Eesti uudised

SUUR SALADUS: mitu pagulast siis Eestisse ära mahuks? (90)

Juhan Haravee, 10. juuni 2015, 07:00
TERE TULEMAST: Euroopas hinnatakse Eesti külalislahkust ja vastuvõtuvõimekust tunduvalt paremaks, kui me arvatagi oskame.Foto: Muhhamad Hamed / Reuters / SCANPIX

Eilseks oli valitsus lubanud rahvale teada anda, mida plaanib ette võtta Euroopa Komisjoni soovitusega võõrustada tulevikus pagulasi ehk siis 1064 ümberpaigutatut ja asustatut. Eesti võimalustele proportsionaalselt sobivat pagulaste arv jäi peaminister Taavi Rõivasel siiski üle huulte tulemata, väidetavalt edukate läbirääkimiste huvides Euroopa Komisjoniga (EK). 

"Arutasime täna (eile) Eesti seisukohti nende ettepanekute suhtes, mis on tehtud paadipõgenike ümberasustamises või paigutamises," alustas peaminister Taavi Rõivas eilset avalikkuse teavitust Stenbocki maja pressiruumis.

"Oleme varem selgelt välja öelnud, et see ettepanek, mille on teinud EK, lähtub meie hinnangul valedest eeldustest, ei ole proportsioonis riikide suuruste ja võimekustega. Seetõttu tänase õige mitu tundi kestnud arutelu põhituum keskenduski sellele, millised võiksid olla need argumendid, millega saab veenda EKd Eestile esitatud ettepaneku ebaõigsuses. Sedavõrd suurte inimhulkadega ei ole me võimelised toime tulema."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. juuni 2015, 11:48
Siseministeerium pagulastest: hange korraldati 65 pagulase koolitamiseks
15. juuni 2015, 07:00
Riik on leidnud 2050 uus-sisserändaja koolitaja
12. juuni 2015, 09:44
KALLE PALLING PAGULASPOLIITIKAST: unistan, et Eestist ei saa kunagi riik brändiga "NOT Welcome to Estonia"
11. juuni 2015, 13:36
Homme selgub Eesti seisukoht pagulaste vastuvõtmises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee