Eile õhtul toimus Tallinna Õpetajate Majas poliitikute ja pagulasvaldkonna esindajate avalik aruteluõhtu, mille raames diskuteeriti Eesti pagulaspoliitika tuleviku üle Foto: Eesti Pagulasab
Õhtuleht.ee 12. juuni 2015 09:44
Inimeste valimine Eestisse on küüniline ning kahjulik nii Eesti kuvandit kui väljarände suurust arvestades, selgitas Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling eile õhtul, mil poliitikute ja pagulasvaldkonna esindajad arutlesid Õpetajate Majas pagulaspoliitika tuleviku üle.

"Tuleb mõista, et viha ja hirmu külvamisega peletame eemale ka piiritagused eestlased," sõnas Palling. "Minu unistus on, et Eestist ei saa kunagi riik, mille brändiks on "NOT Welcome to Estonia".

Palling toonitas, et järgnevatel aastatel tuleb kõigi sektorite koostööna riigi võimekust põgenike vastuvõtmisel suurendada ja luua tingimused integreerumiseks.

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas soovitas inimestel arvestada reaalsusega. "On selge, et tänane põgenike olukord jätkuda ei saa ning Eestil tuleb anda oma panus," märkis ta põgenike ümberasustamise ja -paigutamise plaanidest kõneldes.

Ühe tulevikus olulise väljakutsena nimetas Lobjakas lahenduste leidmist küsimustele, mis kaasnevad pagulaste liikumisega Euroopa Liidu sees.

"Inimest tohiks ümber paigutada ainult tema nõusolekul," märkis siseministeeriumi
kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi oma visiooni inimlikust ja jätkusuutlikust pagulaspoliitikast.

Eile õhtul toimus Tallinna Õpetajate Majas poliitikute ja pagulasvaldkonna esindajate avalik aruteluõhtu, mille raames diskuteeriti Eesti pagulaspoliitika tuleviku üle Euroopa Komisjoni poolsete põgenike ümberasustamise ja -paigutamise plaanide valguses.

Sõna said Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling, Janek Mägi siseministeeriumist, poliitikavaatleja Ahto Lobjakas, Juhan
Saharov Johannes Mihkelsoni keskusest ning Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson.

Aruteluõhtut korraldasid Jaan Tõnissoni Instituut ja Eesti Pagulasabi Euroopa Liidu programmi "Kodanike Euroopa" toel.

Täna otsustatakse Euroopa Liidu asjade komisjonis Eesti seisukoht Euroopa rände tegevuskava suhtes.

Samal teemal

Kommentaarid  (175)

est 14. juuni 2015 18:39
Sellele riigile makse maksta on küll viimane asi! Maksta selleks,et mingid ajuinvaliidid saaks "poliitikat" teha, pagulasi ülal pidada ja ilma seebita Euroopale p***e pugeda. Ainuke lahendus on tõesti kodusõda!
est 14. juuni 2015 18:39
Sellele riigile makse maksta on küll viimane asi! Maksta selleks,et mingid ajuinvaliidid saaks "poliitikat" teha, pagulasi ülal pidada ja ilma seebita Euroopale p***e pugeda. Ainuke lahendus on tõesti kodusõda!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS