Ukraina kaitseminister Stepan PoltorakFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 8. juuni 2015 14:46
Ukraina kaitseministri Stepan Poltoraki teatel on alates käesoleva aasta 15. veebruarist Ida-Ukrainas langenud umbes 100 valitsusvägede sõdurit ja hukkunud 50 tsiviilelanikku.

Ukraina-NATO parlamentidevahelise nõukogu istungil täna ettekande teinud Poltorak märkis, et äsjased sündmused Marjinka juures näitavad, et Kremli-meelsed võitlejad ja nende Venemaa juhid ei soovi järgida Minski kokkulepete tingimusi ning seetõttu on taas oht, et lepped kukuvad läbi, vahendas ERR-i uudisteportaal Uniani.

Ukraina kaitseminister rõhutas, et nn separatistid pole raskerelvastust täies mahus tagasi tõmmanud ning takistavad ka OSCE vaatlejate tööd.

Võrreldes aprilliga hakkasid Vene-meelsed jõud Ukraina vägede positsioone rohkem kui kaks korda sagedamini tulistama ning alates relvarahu algusest ehk 15. veebruarist on vastane seda rikkunud rohkem kui 4000 korral, rääkis Poltorak.

Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et praegusel hetkel on Ida-Ukrainas umbes 42 500 Vene sõdurit ja Kremli-meelset võitlejat ning vastase kasutuses on väga suur hulk erinevat sõjatehnikat – näiteks ainuüksi tanke on vastastel 558.