Eesti uudised

Sündinud raha pärast ehk Lapsed, keda päriselt mitte keegi ei vaja… (113)

Kristiina Tilk, 16. juuni 2015, 07:00
LAPSED, KEDA KEEGI EI VAJA: Madala haridustasemega ning sotsiaalsete oskusteta inimeste seas võivad lapsed muutuda äriprojektiks – mida rohkem lapsi, seda suuremad toetused. Vanemad aga ei adu, et tegelikult sünnitavad nad juurde vaid vaesust, kuna tegelikult nad neid lapsi ei vaja, nende eest hoolitseda ei oska ega tihtilugu soovigi. Foto: Vida Press
"Minu vanemad arvasid ka, et hunnik lapsi on normaalne. Mis siis, et neil ei olnud meile süüa anda. Polnud meil kunagi mingeid riideid, jalatsid olid katki," kirjutab internetifoorumis naine, küsides, kas keegi on kunagi mõelnud, mida tunnevad need lapsed, kes on sündinud mitte armastusest, vaid selleks, et vanemal oleks sissetulek.

Kust tulevad sellised nukrad ja õnnetud lapsed, keda keegi ei vaja? Kellelt keegi ei küsi, mida nad mõtlevad või millest unistavad, kel pole korralikke riideid ja kelle kõht on tihtilugu tühi? Neile küsimustele vastab lihtsalt ja konkreetselt ühe pisikese Eestimaa valla sotsiaalnõunik Kadri (nimi muudetud): "Me ise toodame neid oma seadustega! Teatud peredes on teinud lapsesaamise projektipõhiseks just emapalk."

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee