Eesti uudised

VANGLALEKTÜÜR: Anna-Maria Galojan loeb trellide taga olles ka Õhtulehte (55)

Marge Sillaots, 15. juuni 2015 11:10
Foto: Arno Saar
Harku vanglas karistust kandev Anna-Maria Galojan hoiab end uudistega kursis – kinnipidamisasutusse käib tal lisaks ajakirjale Naised ka Õhtuleht.

"Vanglas käib Postimees. Minul isiklikult veel ka Õhtuleht ja Naised. Valikukriteeriumiks oli, et sain tellida täpselt selleks ajaks, mis siin olen," rääkis Galojan 30. aprilli Nelli Teatajale antud intervjuus.

Õhtulehe leviosakonna kinnitusel näeb andmebaasist tõepoolest, et Galojanile käib Harku vanglasse Õhtuleht. Praeguse seisuga lõpeb tema tellimus 27. juunil.

Samal teemal

Internetti Galojan enda sõnul ei pääse. Vangla raamatukogus olla küll üks vana arvuti, kuid sellest näeb vaid kohtuaegu.

Harju maakohus mõistis neli aastat tagasi Eesti Euroopa Liikumise endise juhataja Anna-Maria Galojani süüdi omastamises ja võltsitud dokumentide kasutamises. Galojanile mõisteti aasta ja kümne kuu pikkune vangistus, millest kohesele kandmisele kuulus viis kuud, ülejäänud aga oli tingimisi nelja-aastase katseajaga. Tsiviilhagi tema vastu rahuldati 47 956 euro ulatuses.

Süüaluse järgnev põgenemissaaga ja redu Londonis lõppes tänavu veebruaris, kui Briti kohus otsustas seltskonnastaarikesest kriminaali kodumaale välja anda. Galojan lennutati Tallinna ja suunati edasi juba Harku vanglasse oma karistust kandma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee