Krimi

Lisatud TV3 video!

OHUOLUKORD SILLAMÄEL ON LÕPPENUD: Silmeti tulekahjule pandi piir (10)

Õhtuleht.ee, 10. juuni 2015, 00:35
Silmeti tööstushoone põleng Sillamäel 9. juunil 2015.Foto: Kuvatõmmis / TV3
Sillamäel asuvale tööstusettevõtte Molycorp Silmet hoone tulekahjule pandi piir.

Kolmapäeval kell 00.09 panid päästjad piiri tööstusettevõtte Molycorp Silmeti hoone tulekahjule. Mürgist suitsu enam ei levi, ohuolukord linnaelanikele on lõppenud ning inimesed võivad jätkata oma tavapäraste tegevustega. Liikuda õues ning avada aknaid on ohutu.

Öösel jätkusid sündmuskohal järelkustutustööd.

9. juunil kell 15.45 tuli häirekeskusele teade, et Sillamäel Kesk tänaval tuleb ettevõtte hoonest musta suitsu, mis levib linnale. Kohalesaabunud päästjad selgitasid välja, et tegemist on ohuolukorraga ning tuleb teavitada linnaelanikke ohust.

Kella poole viie ajal teavitati Sillamäe elanike ohtlikust suitsust. Inimestel paluti varjuda siseruumidesse ning mitte avada aknaid ja uksi. Leviv suitsupilv oli ohtlik umbes kahe kilomeetri raadiuses.

Molycorp Silmetis käideldakse haruldasi muldmetalle. Põlemise tagajärjel levis suits, mis sisaldas plastiku põlemisest eralduvaid aineid ja põlemisgaase.

Ettevõtte töötajad ning linnaelanikud kannatada ei saanud. Mürgistusteabe nõuande telefonile 16662 oli 9. juuni kella 23.00 seisuga helistanud üks inimene.

Põlemise tagajärjel varisesid kokku tööstushoone kolmanda ja neljanda korruse laed, mille tagajärjel muutus hoone varisemisohtlikuks.

Päästetööde jooksul vajas arstiabi neli päästjat, neist kaks jätkasid peale esmaabi osutamist tööd, kaks päästjat saadeti kodusele ravile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee