Eesti U19 jalgpallikoondis kohtub täna Balti turniiri esimeses voorus Võrus Leeduga.Foto: EJL
Õhtuleht.ee 15. juuni 2015 20:03
Eesti U19 noormeeste jalgpallikoondis alustas täna Võrus Balti turniiri, kus kohtutakse Leedu, Läti ja Soome eakaaslastega. Avamängus kaotati 1:2 Leedule.

Maarjamaa poisid jäid esimese poolaja viimastel minutitel kaotusseisu, kui Inglismaal West Bromwich Albioni hingekirja kuuluv väravavaht Andreas Vaikla punase kaardi teenis ning Dovydas Virkšas sellele järgnenud penalti realiseeris. Kuigi teisel poolajal Jan Kokla viigistas, andis Erlandas Juška tabamus võidu Leedule.

"Esimene poolaeg oli täielikult meie kontrolli all, tegelikult domineerisime tervet kohtumist. Müts maha mängijate ees, kes andsid endast kõik. Läksime selle peale, et tahame seda mängu võita ja Leedu ei olnud täna mitte midagi - see oli see koht, kus oleks pidanud täna võitma," lausus U19 koondise loots Marko Lelov.

Eesti U19 meeskonna peatreener Marko Lelovi esialgses Balti turniiriks koostatyd nimekirjas on 24 jalgpallurit: Eduard Golovljov (FC Infonet), Henri Järvelaid (FC Nõmme United), Kert Krusel, Henrik Kummer, Sten-Marten Vahi, Peeter Klein (kõik Nõmme Kalju FC), Michael Lilander (Paide LM), Magnus Villota (Pärnu LM), Jan Kokla, Randin Rande, Herol Riiberg (kõik FC Flora), Kaspar Mutso, Henri Reinvald, Mark Oliver Roosnupp, Vladislav Tsvetkov, Valeri Makarov, Marten Niilop, Magnar Vainumäe, Raido Kannel (kõik FC Levadia), Rasmus Tauts, Martin Miller (mõlemad Tartu JK Tammeka), Andreas Vaikla (West Bromwich Albion), Karl-Romet Nõmm, Oskar Berggren (mõlemad Viljandi JK Tulevik).