Foto: Mari Luud
Karoliina Vasli | Video: Mari Luud 15. juuni 2015 15:58
"Ma pole kunagi arvanud, et kuluhüvitiste kasutamine oleks mingi õudselt suur patt või kuritegu," leiab rahvasaadik Tanel Talve ja selgitab, et palju tööd käibki mööda Eestit rännates, mitte Toompeal istudes.

"Viie, ikka viie," muheleb Talve küsimuse peale, mis koolipoisihinde ta endale esimeste töökuude eest paneks. "Suur saal pole ainuke töötegemise koht. Saali tullakse vormistama, sisuline töö käib komisjonis ja erinevatel kohtumistel külaseltside ja maainimestega," räägib ta. 

Talve leiab, et kuluhüvitisi puudutavat on meedia liigagi võimendanud. "Ma pole kunagi arvanud, et kuluhüvitiste kasutamine oleks mingi õudselt suur patt või kuritegu. See on ette nähtud ja üldiselt kasutatakse sihtotstarbeliselt. Teatud teemad on kerkinud üles arusaamatuste ja lolluste tõttu. Enamus riigikogulasi kasutab kuluhüvitist õiglaselt."

Enda näitel toob ta välja, et viibis möödunud nädalavahetusel Tartumaal ning bensiini- ja ööbimiskulu läks ikka kulude alla, kuna ta kohtus tööga seoses erinevate inimestega. "Ma arvan, et peamine ongi suhtlemine inimestega, kes teevad teatud tööd - lasteaiakasvatajad, külaseltside inimesed - nemad teavad kõige paremini, kuidas asjad on."

Pikka aega meedias töötanud Talve ütleb, et otseselt ta riigikogutöös milleski üllatunud või pettunud pole. "Ma ei tulnud siia illusioonidega. Mõni protsess võiks kiiremini käia, aga mis sa teed, demokraatia on aeganõudev asi."

Samal teemal

Kommentaarid  (63)

VALIA 17. juuni 2015 11:14
No jah , eks sinns RIIGIKOKKU lähevadki selleks , et pappi saada , ja ka kuluhüvitisi , mis palga hulkka ei kuulu , TANEL eks seda sa ka hiilisitki , et rahva rahadega kuluhüvitisi kulutada , arvasin , et hakkad riigikogus meie poolt ( rahva poolt ) aga sina hoopis hoopled kuluhüvitistega , jõudu kulutamiseks .
nublu 16. juuni 2015 20:09
tervisi väiksepalgalistele riigikogu liikmeile!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS