Maailm

Abbott: Austraalial on paadipõgenike peatamiseks loovad lähenemised (4)

Toimetas Kristin Aasma, 12. juuni 2015 11:29
Tony AbbottFoto: AFP / Scanpix
Austraalia peaminister Tony Abbott ei eita, et Austraalia mereväe laev maksis paadipõgenikke vedanud meeskonnale, et nad pöörduksid tagasi Indoneesiasse.

Samas ütles Abbott, et Austraalia on arendanud välja "uskumatult loovad" lähenemised, et peatada põgenikepaatide jõudmist Austraaliasse, kirjutas BBC. Riigi immigratsiooni- ja välisminister on väiteid paadimeeskondadele maksmise kohta eitanud.

Samal teemal

Samas on Indoneesia Ida-Nusa Tenggara provintsi politseist öeldud, et nad pidasid kinni pagulastepaadi kapteni ja meeskonna, esitades neile smugeldamise süüdistuse. Paadis olid põgenikud Bangladeshist, Myanmarist ja Sri Lankalt.

Põgenikud rääkisid politseile, et Austraalia sõjalaev püüdis nad merel kinni ning immigratsiooniamet maksis neile igaühele Indoneesiasse tagasipöördumiseks 5000 Austraalia dollarit. Kohalik politseinik väidab, et nägi seda raha oma silmaga.

BBC korrespondent Sydneyst kommenteeris, et inimõiguste rühmitised on Austraaliat tema karmi poliitika pärast hukka mõistnud, kuid "see on töötanud". "Kaks aastat tagasi püüdsid Austraalia kallastele jõuda paadiga kümned tuhanded. Täna on see arv vähendatud praktiliselt ei millekski ning küsitlused näitavad, et Abbottil on olemas üldjoontes tema rahva toetus," ütles Jon Donnison Sydneyst.

Samal teemal

10.11.2015
FOTOD | Sydneys vahistati kaks noorukit terroriakti ettevalmistamise pärast
02.10.2015
Austraalia loobus rüütli ja daami tiitli kasutamisest
22.05.2015
Saku Vallavolikogu soovib, et valitsus keelduks illegaalselt saabunud immigrantidest täielikult
11.05.2015
Austraalia peaminister hoiatab: Islamiriik on pikkade kombitsatega surmakultus