Eesti uudised

Lugu on täiendamisel!

Riik on leidnud 2050 uus-sisserändaja koolitaja (121)

Andres Põld, 15. juuni 2015 07:00
NII NAD TULEVAD: Eritrea noormehed Milano raudtee­jaamas Itaalias ootamas võimalust reisida edasi põhja poole. Hiljuti maailmakaardile tekkinud ja kohe ka läbi kukkunud Eritrea on üks neid Aafrika riike, kust pärit inimesi peaks ka Eesti Euroopa Komisjoni nägemuse kohaselt hakkama vastu võtma. Foto: AFP / Scanpix

Ajal, kui Eesti võimud on ametlikult ja mitteametlikult mõista andnud, et Eesti suudab lähiajal vastu võtta heal juhul paarsada pagulast, leiti äsja korralda­tud riigihankega firma, kes hakkab korraldama vähemalt 2050 uue sisserändaja koolitust.

Riigihangete kodulehel on riigihanke aruanne, hanke nimi on "Uussisserändajatele suunatud koolituste tellimine" ja hanke viitenumber on 122864. Hanke tellija on siseministeerium.

Hankelepingu või hanke lühikirjelduses seisab: "lepingu esemeks on Kohanemisprogrammi määruse § 6 lõikes 1 nimetatud baasmooduli, töö- ja ettevõtluse, perekonna, laste ja noorte teemamooduli ning algtaseme keeleõppe koolituste, metoodiliste- ja õppematerjalide ning teadmiste testide väljatöötamine, uuendamine, kohandamine ja koolitatavatele kättesaadavaks tegemine, koolitusi kirjeldavate infomaterjalide väljatöötamine ja uuendamine ning koolituste läbiviimine orienteerivalt 2050 koolitatavale."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.06.2015
Eesti maksab pagulastele lahkumise eest peale
15.06.2015
Siseministeerium pagulastest: hange korraldati 65 pagulase koolitamiseks
13.06.2015
Talumees: pagulast ma tööle ei võtaks!
10.06.2015
Juhtkiri | Kvoodivabalt, vabatahtlikult ja solidaarselt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee