Foto valitsuse istungilt.Foto: Facebook/ Stenbocki maja
Toimetas Geidi Raud 9. juuni 2015 12:35
Valitsuskabinet kogunes täna keskpäeval, et kujundada seiskoht Euroopa Komisjoni pakutud rände tegevuskavale, mis Eesti puhul näeb ette üle tuhande põgeniku vastuvõtmist.

Euroopa Komisjon tegi liikmesriikidele soovituse 20 000 ÜRO poolt pagulasteks tunnistatud inimese ümberpaigutamiseks, kes ei ole veel Euroopa Liitu jõudnud, vahendab ERRi uudisteportaal. Kvoodi kohaselt peaks Eesti neist pagulastest vastu võtma 1,63 protsenti ehk 326 inimest.

Nii peaminister kui ka siseminister on varasemalt kinnitanud, et Eesti mõistab vajadust leevendada Vahemere rändekriisi tagajärgi ja abistada rändesurve all olevaid riike ning on valmis vabatahtlikult vastu võtma piiratud arvu paadipõgenikke, võttes seejuures arvesse Eesti riigi võimekust, rahvastiku ja majanduse osakaalu Euroopa Liidus ja pagulaste soovi Eestisse ümber paikneda.

Eesti seisukohti Euroopa Liidu ümberpaigutamise ja –asustamise mehhanismide suhtes arutab valitsus täna, kuid need kinnitab riigikogu 12. juunil, et esitada need EL-i justiits- ja siseministrite kohtumisel 16. juunil.