Maailm

Peruus peatati kadunuks jäänud kolme Eesti alpinisti otsingud ajutiselt  (11)

Õhtuleht.ee, 11. juuni 2015, 08:20
Foto: Reuters / Scanpix
Päästeüksused peatasid ajutiselt Peruu Áncashi regioonis Tocllaraju mäel kadunuks jäänud kolme eestlase otsingud.

Üksuse juhi Roberto Rodríguez Solano sõnul peab enne õnnetuspaika naasmist hindama varingutsooni, kuna tegu on ligipääsmatu alaga, kirjutab RPP Noticias.

Samal teemal

Eestlaste Tarmo Riga (43), Jane Riga (42) ja Allan Valge (36) otsimiseks oleks vaja vähemalt 20-liikmelist meeskonda, kelle tegevus oleks koordineeritud giididega.

Peruu mäegiidide ühenduse päästegrupi operatiivdirektor Alfredo Quintana Figueroa hindas, et päästeoperatsioonid võiks alata taas täna, ent esmalt peab kontrollima logistilisi võimalusi ja võtta kasutusele ettevaatusabinõud − tööd tuleb teha 5000 meetri kõrgusel, eemaldades jääkamakaid, mis kukkusid varisenud sillast põhjustatud pragudesse, kus Eesti alpinistid arvatakse olevat.

Laviinis ainsana ellu jäänud Annemai Märtson (33) paraneb saadud vigastustest Peruu erakliinikus. Tema Eestis elavate lähedastega on AP andmetel ühendust võetud.
Märtsoni kolleegid avasid pühapäeval ka arvelduskonto, et toetada tema ravile tehtavaid kulutusi, mida kindlustus ei kata.

Annemai õde Hanneloore ütles Delfile, et Annemail on palju toetajaid arstide seas, kuna ta on ka ise arst. "Arstid otsustasid teha eraldi konto, kuhu annetusi koguda, kuna tema ravikulud võivad kasvada väga suureks ja kindlustus ei kata kõiki kulusid," rääkis Hanneloore ja lisas, et tema õe seisund on tõsine.

Annemai toetuseks avati arveldusarve Swedbankis: EE902200221062155837. Konto omanik on Annemai kolleeg Piret Veerus.

Pühapäeval jäid Peruus Tocllaraju mäestikus kadunuks kogenenud eestlastest mägironijad Tarmo Riga (43), tema abikaasa Jane Riga (42) ning Allan Valge (36).

Neljasest grupist ainsana eluga pääsenud Annemai Märtson kannatas mitme roidemurru ja verevalumite ning veepuuduse käes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee