Eesti uudised

Neli TTÜ kuratooriumi liiget taandus lubadusest anda sõrmejäljed (5)

Toimetas Marge Sillaots, 15. juuni 2015, 13:10
Foto: Teet Malsroos
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kuratooriumi esimees Sandor Liive saatis täna hommikul ülikooli nõukogule kirja, milles tõdeb, et neli Jaak Aaviksoo hääletustulemused vaidlustanud kuratooriumi liiget on taandunud lubadusest anda asjaolude väljaselgitamiseks oma sõrmejäljed.

See seab kogu rektorihääletuse seaduslikkuse üle otsustamise raskuse nõukogu õlgadele, mis koguneb homme hääletama, kas valimistulemused kinnitada või mitte, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Sandor Liive sai neljalt viiendas voorus Jaak Aaviksoo valimistulemused vaidlustanud kuratooriumi liikmelt eelmise nädala teises pooles uue kirja, milles keelduti osalemast kohtuekspertiisis, et tuvastada hääletanute sõrmejäljed ja teha selle abil kindlaks, kes hääletas Aaviksoo poolt, kes vastu.

Kuratooriumi neli liiget – Rainer Kattel, Heiti Hääl, Margus Lopp ja Mart Saarma – leiavad, et see pole seaduslik lähenemine ning Liivel kuratooriumi esimehena puudub juriidiline pädevus seda nõuda.

Homme koguneb TTÜ nõukogu, et otsustada, kas panna veto kuratooriumi hääletustulemusele, mis kinnitas 22. mail Jaak Aaviksoo valimise TTÜ rektoriks 8 poolt- ja 3 vastuhäälega.

Samal teemal

29. juuni 2015, 12:52
Harju maakohus ei võtnud TTÜ töötajate avaldust menetlusse
19. juuni 2015, 19:43
Aaviksoo jäi enne jaanipäeva TTÜ rektoriks kinnitamata
17. juuni 2015, 16:53
Peeter Olesk | Jaak Aaviksoo ja rektor
16. juuni 2015, 07:21
TTÜ nõukogu otsustab täna, kas toetab Aaviksood rektorina või mitte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee