Lugejakiri

Kiri | Võitlus stagnantidega (3)

Risto Tanner, 14. juuni 2015 20:10
Foto: Tiina Kõrtsini
TTÜ rektorivalimiste võrdlus Õhtulehe akadeemilise “isadustestiga” oli vaimukas, aga võinuks täpsem olla. TTÜ töötajana tunnen, et mind on pilatud ülekohtuselt. Probleem ei ole ju tegelikult TTÜs kui asutuses, vaid Eesti teaduspoliitikas üldisemalt, kus, tõsi küll, ka mõningad TTÜ töötajad suurt rolli mängivad. Pika staažiga rakendusteadlasena jälgin kurvastusega Eesti teaduskorralduse stagneerumist juba üle 10 aasta.

Jaak Aaviksoo võiks olla suuteline Eesti teaduse stagnatsioonist välja tooma ja teda kardetakse. Sellest siis nüüd järjekordne intriig, mis kahjuks ülekohtuselt ka TTÜ-le kui asutusele varju heidab.

Samal teemal

Ühel valimiseelsel debatil, mille korraldasid enne viimaseid riigikogu valimisi Eesti teadusajakirjanikud, hindas Aaviksoo olukorda umbes nii: ega see seltskond, kes pidevalt häälekalt oma teaduse tegemiseks raha juurde nõuab, ei ole suur, nii umbes 30–40 inimest.

Jutt oli siis inimestest, kes nüüd püüavad seista oma "akadeemilise vabaduse eest" (ehk teisisõnu vabaduse eest arendada riigi kulul oma isiklikku teaduslikku karjääri).

Aaviksoo sõnul ei õnnestunud tal ministrina neid inimesi Eesti majanduse otseseid huve teenima panna selle tõttu, et Eesti ettevõtjate esindajad olid loiud teda selles aktsioonis toetama ja poliitikutel ei jätkunud julgust toetada tema soovitud radikaalsemaid reforme Eesti teaduskorralduses.

Nii et see ei ole TTÜ probleem, vaid üks järjekordne etapp "akadeemilises võidurelvastumises", nagu Õhtuleht seda nimetab, võitluses stagnatsiooni ja sügavate reformide pooldajate vahel, kes tahaksid Eesti teaduse meie ühiskonna pakilisi vajadusi teenima panna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee