Repliik

Pressinõukogu | Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava  (6)

Jevgenia Värä, Pressinõukogu esimees, 10. juuni 2015 16:54
Õhtuleht, 8. aprill 2015.Foto: Õhtulehe arhiiv
Pressinõukogu arutas Kristi Nilovi kaebust Õhtulehes 8. aprillil 2015 ilmunud artikli "Kristi Nilov koristas oma kodu "Kodutunde" rahaga" peale ja otsustas, et Õhtuleht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et heategevusliku saate "Kodutunne" produtsent Kristi Nilov maksis kontolt, kuhu muu hulgas laekuvad saate jaoks mõeldud annetused, koristusettevõttele oma kodu koristamise eest. Kristi Nilovi sõnul kasutab ta oma kodu saate ettevalmistamisel kontorina.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et artiklis ei ole ebaõigeid väiteid. Leht lisas, et ei ole väitnud, et Kristi Nilov kasutas annetusi isiklikes huvides. Õhtulehe kinnitusel maksis Kristi Nilov koristusteenuse eest samalt kontolt, kuhu ka annetused laekuvad. Õhtulehes avaldatu põhines kaebaja enda Facebooki-lehel avaldatule ja hilisematele selgitustele. Kaebaja etteheidete saamisel artikli avaldamise järgselt lisati loo juurde ühtlasi kaebaja õiendus. Õhtuleht lisas, et foto kasutamise küsimus ei kuulu Pressinõukogu pädevusse.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on osapoolte seisukohad artiklis avaldatud. Pressinõukogu ei pea artikli pealkirja eksitavaks, sest Kristi Nilov tasus koristusteenuse eest „Kodutunde“ rahaga, mida ta ise ka ei eita. Pressinõukogu leiab, et Õhtulehel ei olnud kohustust avaldada vastulause või õiendus, sest leht ei avaldanud väidet, nagu oleks koristusteenuse eest makstud annetusest saadud rahaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee