Repliik

Repliik | Ka põllumehed valmistuvad meeleavaldusteks

Martin Repinski, riigikogu maaelukomisjoni liige, Keskerakond, 8. juuni 2015, 16:44

12 KOMMENTAARI

p
Panga majandusanalüütik.... Eesti põllumajandusega on kõik kõige paremas korras, vallutame aina uusi turge!/ 9. juuni 2015, 19:58
Kes vastupidi väidab on harimatu mats, kes ei oska isegi niivähe raha teenida, et endale uut Mercedest osta.
m
Maakas/ 9. juuni 2015, 19:23
diiselkütuse aktsiisimära.....et mis mära see diiselkütusel siis nüüd veel juurde on lisandunud??? teab ehk keegi???
i
irlased reformlased ja/ 9. juuni 2015, 10:11
sotslased , kõik oleks vaja toompealt minema peksta, kilpklased võivad kolida rootsi ja seal tegeleda idiootsustega, ära hakkab tüütama see võhiklik ja algeline riigijuhtimine
s
Samas seisus on/ 9. juuni 2015, 08:57
kogu Eesti tavarahvas. Selle asemel, et teisele sita söömist soovitada, võiks kõik see Eesti tavarahvas jalad perse alt välja ajada ja koos põllumeestega streikima minna. On, on ka tavainimesel tuhat probleemi, mille pärast valitsust mäest alla kupatada. Unistada ju võib, sest ei tule ori vabatahtlikult mäele. Ori teab vaid käskude ja kohustuste keelt.
k
Kas/ 9. juuni 2015, 08:15
põllumeesteks nimetatakse neid nn. suurtootjaid kus laudas loomi rohkem kui sada ? Ühe, kahe lehmapidajad on luuserid ja muidu söödikud. Aga pole enam neid ühe, kahe lehmapidajaid. Neid on veel naaberriigis Lätis kus ikka vana Zil 130 käib puka paalt piima korjamas. Ei või Eesti talunik oma tapetud seakoivakest naabrile , tuttavale müüa siis retsitakse kohe ära. Ei piima liitrit kui iganädalast kontroll paprit esitada pole. Ei saa oma põlluubinat, porknat ega kaalikatki poeketis müüa, selleks on vaja turgu sõita ja pool sissetulekust leti ja platsi eest maksta. Nii et luuserist põllumees peab elama ikka nn. toetustest, et pere söönuks saaks. Aga hea et sedagi veel antakse. Möödunud saj. 90 ndatel polnud mingeid toetusi vaid hektarite pealt oli kütuse toetus mis küündis paarisaja euroni aastas ja põllumees sai elatud kuna sai oma väike talutoodangut müüa ja ise majandada. Nüüd seda võimalust enam ei ole. Nüüd tegeleb igasugu keeldude ja määruste kontrollimisega rohkem ametnike kui põllul tööinimesi on.
o
Onu Ruudi/ 9. juuni 2015, 02:50
Olen alati öelnud, et kogu raha, mis valitsusel eelarvest puudu jääb, pekstakse välja põllumeeste taskust. Nüüd võivad põllumehed kindlad olla, et ka murjamite ülalpidamiseks vajalik raha pekstakse nende käest välja.
k
kärss/ 9. juuni 2015, 06:57
see ju teada värk.kui aga mingi jama või võimuvahetus toimub hakatakse kohe matsi nussima.huvitav,et poes ei ole küll näha piima odavnemist.saadaks need närused vahendajad kus kurat ja hakkaks otse müüma aga hui na rõlo,ametnikud kohe jälle kukil.
v
9. juuni 2015, 19:45
võid kindel olla! Kui pensini jõuad, on see ka juba läinud. Ka sinu vara natuke, mis elutööga kogusid kaasaarvatud!
h
hm/ 9. juuni 2015, 00:54
Ei koti see meie valitsust j riigikogu, neil pappi jagub - lähevad Helsingisse ostma põllumajandus saadusi. Laevapileti ja päevarahad tame ka meie koos põllumeestega kinni. Nii on lood!
u
Ubin/ 9. juuni 2015, 03:27
Tundub, et riigi majandamisel valitsus ei tea, mida teeb. Oma meeste palkade suurendamises ja autode valikul on nad muidugi Mihklid.
Jätkub omaaegne loogika, et meil pole oma põllumajandust vaja, sest kõike mida vaja, saab poest!
v
vaata siis/ 8. juuni 2015, 17:33
pollumajandustoetustega on ikka vaga laiaks aetud nii loomakasvatus kui ka rapsikasvatus. Kui nuud enam nii lihtsalt raha kokku ei saa kuhveldada, eks tuleks nii liha kui piima siin kohapeal odavamalt muua.
Eestlased ei osta juba ammugi ei juustu ega jogurtit, loomaliha ei ole muugil, lambaliha on koige kallim maailmas ja seda peaksid eesti sealasvatajad ju ka teadma, et tootjad ostavad sealiha teistest riikedest, kus see isegi koos transpordiga odavamalt saadakse.
Habi voik olla lolli mangida ja streikima hakata, koik pollumajanduses tootajad ju teavad, kui vaikest palka neile makstakse isegi kui umbrik kaasa arvata.
j
9. juuni 2015, 19:29
jobukakk ongi sita söömisest ajud hävitanud, organism enam ei talita normaalselt. muidu võiks teada, et teiste riikide põllumajandajaile makstakse kordi rohkem toetust, et nad saavad odavalt müüa. maailma kallimad lambad ongi meil siin, kui tehnika ja küte ning kõik maksud on meil kallimate määras aga toetused nagu viimastele idiootidele, näpuotsaga, et lollid end pankrotti rabaks. ja pankrotid ongi, riik peab ise sigu pidama jne. töötuid toitma. ega see idikaklikk streikimistest ega millestki aru saa, ahnitseks vaid vaestelt viimaseid sentegi, aga siis on kõigil kööga, vaadake ja kuulake neid jobusi vargamäel - ei oska selgelt rääkidagi, tahtmatta veel arukust seal...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee