Eesti uudised

ÕUDUS VIIMSIS: vanema naisterahva juurest leiti 50 abi vajavat kassi (16)

Õhtuleht.ee, 15. juuni 2015 16:30
Foto: MTÜ Kasside Turvakodu
MTÜ Kasside Turvakodu avaldas 11. juunil Facebookis teate, et Viimsist on leitud 50 abi vajavat kassi. "Vaatepilt, mis avanes meile Viimsist, ühe pealtnäha tavalise suvilauberiku seinte vahelt, sööbis mällu ning takistab mõistusel töötamast," seisis kiisude turvakodu sissekandes. "Tegemist on kahtlemata Turvakodu senise ajaloo kõige raskema abipalvega ja me vajame nüüd väga teie kõikide abi!"

"Seal, rahulikus aedlinnakus, ilusate kodudega ümbritsetud saras, elab 50 kassi.
50 õnnetut, hoolitsemata, ravi ja armastust vajavat kassi, kellest enamus on veel noorukesed, lapseohtu karvakerad. Suur osa kassidest on lumivalged või siiamilaadsed.
Nad saavad kolm korda nädalas söögiks tangu-kapsaputru ja magavad sealsamas kõrval väljaheidete kastides. Paljudel on silmad haiged, herpesest kahjustunud ning vajavad opereerimist. Kaks kassi on pimedad. Osadel on hooldamatusest tekkinud rasked nahakahjustused. Paljudel on kõrvadega probleemid. Paljud on alakaalus ja apaatsed." 

Kasside perenaine on tutvakodu andmeil üks vanem proua, kes on lihtsalt inimene, kes aastaid suvilatesse mahajäetud kasse toitis ja oma koju lasi. Sellest suurest kassiarmastusest sai aga ühel hetkel probleem, millest naise jõud enam üle ei käinud.

"Ta on nõus loovutama kassid vabatahtlikult Turvakodu hoole alla, kohapealse olukorra on fikseerinud nii vald, VTA ametnikud ja politsei."

Turvakodu kogenud vabatahtlikud on üheksa aasta jooksul näinud igasuguseid olukordi, kuid sellist õudust väidetavalt mitte. 

MTÜ Kasside Kasside Turvakodu sõnul on inimeste tagasiside abipalvele olnud meeletu. "Sajad kirjad, sajad abipakkujad, kottide ja kilode viisi süüa, autode viisi pehmeid tekke, rätikuid, pesasid, mitu-mitu kratsipuud, vajaminev mööbel ja kümned, kümned paikäed, kes juba abivajajateni jõudnud!" 

Turvakodu hoole alla oli eise õhtuse seisuga jõudnud 28 kõige kehvemas seisus olevat kassi, paljud tiined, paljud üsna ränkade silmaprobleemidega ning operatsioone vajavad.

Kuid kõik leitud kiisud saavad uba ravi ning korralikku toitu.

"Lähipäevad tulevad endiselt rasked ja tegusad, sest ülejäänud seltskond nurrikuid on veel ootamas oma äratoomist. Igasugune abi – eriti transportimisel ning abikäed Turvakodu ruumides – on endiselt väga, väga oodatud!"

Alanud nädalal ootavad loomi ees ka mitmed operatsioonid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee