Kommentaar

Igor Gräzin | Pagulasprobleemi inimlikke lahendusi

Igor Gräzin, riigikogu liige, Reformierakond, 8. juuni 2015 16:45

70 KOMMENTAARI

j
jama/ 17. juuni 2015 17:40
Huvitav, kus need tõsiselt võetavd variandid olid? Sama mula on läänes aetud aastakümneid ja ükski neist ei ole jätkusuutlik. Saadame aga koolitatud eestlasi sinna (minejaid piisab ehk paari küla tarbeks) ja mis te arvate, et see teeb sealt läänesse tulemise vähem ahvatlevaks või? Mõelge enne kui suu lahti teete...
m
Mis probleemiks/ 10. juuni 2015 08:03
Ei ole neid rotte siia lihtsalt vaja.
t
tulevane EKRE valija/ 9. juuni 2015 20:35
peame siis järgmistel valimistel ja küsitlustel meeles, mis erakonnad sisserände poolt olid - kohtumiseni homme Toompeal kell 18!
m
mõtlik/ 9. juuni 2015 13:47
Ajalugu on vägivalla lugu! Territooriumite jagamine ja hõlvamine põhjustab sõdasid. Miks tohutu inimhulkade invasioon erineb vallutusest? Siis tehakse piirid lahti ning jagatakse elamise kohti?! Selline liberaalsus on ju ohtlik riigi eksistentsile! Võõrad muudavad riigid omadeks ja kas eurooplased põgenevad siis Aafrikasse?...
k
keegi/ 9. juuni 2015 13:16
Humanitaarabi Aafrika sõdivatesse ja diktaatorlikesse riikidesse ei saa olla kõne all, kui just diktaatorit ja islamit ei toeta.
-
Esmaülesanne on ikka poliitika ja neist riikidest väljaspoolt rahumeelne ning segaduste maade kodanikelt nõuda enda õiguste eest seismist sealsamas ja vajadusel relvaga. Midagi pole muud teha aga ebaseaduslikud migratsioonid jõukasse ühiskonda ei ole just põgeniku olukorras tehtud, selle teoga toetatakse diktaatoreid ja islami usku.
-
Samal ajal, kui proovitakse mässavatel maadel kord luua peab ka tõesti põgenikke (naised, lapsed, vanemad inimesed) majutama lähimatesse rahulikesse riikidesse põgenikelaagritesse ja rahvusvahelise abiga seal vajalik ehitada, luua, kuni hariduse andmiseni välja.
-
Samal ajal saab küll humanitaarabi anda ja võidelda jätistega, kuid põgenikelaagrid lähimates rahulikes riikides on samuti vajalikud. EL-i maid ei saa pideva põgenikevooga aina varustada, see ei kannata välja. Põgenikud toovad oma arutu maa kombed kaasa. Nii neile, kui kõigile on vaja arukust, mitte häda veelgi suurendada. Põgeneme ikka iseendi eest, kui nii tohtivat sealse maa inimene üldse mõelda.
p
Pohjan Poik/ 9. juuni 2015 10:29
Soni on öelnud - ei! Ja see tähendab - ei!
o
oh ja/ 9. juuni 2015 10:19
kõige efektiivsem moodus põgenike probleem lahendada on luua spetsiaalne sõjaväeüksus ning okupeerida ja kehtestada kord riikides kus käib kodusõda kõik põgenikud suunata tagasi oma jkodumaale ja panna õppima ning tööle rakendades vajadusel sundi kuni tekivad tööharjumused. Pärast kohaliku elu normaliseerumist ja toimivate riigistruktuuride loomist lõpetada okupatsioon ja anda neile kontrollitav iseseisvus. Eeltoodust ei pääse nanu nii, sest ega siis terve maailma jätkusuutmatute riikide põgenikud Euroopasse mahu.
t
Tabasid naelapea pihta - / 9. juuni 2015 16:34
seda korda üks suur riik ju kehtestabki, aga kuuldavasti mitte omi huvisid tagaplaanile jättes! Ja kuuldavasti just sellest tekkinud segaduste tõttu need inimesed üle Vahemere tulevadki!
k
9. juuni 2015 09:46
Kuradima naiivne on arvata, et see kaltsaka kari siin produktiivselt elama hakkab, kui nad ei saa oma kodumaalgi võideldud parema tuleviku nimel!!

h
Herne tn/ 9. juuni 2015 09:39
Teemat tuleb IGNOREERIDA, Igor! Teda pole olemas mujal kui mõne mehe ajudes.
i
International klawyer/ 9. juuni 2015 08:09
Parim oleks nr 3. Kuna see läbi ei lähe, rõhume nr 4 poeale. Mis annab ka poistele väljaõpet juurde pluss on ka humanitaarne.
j
Jokker/ 9. juuni 2015 07:49
Muidugimtuleb seda rààkida parlamendis ja mitte ajalehes, aga grãzini alaline nipp on see, et enne parlamendis rààkimist. - homode, esm, el jne vastu ta avaldab artikli Ôhtulehes. Stiili kùsimus pluss kogub endale toetajaid, kuna 101 hulgas on neid vàhe, tegelikult on see demokraatlik mu meelest.
n
Nii/ 9. juuni 2015 07:40
Gràzini punktid: noid siia pole vaja. Kui aidata, siis saadame sinna oma pioneeripataljoni ja kui keegi vabatahtlik làheb, palun vàga. Peaks selge olema. Minu arust arukas. Kui veel arvestada, et nad on euroopasse veetud inimkaubanduse korras. Seega marsruut chemodan-lodka-damask.
k
kolla/ 9. juuni 2015 07:26
ma ju räägin,et legaliseerime eestis orjapidamise ja kõik saab korda.
g
Gräzin on.../ 9. juuni 2015 07:19
mees, kellel on väga pikad küüned ja need on kõik eranditult enda poole hoidvad. Tal on ka väga suur suu, mis räägib ja räägib ja räägib, aga kogu jutt on nagu küünedki enda poole hoidmise jutt. Ihnuse etalon.
k
kolla/ 9. juuni 2015 09:14
endast eemale lükkavad ainult kult ja buldooser.isegi inimeselaps kui sünnib on küüned pihkku surutud.
m
meie oma Žirinovski/ 9. juuni 2015 05:56
Kontrollitud demokraatia puhul on olemas selline tore asi nagu kontrollitud opositsioon, kes lärmab, arutleb ning jätab mulje toimivast demokraatiast. Eriti hea kui kontrollitud opositsiooni esindab tola, kes teeb inimestele selgeks, et mõistlikud alternatiivid olemasolevale võimule puuduva. Kuidas saada aru kas on tegemist kontrollitud või reaalse opositsiooniga. Väga lihtne - reaalse opositsiooni ilmumisel läheb õukonnameedia hulluks, otsib üles 10-20 aasta taguseid asju, räägib rahvusvahelisest hukkamõistust ja käitub nagu oleks Viimnepäev ukse ees.
t
totter olaf/ 9. juuni 2015 03:35
Riigikogus ei jätnud Rõiva-poiss eilsel arupärimistele vastamisel EKRE liikmetele ütlemata, et "Küllap teil on plakatid pagulastevastaseks meeleavalduseks juba valmis, aga ma ütlen teile, Euroopa Komisjoni kõrvad jäävad nendele nõudmistele kurdiks." Säh sulle tolerantsust, koostööd ja rahva teenrit!
Samas Läti lükkas Euroopa pagulaskvoodid tagasi.
r
Raivo/ 9. juuni 2015 04:30
Ja Ma Ütlen Teile ainus mis vähegi vilja kannab on riigikogu tagasi lükata ja valida parteide esinduse asemel rahva esindus - 101 enim hääli saamud saadikut. Siis sõltuvad saadikud rahvast - viivad ellu rahva tahet. Praegusel viisil sõltuvad saadikud parteist ja viivad ellu partei tahet - parteide tahe sõltub rehastajatest ja võtkeisikute rahastajatest. Oleks ääretult rumal arvata, et Jooksev Rõivas on rumal inimene. Aga tal on vaja sadulas püsida ja selleks oma "leivaisa kuulata".
t
Tõesti, tuleb ajud kiiresti tööle panna,/ 9. juuni 2015 16:40
leidmaks parteisüsteemile eestluse huvidele paremini vastavat valitsemisviisi. Eelduseks on siin, et eestluse parimad võimalused on omas rahvusriigis.
JA KUI ME ISE POLE SELLEKS VÕIMELISED, on üheks ideeks pakkuda ühisriiki Soomega. Ma arvan, et see on siiski parem, kui näiteks Venemaa või USAga?
Ideid, poisid!
s
sdfg/ 9. juuni 2015 10:05
Aga mida sa ootad el nartsust?
s
seega tuleb meeleavaldus ümber sõnastada!/ 9. juuni 2015 10:51
Valitsus astu tagasi !
Milleks selline valitsus,kes EI ARVESTA RAHVA TAHET???

m
Maanaine/ 9. juuni 2015 01:50
Kui EL annab iga "pigi"kohta 6000 euri,siis võiks see raha minna sinna kust nad tulevad ja nende elu omal maal korraldada,aga mitte teiste riikide heaolu arvel.Pole vaja vedada neid igasse maailma osasse laiali.Külmaga ka kõik ei harju.EL-s on vist sama lollid inimesed nagu meie riigikogulased.
c
CNN/ 9. juuni 2015 06:52
Itaalias vahistati hulgaliselt valitsuses olevaid poliitikuid kes olid otseselt seotud immigrantide smuugeldamisel Itaaliasse!
P.S!
Maltal paigutatakse saabunud illegaalid 18 vanglasse!
Neile võimaldatakse toit/hädavajalik riietus ja võimalus naasta kodumaale!
p
Paraku on keskvalitsuse/ 9. juuni 2015 16:44
inimesed targad, kuid nad on ilmselt lihtsalt mugavusselgrootud. Nagu karjerist-psühhopaadid ikka. Paraku-paraku... on see inimlik. Palju neid tulihingelisi ideelisi meil on?
l
lasteaed/ 9. juuni 2015 01:06
Keda me petame, põgenike probleem ei lahene ka siis kui eesti võtab 100000 põgenikku, sealt on alati lõputult 100 miljonit inimest tulemas, mis peitust me mängime.
t
tom/ 9. juuni 2015 00:50
krt,otsi meie vaestele, vanadele ,invaliididele,väljarännanud pereliikmetele inimlikke lahendusi!!??
a
Aleksander Laane/ 8. juuni 2015 23:35
Gräzin on hoolega Roheliste ammu avaldatud etepanekuid lugenud: http://arvamus.postimees.ee/3195761/aleksander-laane-roheline-tee-koju
Ei Euroopa ega Aafrika riigid saa loota jätkusuutlikule arengule läbi massilise põgenemise. Samuti on selge, et just kliimamuutustest saavad alguse lähituleviku põgenikelained, mis on praegustest veel palju suuremad ja meeleheitlikumad. Me saame neid vältida. Meil on võimalus näidata, et väljapääsmatuna näivat olukorda saab muuta.
Tuhandete põgenike vastuvõtmine igal aastal olukorras, kus Eestis on 190 000 välisriigi kodanikku ja kodakondsuseta inimest, pole meile põhiseaduse täitmise mõttes võimalik. Loomulikult tuleks aidata neid Ukraina inimesi, kes on põgenenud sõjatsoonist ja kel on siin lähedased sugulased. Samas peame olema kategooriliselt eitaval seisukohal tagurlike usuliste vaadetega inimeste riikilubamise suhtes, et mitte avastada ennast olukorras, kus me ei saa enam vabalt oma traditsioonidest, elukorraldusest ja harjumustest lähtuda ja peame kestvat konflikti taluma. Usutagurlastel on küllalt riike, kus nad ennast omasuguste seas hästi saavad tunda.
Kuid Eestil tasub olla innovaatiline näiteks üle Vahemere saabujate osas. Eesti peab siin olema proaktiivne, sest – kvoodiga või kvoodita – meilt kui eurooplastelt eeldatakse halastust vähemalt sõjapõgenike vastu.
Peaksime ajutiselt vastu võtma reaalses ohus olnud sõjapõgenike perekonnad, kes tulevad mõnest Aafrika riigist, kus Eesti abiorganisatsioonid on ennast lähedal – kasvõi stabiilses naaberriigis – sisse seadnud või kohalikest oludest teadmisi omavad. Vastuvõetavad perekonnad peavad olema nõus aasta-poolteise või kahe jooksul naasma neile kliima ja kultuuri poolest lähedasse turvalisse keskkonda.
Põgenike asunduse jaoks omandatakse Aafrikas, koduriigi stabiilses osas või naaberriigis maad, rajatakse kohalikku, juba olemasolevat kogukonda arvestades kool ja arstiabipunkt, valmistatakse ette vajalik elamute rajamiseks ja õpetajate tulekuks. See ei pea olema luksuslik, vaid funktsionaalne, oma ülesannet hästi täitev, läbimõeldud.
Põgenikele antakse Eestis arstiabi, õpetatakse vajadusel autot ja traktorit juhtima, e-oskusi, müüri laduma, plaatima, elektritöid tegema jne. Keda saab, rakendatakse tööle – õppimise eesmärgil. Leitakse nende seast üles inimesed, kes suudavad olla oma kogukonna liidrid, ja püütakse anda neile eestvedamise teadmisi. Nii tehakse kõik võimalik, et valmistada nad ette tagasisaatmiseks Aafrikasse – nüüd juba uute oskuste ja toega.
Ühtlasi saaks Eesti firmad arenguabi programmide kaudu võimaluse aidata Eestist tagasisaadetud uusasukaid ja olemasolevat kogukonda parema elujärje saavutamisel. Nii võiks Eesti ettevõtted juhendada päikese- ja tuuleelektrijaamade paigaldamist, elektri- ja sidevõrkude, puhta vee lahenduste ja kanalisatsiooni rajamist; ökoturismi, ekspertide abil ka vastutustundlikku ja piirkonna ökosüsteemi säästva põllu- ja metsamajanduse edendamist, hoiu-laenuühistute moodustamist, e-teenuste arendamist, programmeerimisõpet.
See kõik kuulub tänapäevase ühiskonna juurde ja pakub kohalikele tööd. Lisaks kõigele loome nii head sidemed mandril, kus paljud riigid on väga kiire majanduskasvuga. Tõenäoliselt on kirjeldatud lähenemine kokkuvõttes tõhusam kui püüd kõiki vastuvõetud põgenikke meie ühiskonda integreerida.
On absoluutselt selge, et ka ÜRO pagulaspoliitikat on vaja põhjalikult reformida. Kaotada tuleb põlvkonnalt põlvkonnale pärandatav põgeniku staatus, vähem kuulata igasuguseid silmakirjateenreid ja ümber korraldada palju sõnu ja vähe villa produtseeriv süsteem. Aga alustame sellest, et teeme oma tegemisi ökoloogiliselt – ehk ökonoomselt.
m
Mis siis?/ 9. juuni 2015 12:59
Kas ei tohi lugeda või? Kirjutatakse ju selleks, et lugeda. Gräzin on väga hästi välja toonud olulised võimalused, millest ainult üks (neljas) on vastuvõetav ja mõistuslik. Kuna meil on nii palju silmaklappidega hüsteerikuid, kes midagi ega kedagi ei kuula, ainult kõva häälega karjuvad: rassist! ksenofoob!, siis on, paraku, vaja lõpmatuseni korrutada kõiki mõistlikke mõtteid, ükskõik mis nime all.
ü
Üks huvitav aspekt - / 9. juuni 2015 16:49
kui üheks "euroopalikuks väärtuseks" on usuignorantsus (usu põhjal ei tohi valikuotsuseid teha), siis langeb see punkt selekteerimisel ära ja ole sa kom.-nist või isisist - sellele ei pöörata tähelepanu. Hea või halb?
m
Madis/ 8. juuni 2015 23:14
Iga riigikogulane kes on nõus Murjamite võtmisega saavad omale 2 ülalpeetavat musta kodulooma.
2
8. juuni 2015 23:45
ü
Üldiselt sümpaatne jutt./ 8. juuni 2015 22:48
Siiski võiks ka teistest arukam Gräzin kasutada õigeid mõisteid. Mitte "põgenikud" )me ei tea ju nende tausta ega motiive), vaid neutraalset "migrandid". Noorte meeste hordid traataia taga, kes maksnud sinna pääsemiseks kallist raha, ei meenuta just väeteid abituid põgenikke.
t
TM/ 8. juuni 2015 22:16
t
Tofik bey/ 8. juuni 2015 21:49
Igor Nikolai pojale niipaljut , et ettepanekud tuleb teha parlamendis , mitte SL ÕHTULEHE VEERUL , ajades taga odavat populaarsust ja millistel heietustel pole grammikestki pistmist reaalsusega
n
No mõttepolitseid/ 9. juuni 2015 16:54
ega avaldamiskeelu meil, ÕNNEKS, eriti pole. Ja jätame need jutud "odavast" või "kallist" populaarsusest. Kui suudad populismi terminina lahti seletada - siis lase käia.
Aga soovitus mõne hea idee nimel ka töötada, et see läbi suruda, on küll õige.
Eesmärgistatud rääkimise-arutamise tulemuseks peab olema mõistlik OTSUS, mis siis ka TEOSTATAKSE. Ehk siis - "... little more action, please!"

o
ott/ 8. juuni 2015 21:45
tark jutt gräzinilt,loodetavasti jätkub tal ka selgroogu riigikogus eestivaenulike seaduste vastu hääletamises.
r
REX/ 8. juuni 2015 21:09
Gräzin on üks väheseid AJUSID riigikogus ja seda läbi aegade!Üks inimene,kes väärib professori aunimetust!Asjalik arutelu.
t
täpsuistan/ 8. juuni 2015 21:19
Gräzin on üks ainsaid normaalseiud reffe. Ta on rahvusliberaal, haruldane nähtus. Ise valin Helmet
a
Ajalugu...../ 8. juuni 2015 21:07
on näidanud, et enne toodi neid Euroopasse väävõimuga tööle, nüüd panevad nemad meid tööle. Nii oli, on aga ei jää!! VOT NII.....
m
MAX/ 8. juuni 2015 21:02
Esimene tõsiseltvõetav ja reaalselt olukorda analüüsiv artikkel üle pika,pika aja!Gräzin on läbi aegade üks targemaid ja tõsisemaltvõetavamaid poliitikuid(nagu ka A.Aasmäe oli)Asjalik jutt erinevalt ülejäänud poliitlumpenist!Üks inimene,kes on professori nime kandes,seda ka on!!!
s
susi/ 8. juuni 2015 20:46
pole mõtet maha kakkuda ,see on ju avalik . Ühe pigi jaoks annab Brüssel 6000 euri (ministri enda sõnad foorumis nn. pearaha ) Rõivas paar päeva tagasi ütles EL eraldas meile 43 miljonit migratsiooni jaoks . Pole vist mõtet rohkem rääkida ,mis on neil seal otsustatud on - arvestada oskab igaüks ise
s
see/ 8. juuni 2015 21:15
6k€ on altkäemaksuks.
k
Kinnipandud koolid/ 8. juuni 2015 20:33
sobivad neegritele eluasemeteks küll. Igasse 100 neegrit. Suvisel ajal elatavad nad ennast ise tõuke ja ussikesi korjates. Talveks palkame EU raha eest neile rokakeetja ja ostame sussid jalga.
a
ahsoo/ 8. juuni 2015 21:45
ja sina lähed kasima, kui need roojaga kõik kokku määrivad nagu Rootsis noored pagulased tegid? Pole nagu muu peale raha kulutada või inimtööjõudu? 1:60-st pagulasest läheb tööle, aga töökohtigi ei ole.
ENSV-s õpetati juristidele pagulastega töötamist, et G nii kõva asjatundjana ennast esitleb? Mingu vabatahtlikuks Vaos neid kasvatama, alles siis hakaku sõna võtma.
f
fgyj/ 9. juuni 2015 10:09
Milleks kasida? Elagu oma loodud keskkonnas. Rootsis oleks pidanud nende kährikute hoone jätma selliseks nagu kährikud oma pesa sisustasid. Et kui soovivad sellist siseviimistlust, siis palun.
v
väga lihtne lahendus/ 8. juuni 2015 19:19
itaallased laadigu laevad immigrante täis ja tagasi sinna kust tuldi, hädasolijad merest küll korjata aga mitte oma randa tuua... kes siinpool juba, samuti tagasi...
b
blaah/ 8. juuni 2015 19:09
Mind ajas see "õnnetu elusaatuse" argument nii närvi, et läksin ja vaatasin allikatest järgi. Süüria võttis 2012. aastal vastu uue põhiseaduse, kus on selline lause: Defense of homeland security and the safeguard of critical national information is the duty of every citizen. Kui nüüd eeldada, et Süüria riiki ründab al-Qaeda ja IS, siis peaks see olema iga Süüriast pärit paadipõgeniku kohustus oma riigi kaitseks välja astuda. Tahaks nüüd teada, milliseid võimalusi kavatseb pakkuda Eesti Vabariik, Oudekki ja Euroopa Parlament eesotsas saadikute Indreku, Kaja ja Urmasega, et kõik need Süüria meessoost kodanikud, kes Euroopas jala maha saavad, saaksid oma kodanikukohust oma kodumaa ees täita? Juhul, kui algab mingi hämamine, et "nii ja naa ja ikka tsivilistid" siis kas nimetatud poliitikud on valmis nentima ka seda, et vastavasisuline kohustus Eesti Vabariigi põhiseaduses ei ole kodanikele täitmiseks kohustuslik?

k
Köik / 8. juuni 2015 18:41
pärdikud,muiduleivsööjad kodumaale tagasi.Kiiresti Ja kohe.Ja sina neeger ka kes tuled siia oma nöudmisi esitama.Pr. Ojuland on blond aga sina oled neeger.NEEGER.Said aru.Vööral maal.
a
Ara ole naiivne/ 8. juuni 2015 19:11
Arvad et neeger sõnadest aru saab Temale mõjub vaid kumminui
l
lisaks veel arulagedale/ 8. juuni 2015 18:40
Uuri välja ja tutvu ka USA sionistide agendaga ja see peaks ladva klaariks puhuma
k
kke/ 8. juuni 2015 18:39
l
lisaks veel arulagedale/ 8. juuni 2015 18:38
Tutvu ka nende agendaga ja see peaks ladvas klaariks puhuma
ä
ÄRA/ 8. juuni 2015 18:29
hakka Sina, Igor, kah seda liberasti-refioravap.de iba suust välja ajama. Olen hoolimata Su (väga vihatud) erakondlikust kuuluvusest lihtsalt kui inimesest lugu pidanud. Kaks viimast varianti oleks muidugi Eesti jaoks sobivad, kuid kuuluvad kahjuks anekdoodi-musta huumori valdkonda. Esimesed kaks aga on jura, mida üks normaalne inimene vabatahtlikult suust välja ei aja, kui tal vähegi eluülikooliharidust on.
Sugulane Saaremaalt
a
arulagedale/ 8. juuni 2015 18:27
Neegri ja islami-import on hävitustuli Eesti riigi ja rahvuse pihta. Kui sa ise pole veel arusaanud, mis poliitikat teile kentmaanist delegeeritakse ja millega see lõppeb, siia loe siioni tarkade protokolle ja äratundmisrõõm on garanteeritud, vihjeks veel et klapib üks ühele.
9
9-aastane uurija / 8. juuni 2015 18:26
Brüsselis tulex öelda, et EL tegelegu oma siseküsimustega ise ja iseseisvalt, saaksime võtta vaid EL'st pärit kodanikke ja ka see oleks absoluutselt maximaalne, mida heal juhul saaksime endale lubada. Nüüd, kui vaadata pilti maailmas, siis on teada et valgenahalised on Aafrikas palju probleeme põhjustanud, kõigepealt tuleks ALATI probleemid lahendada kohapeal, mitte aga meeleheitlikku lolluse saatel tirida probleeme mujale maailma kaasa. Ausalt öeldes, on juba ...auguni igasugu lakeidest, kes Toompeal ainult eesti rahva kallal mögiseda suvatsevad. Kõigepealt tuleks tegeleda Eesti inimestega, riigi mõistliku majandamise ja riigi majanduse jätkusuutlikkusega, mis kokkuvõttes on ühtlasi ka kõigile kõige kasulikum, vähemalt Euroopas.
d
Djaval/ 8. juuni 2015 18:26
Aga mis on viinud asjad sinnamaale, et rahvas põgeneb oma kodumaalt. Kas pole mitte euroopa ja usa omakasupüüdlik sekkumine (demokraatia ja kultuuri viimine) sealses piirkonnas põhjustanud olukorra, kus kohlikud on avastanud,et kui ma käsi pikal seisan õnnetu näoga, küll kellegi süda ikka härdaks läheb... Ja nii ongi tekkinud mass, kes enam tööd teha ei oska ega tahagi. Ja see mass on avastanud, et antakse vähem kui tahaks, lähme sinna külluse allikasse ja nõuame kohapeal. Kas poleks juba aeg aru saada, et see suund on tegelikult hukutav. Kui see rändtirtsude kari ei suuda oma kodumaal elamiskõlblikku keskkonda luua, miks peaks lootma, et nad ei solgi ära ka seda piirkonda kuhu nad pidama jäävad. Kindlasti hakkab nüüd hala pihta, et rassist, ebainimlik jne. aga mina arvan, et euroopa piirid tuleb kinni panna ja lasta looduslikul valikul teha oma korrektiivid.
t
Tõid välja primaarse/ 9. juuni 2015 16:27
aspekti - uurida tuleb põgenemise PÕHJUSEID ja siis nendega TEGELEDA, mitte TAGAJÄRGEDEGA. Kuna maailmasõda otseselt ei käi, on POTENTSIAAL asjade korda saamiseks olemas. ISEASI, kas ka HUVID. AGA SEE TULEBKI VÄLJA SELGITADA! TEHTUD JAMADE EEST LÕUNAMAAL VASTUTAGU IKKA SÜÜDLASED. Miks peab ebaõiglust järjest suurendama? Kellele see kasulik on?
Kes mõelda oskab, leiab vastused - see pole liiga keeruline ülesanne.

g
Grasinit on raske moista/ 8. juuni 2015 18:20
Sa oled seal reformierakonnas uks väheseid kes natuke mõistlikku juttu ajab ja kuidas sa nende lammaste hulgas nii kaua oled vastu pidand? Mina pakuks välja et need pagulased tuleks kohe Eestis toole panna et iga suutais mis nad Eestis saavad oleks higi ja vaevaga välja teenitud. Kes ei viitsi tood teha sellele kovem pauk jalaga tagumikku nii et lendab valgukiirusel kodumaale tagasi Need kes parast mitme aastast kõva tood vastu on pidanud neid voiks puuda eestisse integreeruda.
v
valge/ 8. juuni 2015 22:09
Idioot oled või. Neegrid hakkavad jube hullusti siginema. Teiseks on neil jube suured õigused valge inimese ees. Immigrante Eesti ei vaja. On vaja leida raha, et igasse Eesti perekonda 3 last vähemalt.
k
Kes võtab/ 9. juuni 2015 16:18
sellised tegelased tööle?
k
Keegi ei taha votta/ 9. juuni 2015 18:33
sest nemad ei taha tood teha kuid neid tuleb saata sunni toole kasvõi metsa aluseid puhasama
l
lisaks veel/ 8. juuni 2015 18:04
Kui nii väga inimlikkusest oled, muretse meie pensionäride ja invaliidide ebainimliku olukorra pärast, value lakei
j
järjekordne/ 8. juuni 2015 18:01
Saabas, kes nõus eestimaad ja rahvast reostama ja hukule viima. Oleks tegu inimestega, et inimlikkusest rääkida, need tegelased elavad keskajas ja kujutavad otsest ohtu eestisisejulgeilekule. Maga kaineks
a
artiklit/ 8. juuni 2015 18:25
ennast vist ei lugenud? Sest milleks aega raisata, pasundada võib ju niisamagi.
n
Narr/ 8. juuni 2015 19:38
Tõest, ole hea ja loe artikkel nüüd ilusti läbi ka ja alles siis hakka sõna võtma.
k
Kes on saabas?/ 9. juuni 2015 16:16
sinu komm jääb ebaselgeks.
I
-lik/ 8. juuni 2015 17:55
Inimlikkusega liialdamine on ebainimlik.
t
Tõnu/ 8. juuni 2015 17:44
On üks hea lahendus.Hakata pagulasi Itaaliast kodumaale tagasi toimetama.
See äri katkeb kohe kui on teada , et tagasi viiakse. Põgenike euroopasse installeerimine kordistab seda äri suurusjärgu võrra.
t
täitsa nõus/ 8. juuni 2015 19:48
Raha, mis keegi vahemereäärsete maade piiri avatuna hoidmise eest saab, on ilmselt väga suur. Juba merel tuleks korjata kõik paadid tühjaks ja suure laevaga Aafrika rannikule kõik tagasi. Kohe saaks see pull otsa.