Eesti uudised

Võimuliit seadis lastetoetuse tõusu sõltuvusse kütuseaktsiisi tõusust (24)

Maarius Suviste, 10. juuni 2015 07:00
"Riigikogu töö halvamine ja valdkondlike maksuseaduste eelnõude menetlemise takistamine lükkab ohtu ka järgnevate seaduste vastu võtmise, sealhulgas lastetoetuse tõstmise," ütleb Remo Holsmer.Foto: facebook.com/remo.holsmer

Kobarmaksueelnõu ja riigikogu ööistungite aegu on üles kerkinud küsimus, kas tõesti on lastetoetuse tõusul seos kütuseaktsiisi tõusuga. Ehk: kui aktsiisi ei tõsta, ei saa tõsta ka lastetoetust. "Lõpetage see jutt ja rahva hirmutamine," ütleb keskerakondlane. 

See küsimus oli jutuks ka esmaspäeval riigikogu suure saalis. "Ma kõigepealt parandan ühe olulise vea, mida kogu aeg rõhutatakse, nagu oleks lastetoetuse tõusul mingi seos kütuseaktsiisi tõusuga," rääkis keskerakondlane Tarmo Tamm. "Andke andeks! Mismoodi nad omavahel seotud on? Kui keegi suudaks selle mulle ära seletada, siis saaksin tükk maad targemaks. Seal pole absoluutselt mitte mingisugust seost."

Tamme sõnul on see üks riigieelarve tululiik ja kuhu ta lõpuks välja jõuab, seda ei ole võimalik jälgida, sest: "Kujutada ette, et kui oleks olnud lastetoetuse katteallikaks näiteks firmaautode käibemaksu tõus. Selleks aastaks planeeriti summa 47 miljonit, tegelikult laekub vist umbes 11 kuni 13 miljonit. Lapsed oleks selle aja peale nälga jäänud!"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.01.2016
Enne aktsiisitõusu on kütusepaak mõistlik täis tankida
20.10.2015
Viis kilo boonust - Euroopa Liidu toiduabi pakk on varasemast märksa kopsakam
15.06.2015
Riigikogu tõstis peretoetusi pere esimese ja teise lapse kohta 60 euroni kuus
13.06.2015
Küsitlus: SDE toetus kasvas märgatavalt, suurim toetajaskond endiselt Keskerakonnal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee