Repliik

Repliik | Laste lahterdamine ei kõlba kuhugi

Kalvi Kõva, riigikogu liige, SDE, 9. juuni 2015 17:10

7 KOMMENTAARI

m
margus/ 10. juuni 2015 21:26
olen ka selle poolt et mitte raha vanematele,mis pahatihti ei jõuagi lapseni,vaid tasuta toit koolivormid sportimisvahendid,ja näiteks üks huviring per laps.jõuaks rohkem lapseni.nii et Kalvi tööta selle kallal.
q
qwe/ 10. juuni 2015 14:29
Kes on halvasti ja hästitoime tulevad pered.Kas hästi toimivad pered on süüdi selles,et halvasti toimivate perede vanemad ei viitsi tööd teha,teevad palju lapsi sest ei mõtle sellele mis siis saab,kui sünni toetus ja ema palk läbi on. Kes ongi äppud ja oma eluga toime ei tule.On muidugi ka erandeid.aga neid on ikka vähe.Kui emal ja isal on käed otsas ja viitsivad tööd teha,siis on ka lapsed söönud.Sama teise poolega.Kas on süüdi selles mitte toimivad pered,et toimivates peredes vanemad rabavad õhtust hommikuni tööd teha ja seda just enamus laste nimel.Kui juba anda siis kõigile,olgu see siis 15,115 või 1115 eurot.Mõni lööb 1115 eurot mõne päevaga läbi.Teine elab sellega 3 kuud.
j
Juhan./ 10. juuni 2015 14:23
Ei pane toetusraha lapsi paremini elama, kui inimesel kõrvade vahel on tühjus teeb aga lapsi aga õpetada ei oska. Rikastel tavaliselt üks või kaks last ja hea. Need toetused peaks minema koolilõunaks, huviringiteks ja koolivormi riietele ning raamatute ja töövhikute jaoks.
r
Riigikogu liikmeid tuleks küll lahterdada, aga kindlatel alustel./ 10. juuni 2015 14:13
Sm. kõva soovib võrdsust lastetoetuste osas, mine siis vaata kui võrdsed on väga paljud lapsed, aga parem ära mine, sest kukkud "persile" ja suu jääb ka lahti. Müüd kus pustade paraad järgneb geide "võidumarsile" ole mees ja võta seal sõna.
e
eda/ 10. juuni 2015 13:54
miks rahaga peaks lapsi väärtustama,kaupa hinnatakse rahaga,lapsi väärtustab hoolimine ja armastus, raha on küll vajalik aga ei asenda hoolimist
e
et siis/ 10. juuni 2015 13:45
Demagoogiline sõnavõtt. Algul jutt vaesusest ja näljast. Edasi raha jagamise numbritest ja kuidas kõik muutub paremaks kui ikka kõigile see 15€ lisaks tuleb. Ei muutu hästi toimetulevatel peredel midagi. Halvasti toimetulevatel muutub, aga väga vähe. Suurem oleks muutus, siis kui hästitoimetulevad pered ei saaks toetust. Halvasti toimetulevad aga seevastu saaksid suuremat toetust. Sõna toetus(abi) juba rõhutab, et seda saavad abivajajad. Igaks juhuks kõigile jagamisel ei ole mingisugust alust.
m
Mikk/ 10. juuni 2015 10:40
Piiri tõmmata on väga lihtne: kui sissetulek pereliikme kohta on suurem kui keskmine palk, siis lastetoetust ei maksta. Puust ja punaseks: kui ühe lapsega üksikvanema sissetulek ületab 2 keskmist palka, kahe lapse ning ema-isaga perel 4 keskmist palka vms, siis puudub igasugune vajadus maksta neile lapsetoetust. Selle arvelt saaks tõsta toetusi neil, kellel seda palju rohkem vaja on.
Meie kahe lapsega pere sissetulek jääb umbes 3 keskmise palga juurde ja isegi meile ei oleks vaja laste eest toetust maksta, rääkimata veel kõrgema sissetulekuga peredest.
Parafraseerides pealkirja: sotsid ei kõlba kuhugi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee