Eesti uudised

Alar Sikk Peruus kadunuks jäänud sõbrast: Tarmo oli Eesti esialpinist, minust kogenum! 

Karoliina Vasli, 10. juuni 2015 07:00
RISKANTNE HOBI: Tarmo Riga (vasakult ­esimene), Allan Valge, ­Annemai Märtson ja Jane Riga (järgmisel pildil) jaoks oli ­mägironimine eluviis, mis neid õnnelikuks tegi. Kahjuks jäi Peruu reis Tarmole, Allanile ning Janele viimaseks.Foto: valgetuvi.blogspot.com

Neljast kogenud Eesti alpinistist kolm jäi kadunuks õnnetuses, kui jäine sild nende jalge all purunes. "Teatud ettenägematuse faktor on alpinismis alati," rõhutab esimese eestlasena maailma kõrgeima mäe tippu jõudnud alpinist Alar Sikk. 

Abikaasad Tarmo (43) ja Jane Riga (41) ning nende reisikaaslased Annemai Märtson (33) ning Allan Valge (36) tervitasid suve Peruus maaliliste valgete mäenõlvade vahel. Päev-päevalt rühiti aina kõrgemale. "Vedasime end täna 5300 meetri kõrgusele Tocclaraju nõlva alla. Ilm, mis eile oli jube külm ja tuuline, on täna imeline," kirjutas seltskond nädalavahetusel oma ajaveebis. "Tocclaraju on sel aastal enda tipu otsa kasvatanud seenekübara. Tippu jõudmiseks tuleb kübara alt läbi hiilida kolm köiepikkust ja siis end kahe kirka abil üles upitada."

Paraku katkes rännak pühapäeva varahommikul 5900 meetri kõrgusel. Peruu meedia andmetel kõndisid eestlased üle jäise silla, mis murdus ja vallandas laviini. Päästjad jõudsid sündmuskohale 12 tundi hiljem.

Peruu päästeoperatsioonide juht Alfredo Martin Quintana Figueroa rääkis eile Postimehele, et Annemail olid murdunud ribid ja verevalumid ning esiti jäeti ta puhkama ja taastuma ühte kohalikku külla. Figueroa sõnutsi ütles Annemai, et tema kolm kaaslast jäid korraks sillal seisma ja nende raskuse all sild praguneski.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.03.2018
6200 MEETRIT: mägimatkajad lähevad Eesti tippu vallutama, Läti oma veelgi kõrgem
27.06.2015
Peruus hukkunud mägironijaid koolitanud Jaan Künnap: nad ise sooviksid ilmselt sinna jäädagi
19.06.2015
Eesti alpinistide otsinguteks plaanitakse uut ekspeditsiooni
12.06.2015
Hulljulgus: kukerpallitan veidi lumes ja tulen eluga tagasi. Aga kõik ei tule enam tagasi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee