Eesti uudised

Nordea uuring: iga teine Eesti noor tegeleb regulaarse säästmisega (7)

Õhtuleht.ee, 8. juuni 2015 12:11
Foto: Reuters / Scanpix
Nordea panga uuring noorema põlvkonna säästmishoiakutest ja –käitumisest näitas, et noored peavad küll säästmist oluliseks, aga kasutavad raha kogumiseks siiski üsna ühetaolisi võimalusi.

Kuigi 48 protsenti uuringus osalenutest tegeleb regulaarselt säästude kogumisega, siis 76 protsenti nende seast hoiab säästusid ennekõike arvelduskontol või hoiusel. 

Uuringu fookuses olid 18-30-aastased, et selgitada täpsemalt välja, kuidas ja milliste eesmärkide nimel on noorem põlvkond valmis oma igapäevaste rahaasjade eest hoolitsemisel tegelema ka tuleviku väljavaadetega.

"Positiivsena saab esile tuua, et üle poole vastanutest omab ülevaadet oma igapäevastest rahaasjadest, koostades igakuist eelarvet ja jälgides kulusid ning tulusid. Samas motiveerivad raha koguma eelkõige lühiajalised suuremad ostusoovid ning soov tulla toime ka ootamatus olukorras," selgitas uuringu autor ja Nordea müügitoe osakonna juht Kaja Kibena 

59 protsenti vastanutest paneb raha kõrvale suurema plaanikohase kulutuse heaks. Pankadelt oodatakse lisaks raha kogumise võimaluste ja toodete valiku laiendamisele (41 protsenti vastanutest) ka rohkem selgitustööd ja nõustamist säästmise teemal (34 protsenti vastanutest).

Uuringust selgus ka, et 40 protsenti vastanutest, kes tegelevad säästmisega, panevad iga kuu kõrvale 101 kuni 500 eurot. Nordea säästmis- ja investeerimisekspertide hinnangul tuleb enam teadvustada, et säästmise ja investeerimisega saab alustada ka väikestest summadest.