Eesti uudised

SDE: Pagulastele tuleb õpetada eesti keelt ja aidata neil töö leida (148)

Õhtuleht.ee, 8. juuni 2015 20:25
Hannes HansoFoto: Arno Saar
Täna kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus leidis, et kõigile Eestis elavatele pagulastele peab õpetama eesti keelt ning koostöös erasektoriga rakendama nad tööturul.

Sotsiaaldemokraadist riigikogu väliskomisjoni esimees Hannes Hanso sõnul tuleb igale pagulasele, kes valib oma sihtriigiks Eesti, tagada kiire keeleõpe, aidata leida sobiv töökoht ning võimaldada elada turvaliselt Eestis niikaua, kuni tal on võimalik koju tagasi pöörduda.

Samal teemal

"Valitsuse ülesanne on välja töötada tark pagulaspoliitika, sest tänases süsteemis on tõsiseid puudujääke," ütles Hanso. "Selleks, et tagada pagulastele sujuv integratsioon Eesti ühiskonda, peame õppima teiste riikide kogemustest ning kaasama mittetulundussektori, ettevõtted ja kohalikud omavalitsused."

"Juba täna peame alustama läbirääkimisi tööandjatega ning saama ülevaate, milliseid töökohti on võimalik pagulastele pakkuda," ütles Hanso. "Samuti peame arvestama kohalike omavalitsuste soove ja võimekust pakkuda sõjapõgenikest perekondadele elamispinda ning nende lastele kooliharidust. Pagulaste integreerimisel peab valitsus tegema senisest rohkem koostööd mittetulundussektoriga ning tagama neile selleks piisavad rahalised vahendid."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee