€, teise legendi järgi veelgi suurem. Ja pensioniea saabudes üllatus missugune. 100€ ainult saabki. Mõni eriti "tark" kibeleb taotlema Soome kodakondsust. Sest legendi järgi siis hakkad ilmtingimata saama Soome pensioni. Lihtsalt vahelepõikeks see legendide näide. Aga tõesti, nagu keegi soovitas, lugege enne pensioniameti lehelt asjad selgeks.
m
max / 16. juuni 2015 19:41
see ei käi nii lihtsalt et mõlemad ja soome pension läheb maksu alla ka
t
to max/ 17. juuni 2015 07:07
Soomes läheb pension maksu alla, mis ei puuduta Eestit.
t
tark/ 16. juuni 2015 16:25
keeleoskust ei olnud,aga haridust jagub ja töötan vastavalt oma öpitud ametile..aga elada kyll soomes ei taha
w
www/ 16. juuni 2015 13:16
Eestis valimistel osaleda võiksid vaid püsivalt Eestis elavad kodanikud. Jätkub juba neist eilastest, kes elavad mujal, kuid valivad meile joobareid valitsema.
t
16. juuni 2015 14:21
tüüpiline ving-ving. Ikka kõik teised on süüdi
o
Oota nüüd!/ 16. juuni 2015 14:56
Kui Eestis tööta jäänud inimesed hääletavad senise joone jätkamise poolt, siis kas see tõesti ei ole patoloogiline?
s
soome riik toetab/ 16. juuni 2015 13:09
ja võtab eestlasi rõõmuga vastu, keegi peab ka tulevikus tööd tegema et riik saaks pensione ja toetusi maksta, rahvas vananeb ka seal
m
max/ 16. juuni 2015 19:42
õige jutt just on suur sõjajärgse põlvkonna pensiikka jõudmine,nii et eestlasi on oodatud soome juurde paarsadatuhat varsti.
j
jorr/ 16. juuni 2015 13:04
Eesti häda on see, et nö lihtsat tööd tegevad inimesed (kassapidajad, koristajad, aednikud jne) saavad kohutavalt väikest palka. Millegipärast väidetakse, et hakake aga kõik IT-töötajateks, arvutikujundajateks jne, aga keegi lihtsalt peab ka neid "lihtsaid" töid tegema.
Ühiskond kukub kokku, kui neid inimesi enam pole. Asi pole isegi selles, kas nad on rumalad, targemad või mis iganes, aga keegi peab koristama, keegi peab toitu kasvatama, keegi peab ehitama jne. Need on tegelikult sama vajalikud ametid, kui IT-töötajate omad.
Aga palgavahed on 10 kordsed...
Kui homne päev iga lihttöötaja Eestist lahkuks, siis nädala pärast lahkuvad ka juhid ja teised hea palga saajad, sest nad ei saa enam oma eluga hakkama.
s
16. juuni 2015 14:06
sotsid ja reformrid panevad pagulased kassapidajateks, poole aasta pärast hakkab mäsu peale
k
koll/ 16. juuni 2015 13:00
v
Victoria/ 16. juuni 2015 12:57
Tere.Vaatasin eile Reporterist joodikutest eestlasi,tõesti harimatud.Inimene ei oska rääkida ehk lause vormi luua kas või mõeldes või venitades,või olid nad kõik joobes.Vaadake kas või moment pildil,paks harimatu õllemagu ei jõua ära kannatada lakub isegi kaamera ees.Kõrval seisev naine on sama harimatuet võiks keelata.Kõige inetum mis toimub laste nähes mida teeb isa ja ema.Haridus ja haritusel on tõesti suur vahe,kui küsida nendelt haridust jääb intervjuu pooleli.Eks nad ühed Arno Oksmaad ole.Eks rumalad elavad ka ära kes pole siin hakkama saanud.Nägemist.
k
kas/ 16. juuni 2015 13:36
sa ennast p6lema ei taha panna, et sa n6gid nii palju naervaid n6gusi ..
i
16. juuni 2015 14:05
ikka üldistame, selle järgi kuulud ise ka sinna punti
j
juhan/ 16. juuni 2015 14:18
kas sa toll eesti jaanipeol oled käinud.
j
jaanituli/ 16. juuni 2015 14:31
eesti jaanituledel käivad ju samad tegelased, kes seal soomes pappi kokku kühveldanud. miks peakski näod erinevad olema? aga nagu juba märkisid, siis keegi peab ju nende töllidega koos pidutsema. täis jooma ja kaklema hakkama, kes kõige rohkem kipsi on ladunud.
l
Lausevorme?/ 16. juuni 2015 14:22
Lubage naerda, nagu sa ise targem oleks. Ühtki tühikut uue lause vahel pole? Sa oled see Helina/Kaja paar teemat tagasi.. Miks sa oma nime kogu aeg muudad?
p
poro/ 16. juuni 2015 12:56
enne söön männikasve ja joon nõgese teed aga põdralasse ei kavatse küll minna,vot
m
16. juuni 2015 13:20
männikasvudest saab väga head pestot kas röstsaiale vöi keedetud makaronidega segada :)
s
16. juuni 2015 14:04
siirupit saab ka keeta ;)

u
ulme/ 16. juuni 2015 12:55
Jätsin varasemalt kommenteerimata aga kuna kuulasin täna ka nn. eestikeelset raadiot, mis on suunatud Soomes eestlastele, siis ei saanud ja punkti pani see video siin. Täpselt sellised töllid 90% ongi seal tööl. Kett, bmw-audi (rohkem masinaid ei eksisteeri nende jaoks)...joovad, kusevad akendest alla...ma võin neid näiteid veel tuua. Vabandan, ei pea kõiki silmas...see käib nende 90% alla.
n
nous../ 16. juuni 2015 15:13
selliselt käitub Soomes tööl käiv eestlane nn.kalevipoeg,kes teevad siin eestlastele häbi.Paiksed elanikud,kes on sidunud end Soome Vabariigiga ,ei ole yldjuhul sellised.Nad elavad ja töötavad siin ,austavad Soome tavasid ja kombeid ja on vaoshoitud,on tänulikud ,et neil on voimalik elada inimväärset elu.
o
Olen/ 16. juuni 2015 12:53
seal tööl käinud 5aastat,kuid nüüd pole paar aastat sinna saanud,kuna kodus on tasuvat ehitustööd külluses!Oma tükitööga saan iga kell rohkem kui sealsed tunnitiksujad!Ja vaatan äärmiselt viltu nendele,kes on kogu perega sinna kolinud,kavatsevad jääda ja kiruvad kõike,mis kodumaal!
g
16. juuni 2015 14:03
good for u, tuleb masu, siis jooksed sinna tagasi
u
ulme/ 16. juuni 2015 14:50
Kui nüüd vaadata Soome majandust, siis tundub, et nende olukord muutub hetkel hullemaks, vaata, et see kolmas Eesti sealt saba jalgevahel tagasi tulema ei hakka:). Hoia Jumal selle eest...
m
max/ 16. juuni 2015 19:49
räägi mulle ka soome majandusest ,kas kui kasv on alla 1 prossa mis on tõde siis on halb ,sul eestis ju üle 2 prossa kui usud mis sulle räägitakse ja kui riik on kordi kõvem ja nats kukkub tagasi siis loomulikult siin ka paanika
m
16. juuni 2015 14:25
ma olen perega siin, kavatsen jääda, aga mind huvitab väga, mis Eestimaal toimub. Ei tasu kõigile näkku sülitada sama plärakaga! Ma jälle vaatan viltu nendele kritiseerijatele, kes teavad peast ehk 6 näidet elust enesest ning teevad sellest järelduse..
h
huhh/ 16. juuni 2015 12:52
no nii häbi oli vaadata seda inimkõntsa, just selline eanett on soome läinud pagulaspeletise võrdkuju. kohutav, miks pooletoobiseid eksponeerida. tean ise eestlasi, kes soomes tegelesid varastamisega ja julmalt ja palju, kuugi olid pagulased ja said soome riigilt suuri rahasid ja tasuta elamise. arvan, et rootsi pagulased, sealhulgas randpered, olid samasugused. inimene, kes tahab tööd teha ja kellel on kõrvade vahel ka midagi, leiab alati eestis võimaluse palka saada, millega ära elada. kõnts läheb teise riigi inimeste väljateenitud hüvesid ära kasutama ja ise madalaks ja põlastusväärseks sibiks. palju õnne, aga ega ullikesed ju ise rahul, nad ei küündigi enamaks, see on nende unistuste piir, põhiline, et viin ja ülle laual, koni hambus ja kõik odavalt eestist veel kätte saadud.
e
16. juuni 2015 14:03
eestis ju samasugused inimkõntsad!!!
T
.../ 16. juuni 2015 15:54
Täpselt õige, nõus sinuga.
n
Naine/ 16. juuni 2015 12:45
No täitsa õige jutt kommenteerijal:12.28. Seda teksti tahaks suisa karjuda ja paljusid samalaadseid kommentaare veel.
w
www. restart---muttide blogi----ehk kuidas soome tööle mindi---/ 16. juuni 2015 12:40
m
16. juuni 2015 12:36
Mina tulin oma ema ja vanaema maale elama !
s
16. juuni 2015 12:50
Siis sa ei ole eestlane ja ole vait.
t
17. juuni 2015 00:14
ä
16. juuni 2015 12:28
äärmiselt idiootne on võrrelda mujal euroopas elavat eestlast ja siis afriklast,kes on oma pere maha müünud,et ise head elu otsida ja mujal siis mässata ja nõuda. kas eestlane nõuab ja märatseb mujal, et asjad peaks olema nii natu tema on harjunud jne. eestlane läheb ja töötab teises euroopa riigis, et oma peret ülal pidada, paljud võtavad pered kaasa- nad ei hülga neid ega müü maha, et sie pääseda. eesti haakub ülejäänud euroopaga suht palju oma arusaamadelt, mida aga ei saa öelda Aafrika kohta. Ärge tooge lolle vabandusi ega õigustusi, et eestlane on ka pagulane mujal riigis-need olukorrad on siiski erinevad. Vaadake enne,mis maailmas toimub ja, uurige ikka ka,kellega võrdlete. Ei ole vaja oma lollust ja kitsast silmaringi eksponeerida kui asju ei jaga.
Eestis elab juba omajagu teisest riigist sisse tulnuid, asi polegi nendes ka, vaid konkreetselt Afrikast tulevate noorte elujõuliste meeste suhtes, kes võiks oma kodumaa eest võidelda ju samasuguse entusiasmiga kui nad seda võõras riigis teevad, nõudes seal omale aina paremaid tingimusi. Olete kuulnud,et eestlane nõuaks soomes loosungitega, märatseks, vägistaks massiliselt jne. Mida kuradit need neegrid siia tegema tulevad? Tööd? Põldu harima? Lubage naerda, nad ei oska kirjutada ega lugedagi, ei austa ühtegi kultuuri,peaöe enda oma ja seda nad kõikjal sisse raiuvadki. Mis te naised arvate, et nad hakkavad siin pihku taguma, et oma ihasid rahuldada? Minge arenege ikka kuskil
e
16. juuni 2015 13:24
eestlane ei nöua soomes loosungitega vaid läheb ja varastab . . ..(
m
16. juuni 2015 13:59
mis sa arvad, et need "pagulased/põgenikud" seda tegema ei hakka. Kui tulevikus mässuks läheb, siis loodan, et sinu auto pannakse esimesena p....a. tola
j
16. juuni 2015 16:56
ja leedukad tulevad siia
E
.../ 16. juuni 2015 18:58
Eestlased soomes samasugused pagulased.
k
kulla oss/ 16. juuni 2015 14:22
tegelikult on ju ka palju neid kaaskodanikke, kes ei suuda end seaduse piires hoida. ja tänaval märatsejaid leiab küll - vaata nt. Kalevipoeg, kes müüb Hesari sadamas maasikaid.
m
maare/ 16. juuni 2015 15:11
Eesti noor mees koos teistega peaks loosungitega oma maa pinnal nõudma normaalset elu ja palka...
h
16. juuni 2015 12:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
16. juuni 2015 14:28
peaks siis sinust alustama, kui sa muidugi sinna pagulaste hulka ei kuulu

e
Eesti mees./ 16. juuni 2015 12:22
Aus olla Soomes on harimatud mõne klassi haridusega lihttöölised.Olen haritud,miks ma pean Eestist ära jooksma mujale.
v
väga õige/ 16. juuni 2015 12:24
h
Hirmus Ants/ 16. juuni 2015 12:35
Nöukogude ajal said hea hariduse pöhiliselt pugejad ! Mina ei astunud ei pioneeriks ega komsomoliks . Ja vihkan siiani seda kommunistide punast ja mörvarlikku propagandat !
l
16. juuni 2015 13:57
lihtne, kui on võimalik teenida 2tuhhi asemel 10 tuhhi, siis miks ka mitte
k
Kala/ 16. juuni 2015 12:19
Rääkigu ikka enda eest, eksole. Enamus eestlaseid on siia tulnud, et elada inimvääremas keskkonnas, kus poliitikud kaarega kraevahele ei lase ja mingisugunegi austus inmese suhtes on veel alles.
n
no / 16. juuni 2015 12:25
soome kõnts seda inimväärset elu küll ei paku, eestlane loll euro sabas
k
kapton/ 16. juuni 2015 12:26
parem oma kodumaal hea töökoht, mõnevõrra kasinam palk võrreldes nn. rikaste riikidega, aga elu on normaalne. paraku seal "peol" ei näinud ühtegi noort intelligentse näoga ja jutuga noort inimest. valdav enamus olid kahjuks tüüpilised "madal haridus, sibitöö" inimesele omane jutt. eks haritumad ka lähevad, aga eelkõige töökogemuse pärast. kõik need jutud, et "teenin kaks kilo puhtalt kätte ja eestisse tulles jätan alksipoodi 600 eurot eesti majanduse edendamiseks" on täielik hülgemöla. omal tutvusringkonnas on kahjuks samuti neid 2k teenivaid tegelasi, paraku eestisse tagasi tulles muud ei kuule, et kes kellelt kui palju laenu küsis kuna ei tule ots-otsaga välja.
k
kapton/ 16. juuni 2015 12:29
noored, kes viitsisid koolis õppida ja hariduse / eriala omandada ning on pädevad spetsialistid, need leiavad ka oma kodumaal hea töökoha. põhjakiht läheb rikastesse riikidesse sibitööd tegema madala palga eest.
r
Ruts/ 16. juuni 2015 13:53
sa ikka päris loll, kui vaatad meediasse jõudvaid lõike erinevatest üritustes, siis need lõigud on vaadatud välja sellel põhjal, mis tekitavad erinevaid suuri intriige. Kui sa vaatasid Pärnus toimunud Grillfesti lõiku, siis ainukene normaalne oli meie sumo ikoon, ülejäänud samasugused alaarenenud lällarid nagu Soome jaanipäeva lõigus. Selle alusel ei tohiks teha mingisuguseid üldistusi
e
16. juuni 2015 12:18
Eile seda klippi Kanal 2 vaadates oli täitsa piinlik, mis juttu meie kaasmaalased suust välja ajasid... Tundub, et Soomes elav kontingent eestlasi pole just kõige terasemad....
N
// 16. juuni 2015 12:40
No need kes siin ongi harimata maakad, kes Soomes lihttöölised. Aga ka haritud inimesed on Soomes nõutud tööjõud. Minu õde, hambaarst. Juba 10a tagasi hakkas osalise ajaga Soomes tööl käima, kuna saab ka selle eest 3x suuremat palka, kui eestis. Miks peaks siis Eestis rabama, kui saab Soomes suurema palga, rahulolevamad patsiendid ning lisaks piisavalt vabu päevi. Lihtsalt haritud inimesed, kes Soomes tööl ei võta taolistest üritustest osa, ega lälla tühja, mis ei tähenda, et haritud eestlasi Soomes ei tööta!
j
jorr/ 16. juuni 2015 13:07
Eestis saab hambaarst ca 2500 eurot palka (on ka neid kes saavad 5000).
Kui selle palgaga pole võimalik hakkama saada, siis elatakse valesti.
k
kle/ 16. juuni 2015 13:28
asi pole hakkama saamises, vaid selles, mida keegi oma eluga soovib peale hakata! Inimesed on erinevad. Ega kõik ei ela üksluise elu najal, et töö-kodu-tv-maksud. Mõistlik inimene ei käi tööl selleks, et ära elada, vaid võtab saadud rahaga miskit mõistlikku ette, mida maakatest ajukääbikud ei oska, ega suuda! Kui on nt lapsed, siis on vägagi mõistlik tegu pisut kõrvale panna laste tulevase hariduse tarvis, investeerida kodu remonti jne. Saage aru, et kõik ei ela laenude peal ja peost suhu. Aga selle jaoks on tarvis mõistust! Sinu jaoks ongi 2500 unistuste palk ja suuremaid numbreid sa ei tea, ammugi, mida rahaga on võimalik teha mõistlikku!
m
muija/ 16. juuni 2015 13:48
Tundub,et käbi on kännust kaugele põrganud....(õde sinust siis)
m
muijale/ 16. juuni 2015 14:48
Mida sa öelda tahad? Mina lõpetan järgmisel aastal 12 klassi ja hariduse kavatsen omandada Tartu Ülikoolis. Mõistliku palga pärast ei pea ma muretsema ei Eestis, ammugi välismaal. Ütlen sulle rahustuseks veel nii palju, et meie peres pole ühtki harimata matsi, ega vaesuses virelevat logardit ja kogu tõde peitub selles, et oma pere peab olema positiivseks eeskujuks. Need paljulaidetud kõrgharidusega inimesed, kes eestis kui ka välismaal lihttööd on "sunnitud" tegema, nad lihtsalt ei oska suhelda, ega oma teadmisi pakkuda, reeglina on nad kehvad suhtlejad. Võtame kasvõi õpetaja, kes on 30 aastat samal kohal olnud (harjumus, mugavus), kuid siis kool suletakse, inimene koondatakse- sa lihtsalt pead omale uue ja mitte halvema töö leidma. Kui suhelda ei oska, ega oma eeliseid välja tuua, siis peabki lihttööga leppima,
m
muijale/ 16. juuni 2015 16:26
see ütlus käbidest ja kändudest läks sul nüüd küll palju viltu.
m
16. juuni 2015 16:53
mine esimesena iseseisva elu peale, siis hakka seletama. sinu jutu järgi oled sa tutvuste ära kasutaja- kas sinu issi töötab äkki kuskil ministeeriumis!!
u
ums/ 16. juuni 2015 12:44
see oli ju puhas kallutatud klipp,võtta selgitusi peol joobnult inimeselt,see on madal,
sama lolle vastuseid võib saada igal suveüritusel ka siin Eestis ju või kuidas!?
v
16. juuni 2015 13:55
vaata Krimi saadet, seal igakord samasugused lällarid.
m
margus/ 16. juuni 2015 19:03
jah aga reporter on ka teinud valiku või pidand tegema,sest ise olen ka soomes ja võin kummutada väite et ainult palk.Palk on algul määrav otsuse tegemisel ,hiljem lisanduvad muud väärtused,näiteks suhtumine töötajasse on hoopis teine,sa tunned end ka koristajana inimesena.Pigem igasugu juhid ja oü omanikud pole nii nõutud kui tööline kes teeb reaalset tööd ja aasta läheb ikka aasta ette,mitte nagu meil et miiniumiga raba kolm aastat ja ole madalam kui muru.sellised siis lood,aga ex eestlast tõmbab ikka koju tagasi,aga kui pensi siin välja teenid ma küll l eesti kolkase lähe siin mul rastiabi ja muud hüved olemasd mis ma seal metsas teen,ja üx põlvkond eestlasi on kadunud nende lapsed on sündind ja kasvavda siin ja kui vanaemad,isad kaovad ei käi nad enam eestsi,lihtsalt tulevikus meenutavad et neil ka eesti juured ja kõik,kurb luga aga kella tagasi ei keera meist keegi.
n
No näed!/ 16. juuni 2015 12:06
m
mina näen/ 16. juuni 2015 12:16
Pagulased jah, aga sellised, kes otsivad tööd teha, mitte ei vegeteeri, ega paljune teise riigi toetusi ärakasutades! Minu ema, 65 aastane käib 3x nädalas soomes lapsehoidjaks ja teenib pinsile väga kopsaka lisa, tänu sellele, et talle meeldivad lapsed ja oskab soome keelt. Vastasel juhul loeks punaseid sente, nagu paljudki tema eakaaslased, kel peale pinsi muud sissetulekut ei ole, ega tule, mis on ääretult kurb:( Ma ikka imestan, kuidas on võimalik, et vaid üle lahe on inimeste palgad hoopis teisest puust ja meie riigiisad lausa keelduvad neilt õppust võtmast! Ütlen samuti, et soomes tööl käia pole häbiasi. Häbi on istuda eestis ja end lõhki rabada kopikate eest, vaadates enda nälgivaid lapsi, lagunevaid hambaid, kasvavat võlakoormat!
t
to mina näen/ 16. juuni 2015 12:28
Ei vabanda välja. Samasugused kergema vastupanu teed minejad olete nagu need aafriklased, selle asemel, et oma riiki üles ehitada põgenete teiste töö vilju nautima. Aafriklaste ja süürialastega on sama, aga neil on seal lisaks rahapuudusele ka surmaoht.
t
to to mina mäen/ 16. juuni 2015 13:44
eestlased Soomes ei ole teiste viljade nautimise pärast, vaid annavad väga suure osa Soome arengusse. Kui sulle ikka makstakse 4*suuremat palka Soomes kui siin Eestis, siis miks mitte minna. Igatahes kiidan seal töötavaid eestlasi, kuna nende palgast suur osa tuleb eestisse ja tänu nende kulutustele siin elab ka eesti majandus.
o
oks/ 16. juuni 2015 22:08
Miljardärid surmaohtu tekitavad,, miljardärid aidaku
n
näen/ 16. juuni 2015 12:23
eestlastest mustlasjooksikuid
p
16. juuni 2015 13:45
j
16. juuni 2015 11:58
Jeanette Dordett?
See nüüd küll eestipärane nimi ei ole.
j
Jaana/ 16. juuni 2015 11:58
Häda ei anna häbeneda! Kui ikka Eesti riik om arahvast nõnda vihkab, et siin ei võimaldata elamisväärset elu, arstiabi, ega normaalset palka, peab inimene otsima võimalusi, et oma pere ära elatada. Häbi Eestile:(
n
njah/ 16. juuni 2015 12:33
Lihtsalt uudishimust, Jaana, kui sina oleksid peaminister, kuidas sa võimaldaks siis seda elamisväärset elu, arstiabi ja normaalset palka? Eesti majandus kasvaks sinu sõrmenipsu peale üleöö kaks-kolm korda suuremaks? Et kui enne on eelarves õpetajate ja päästeametnike palkadeks näiteks 200 miljonit, siis sa võtad kuskilt veel 400 miljonit juurde ja kolmekordistad palga? Erasektoris töötavate palga tõstaksid ka kolmekordseks? Helistaksid ise kõikidele tööandjatele ja käsiksid rohkem palka maksta? Unustad vist ära, et Eestis oli 50a vene okupatsiooni ja 25 aastaga ei suuda ju riiki nullist üles ehitada Soome tasemele. Endistest NL-i riikidet on Eesti ikkagi kõige tublim ju.
n
njahile/ 16. juuni 2015 13:03
Sa oled ikka naiivsus kuubis! Selle iseseisvuse ajaga, mis Eesti on olnud vaba (mida ta alates EL liitumisest tegelikult enam ei ole), oleks ikka saanud küll õigest otsast alustada ja kindlustada esmalt oma rahva inimväärne elu. Ei pea olema majandusteadlane, et näha ja aru saada, kuhu raha tegelikult läheb...alustame kasvõi riigiettevõtete juhtide palkadest, riigikogulaste kuluhüvitistest ja toetustest, kampaaniate levitamisest, mis kellelegi kasu ei too (nt võtame "erinevus rikastab")..., kui sa arvad sinisilmselt, et selle rahaga ei oleks saanud meie rahva elu parendada, siis eksid sajaga! Piinlik lugeda sellist lolli juttu. Miskipärast armastavad meie riigiisiad võrrelda nt toiduainete hindu Soomega, kus juba kaua aega on toit palju odavam, kuid palgad inimestel kordades kõrgemad!
e
16. juuni 2015 13:39
esimesena kehtestaksin maksud välja viidavale kasumile/laenule
o
oks/ 16. juuni 2015 22:14
Ja ei saa ära unustada, et meil on palju sõpru, keda kõiki on vaja toetada. Neid on sõdivates riikides ja kes teab kus veel
u
ulme/ 16. juuni 2015 23:27
Milline toit see Soomes odavam on???
m
16. juuni 2015 11:55
mina küll pole palganumbri pärast. Ma elan siin! Pugejad!
m
16. juuni 2015 12:14
Mille pärast sina siis seal elad?
t
TULGE PALUN TAGASI ,,,/ 16. juuni 2015 12:53
MA ARVAN ::::::ET KUI KOJU TAGASI TULEKSITE ,,?????
SUUDAKSIME KA OMA RIIGI ----ÜKSKORD TÖÖLE NÜÜD PANNA,, (((((JA VANAD ÜLBED ISANDAD ---RIIGIJUHTIMISEST KÕRVALDADA;; (((PIKALT ENAM AEGA POLE )) !!!
t
Tuleksin,/ 16. juuni 2015 13:35
aga kõigi nende meeleavalduste järel olen saanud solvanguid, et vaat kus loll, kes käskis minna. Olen ka Soomest käinud Toompeale. Ei jaksanud Vaasast enam Eestisse tulla meelt avaldama. Ei ole ju kaasatulijaid Eesti "patriootide" hulgas. Oma elu tahab ka elamist.
1
11:55/ 16. juuni 2015 14:33
elan siin sellepärast, et siin on rahulik. Pole joominguid mu seltskonnas ja inimesed jaksavad elust rõõmu tunda!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee