Eesti uudised

Eesti investoritele avanes uus võimalus investeerida kinnisvarasse 

Õhtuleht.ee, 16. juuni 2015 08:57
Viljar ArakasFoto: Peeter Langovits / Postimees
Juunis tegevust alustav alternatiivne investeerimisfond EfTEN Real Estate Fund III AS kuulutas välja aktsiate avaliku pakkumise, minimaalne investeering on 10 000 eurot ühe investori kohta.

Fondivalitseja partnerid ja fondijuhid on tänaseks fondi investeerinud juba 3,3 miljonit eurot ning EfTEN Real Estate Fund III AS plaanib lisaks EfTEN Capitali partnerite poolsele alginvesteeringule kokku kaasata 6,5-36 miljonit eurot aktsiakapitali, mis investeeritakse rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse Balti riikides.

EfTEN Real Estate Fund III AS'i fondijuht Viljar Arakase sõnul oleme täna olukorras, kus võlakirjade hinnad ja aktsiaturud on ajaloolisel kõrgtasemel ning ärikinnisvara pakub mõõduka riskiga, stabiilset, rahavooga investeerimisvõimalust. "Kui Skandinaavias on ärikinnisvara tootlused langemas juba alla 4 protsendi, siis Balti turul on vastavad üürivoo tootlusmäärad 7-8 protsendi vahel. Kasutades mõistlikus määras finantsvõimendust, pakub tänane Balti ärikinnisvaraturg head tootlust, mida tahame ka Eesti jaeinvestorile pakkuda," lisas Arakas.

Vastavalt Finantsinspektsiooni poolt kinnitatud fondi prospektile võib fond kasutada laenuvõimendust kuni 65 protsenti kinnisvarainvesteeringu väärtusest. Tegemist on esimese fondiga, mis teeb jaeinvestoritele kättesaadavaks investeeringu suuremahulistesse ärikinnisvaraprojektidesse.

Aktsiate märkimisperiood on 15. juuni – 3. juuli 2015 ning aktsiaid saavad märkida ainult Swedbanki kliendid. Avalikku pakkumist korraldab fondivalitseja EfTEN Capital AS ja märkimist korraldab Swedbank.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee