Eesti uudised

OOTAMATU PÖÖRE KOHTUASJAS: Eston Kohver viiakse tagasi Moskvasse (10)

Juhan Haravee, 9. juuni 2015 07:00
Raudmees: Kui palju üürikeseks jäänud reis Pihkva vanglasse Eston Kohverile vaheldust pakkus, teab ta vaid ise. Pärast propagandistlike võimaluste ärakasutamist ei kujuta inimene Vene ­kohtubürokraatias enamat tähtsusetust mutrikesest, keda võib veeretada Moskvast Pihkvasse ja siis jälle tagasi. Foto: Andres Putting/Delfi/Eesti Ajalehed

Eile pidi Pihkvas algama Vene võimude fabritseeritud spionaažisüüdistuse kohtulik uurimine kaitsepolitseinik Eston Kohevri vastu. Pihkva oblasti kohus otsustas aga vaevalt alanud kohtuistungi katkestada ja toimikud lisauurimise vajadusele viidates Venemaa peaprokuratuuri tagasi saata.

Kinnise kohtuistungi, mida peetakse mullu 5. septembril Eesti-Vene piiri lähistel Vene eriteenistuse röövitud kaitsepolitseiniku üle, otsustas Pihkva oblasti kohtu kohtunik Larissa Bobrova eile millegipärast katkestada ning andis korralduse saata materjalid tagasi Moskvae peaprokuratuuri lisauurimisele.

Kohveri advokaat Jevgeni Aksjonovi ei soostunud ajakirjanikele asjade käigu ootamatuid tagamaid lähemalt selgitama, kuid väitis, et lisauurimine võib kesta vähemalt kaks kuud. Kohverile esitatud süüdistus jäävat aga kaistja hinnangul samaks ja seda lisauurimine tema arvates muuta ei tohiks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.07.2015
Eston Kohveri advokaat: loodan karistuse 10 aasta peale saada
18.07.2015
Paet: Kohveri vangistus on räige poliitiline inimõiguste rikkumine
26.06.2015
Välisministeerium: Kohvrit Moskvasse ei viida
24.06.2015
Euroopa Liit nõudis ÜRO Inimõiguste Nõukogus ja OSCE-s Eston Kohveri vabastamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee