Eesti uudised

EKRE: Eestisse võib saabuda kuni 65 000 immigranti (146)

Toimetas Kristin Aasma, 11. juuni 2015 16:35
Foto: Kuvatõmmis / EKRE
Valitsuse poolt riigikogule saadetud analüüsist selgub, et Euroopa Komisjoni välja pakutud rändeprogrammi puhul on Eestisse saabuvate immigrantide arvu koos teisese rändega kuni viis protsenti Eesti elanikkonnast ehk 65 000 inimest, edastas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Taoline arv tuleneb tõsiasjast, et iga rahvusvahelise kaitse saanud isik saab piiramatult järele tuua pereliikmeid, samuti hoogustub ränne alati neisse riikidesse, kus juba on ees sarnase kultuurilise taustaga kogukonnad.

Samal teemal

Analüüsist selgub muu hulgas, et kõige rängema surve alla satuvad immigratsiooni tõttu meie haridussüsteem, sotsiaalsüsteem ja julgeolek.

"Eesti Konservatiivne Rahvaerakond hoiatas juba eelmisel aastal, et ametkondades ringlevad plaanid umbes 50 000 immigrandi Eestisse saabumiseks, tookord eitasid kõik poliitilised jõud ja ametkonnad taolise plaani olemasolu,“ ütleb EKRE esimees Mart Helme. "Paraku on taaskord osutunud tõeks meie hoiatus, mitte ametlik retoorika, ja just sel põhjusel oleme me väga kriitilised ka valitsuse praeguse suhteliselt mõistliku ametliku seisukoha suhtes. Meil lihtsalt pole usaldust Rõivase ja Pevkuri kinnituste suhtes, et Eesti ei lepi massilise immigratsiooni peale surumisega Brüsseli poolt,“ rääkis Helme.

EKRE on kategooriliselt eitaval seisukohal massimmigratsiooni suhtes sõltumata sellest, kas see toimub kvootide alusel või väidetavalt vabatahtlikult. Lahendus Lõuna-Euroopat tabanud massilise illegaalse immigratsiooni lahendamine saab toimuda vaid inimkaubanduse võrgustiku lõhkumise, piiride sulgemise ning illegaalide tagasi saatmisega.

Samal teemal

22.06.2015
Saku Vallavolikogu soovib, et valitsus keelduks illegaalselt saabunud immigrantidest täielikult
12.06.2015
EKRE: "Neegrid ahju!" pole kindlasti meie seisukoht!
11.06.2015
Austraalia peaminister hoiatab: Islamiriik on pikkade kombitsatega surmakultus
22.05.2015
(:)kivisildnik | (:)valitsus vahetab rahva välja ehk Massiimmigratsioon