Eesti uudised

Välisministeerium: Eesti mägironijate otsingud jätkuvad pärast kindlustusasjade laabumist (8)

Delfi/Õhtuleht.ee, 11. juuni 2015, 23:38
Foto on illustreeriv.Foto: Reuters / Scanpix
Pühapäeval Peruu mägedes kadunuks jäänud kolme eestlasest alpinisti otsingud jätkuvad pärast seda, kui kindlustusfirmadega asjaajamine on korda aetud.

Operatsiooni juht ja politsei kõrgmägede päästeüksuse juht on meile kinnitanud, et päästeoperatsioon jätkub, kui eestlaste kindlustusega saab asjad korda, ütles Eesti välisministeeriumi pressiesindaja.

Samal teemal

Välisministeeriumile teadaolevalt on neljal eestlasel väga korralik kindlustus. "Niivõrd suuremahulise, kalli ning keerulistes oludes toimuva päästeoperatsiooni puhul ei ole tavapäratu, et asjaajamine kindlustusega nõuab aega. Aitame omalt poolt kaasa kindlustuse ja Peruu ametivõimude vahelisele asjaajamisele," teatas välisministeerium.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Pühapäeval hukkusid Peruus Tocllaraju mäestikus kogenenud eestlastest mägironijad Tarmo Riga (43), tema abikaasa Jane Riga (42) ning Allan Valge (36).

Neljasest grupist ainsana eluga pääsenud 33-aastane Annemai Märtson kannatas mitme roidemurru ja verevalumite ning veepuuduse käes. Ta viibib praegu Peruus haiglaravil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee