Eesti uudised

FOTOD | Vabaõhumuuseumile anti üle Euroopa Liidu muinsuskaitse Grand Prix 

Toimetas Kristin Aasma, 12. juuni 2015 09:05
Oslos 11. juunil 2015. Vabaõhumuuseumile anti kätte Euroopa Liidu kõrgeim muinsuskaitse auhind. Keskel Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja Elo Lutsepp.Foto: Europa Nostra
Neljapäeva, 11. juuni õhtul toimus Norra pealinnas Oslos 2015. aasta Euroopa Liidu kultuuripärandi auhinna ja Europa Nostra auhindade pidulik üleandmistseremoonia. Eesti Vabaõhumuuseum pälvis maamajade omanikele suunatud koolitusprogrammiga ühe Europa Nostra peaauhindadest haridus- ja koolitusprojektide ja teadlikkuse suurendamise kategoorias, millega kaasneb ka 10 000 euro suurune rahaline preemia.

"On väga rõõmustav ja ülev tunne, et 30 laureaadi seast valis žürii välja ning omistas ühe seitsmest Grand Prix´st just meie maa-arhitektuurile", vahendas Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits pärast auhindade gaalat vahetut emotsiooni Oslost. "Soovin südamest õnne Eesti Vabaõhumuuseumile ja kogu Eesti rahvale sellise kõrge rahvusvahelise tunnustuse eest meie kultuuripärandi säilitamisel, " lausus Sits.

Samal teemal

Euroopa kultuuripärandi auhinnatseremoonial Oslo Raekojas tervitasid laureaate sõnavõttudega Oslo linnapea Fabian Stang ning Norra kliima ja keskkonnaminister Tine Sundtoft.

Mainekat auhinda andsid üle Euroopa Komisjoni haridus-, kultuuri- ja spordivolinik Tibor Navracsics ning Europa Nostra eksekutiivpresident Denis de Kergorlay. Tseremoonial viibis ka Norra kroonprints Haakon.

Euroopa Liidu kultuuripärandi auhind ja Europa Nostra auhinnad on Euroopa kõige kõrgem tunnustus muinsuskaitse vallas. 2015. aastal said tunnustuse kokku 28 projekti, mis valiti välja 263 kandidaadi seast. Auhindu jagati neljas kategoorias: kultuuripärandi säilitamine, teadustegevus ja digiteerimine, erilised teened kultuuripärandi hoidmisel ning haridus- ja koolitusprojektid ja teadlikkuse suurendamine.

Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskus pälvis Euroopa Liidu kõrgeima muinsuskaitse auhinna Grand Prix projektiga "Praktilised koolitused maamajade omanikele".

Eestit on varem tunnustatud maineka Europa Nostra auhinnaga viiel korral: õppefilmi "Kalamaja – puitlinna võimalus" eest, Jaan Vali uurimuse eest Eesti ajaloolistest tuletornidest, aga ka Tartus asuva Tammekannu villa, Tallinna Raekoja ja Lennusadama angaaride eeskujuliku restaureerimise eest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee