Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Liina Kersna kahtleb valitsuse otsuses: ööistungid võinuks ikka toimuda (18)

Karoliina Vasli | Video: Mari Luud, 15. juuni 2015, 16:21
Foto: Mari Luud
Koalitsioonisaadik Liina Kersna (Reformierakond) ütleb, et tema meelest võinuks eelmisel nädalal pidada kas või neli ööistungit, et opositsioon oma küsimustele vastused saaks.

Kersna on üks nendest, kes kevade hakul esimest korda parlamenti valiti. "Olen võtnud tööd väga kirglikult, alguses võttis aega, et uue töötempoga harjuda - Stenbockis oli palju intensiivsem, siin aga palju üksikum, tuleb kabinetis istuda ja dokumentidega töötada," kirjeldab Kersna (tema eelmine ametikoht oli peaministri büroo juht, enne oli ta aastaid valitsuse meedianõunik). 

Samal teemal

Ta sõnab, et olulisemaid teemasid, mille eest ta seisab, on erakoolide rahastamist puudutav. Parlamendisaadikute igapäevatöö juurde kuulub ka kriitika. "Arvestades mu eelnevat elu, nii paks nahk on peal, et ei võta kriitikat isiklikult ega ründa ka kedagi teist isiklikult," arutleb ta. "Tore on riigikogu saalis vaadata, kui erinevad on inimesed, kui erinevalt mõtlevad," on Kersna positiivselt meelestatud ka opositsiooni suhtes.

Just selles valguses ei kiida Kersna heaks, et täna arutatakse riigikogus maksupaketti ehk nn kobarseadust koos peaminister Taavi Rõivase umbusaldushääletusega. "Ma ei arva, et see on õige. Oleks võinud istuda ka neli ööd järjest (ööistungid jäid eelmine nädal ära - toim), minu süda oleks olnud rohkem rahul, kui opositsioonisaadikud oleks saanud oma küsimustele vastused, oleks toimunud laiapõhjaline debatt. Aga otsustati teisiti."

Rahvale jääb mulje, et opositsioonist sõideti teerulliga üle... "Selline mulje võib jääda küll," tunnistab Kersna.

Vaata ja kuula videost ka, miks Kersna ei toeta lausalist lapsetoetust ning mis plaanid on tal suveks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee