Seisukoht

Seisukoht | Sahara-Obinitsa (7)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 15. juuni 2015, 18:09
Foto: Scanpix
Nüüd on see siis käes ja nad hakkavad tulema suurtel kiirustel ja hulgakaupa. Mõni aeg tagasi küsis Helle-Moonika Helme retooriliselt, mitu pagulast mahuks nende Suure-Lähtru mõisa. Aga miks ka mitte? Tühjalt seisvaid häärbereid Eestist muidugi leiab. Sama hästi võiks pagulasi majutama hakata ka Ärmal, sest majutusasutuseks see ju rajatigi. Nii saaksid pagulasteema eestkõnelejad rahvast isikliku eeskuju näitamisega innustada, et multikultit pole vaja karta.

Tegelikult nii see siiski ei lähe. Sest plaanis on loobuda pagulaskeskuse vaheetapist ja sisserändajad kohe korteritesse laiali majutada. Võib muidugi ette kujutada ääremaiste majaelanike üllatust, kui tühja naaberkorterisse maandub ühtäkki teisest aegruumist pärit sisserändaja koos meie inimestele tundmatute elukommete ja harjumustega.

Kui vabade eluruumide otsinguil tõepoolest sondeeriti omavalitsusis pinda juba aastavahetusel, siis see on sama asi, mis oli maksude tõstmise varjamine enne valimisi. Valitsus räägib, et pagulaste vastuvõtmisel tuleb arvestada meie võimalusi, samal ajal otsitakse neile eluasemeid ning hankega on mitme tuhande uussisserändaja koolitajadki juba leitud.

Samal teemal

5. juuni 2015, 17:59
Helle-Moonika Helme | Mitu pagulast mahub Suure-Lähtru mõisa?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee