Karoliina VasliFoto: Laura Oks
Karoliina Vasli, reporter 7. juuni 2015 18:12
Mai keskel kajastas Eesti meedia, kuidas meie eurolaulikud kutsuti Eurovisionil esimest korda Skandinaavia riikide pressiüritusele. Justkui järjekordne teetähis, et oleme osa Põhjamaadest. Selle pidev tõestamine on ju nii tähtis. Isegi Eesti poliitikud võrdlevad meid pidevalt just põhjanaabritega.

Sellele mõtlesin Küprosel puhates, kui järjekordne tänavakaupleja tahtis minuga vene keeles rääkida. Nii kui mainisin, et tulen Eestist, jätkati juba vene keeles. Kui tunnistasin, et seda ei oska, tehti suured silmad. Kuulsin ka mõne Briti turisti avamust, et Eesti ongi Venemaa väikevend. Olen mujalgi sarnaste järeldustega kokku puutunud. Tõsi, vahel võrreldakse meid ka soomlastega.

Ilmselt on paljuski küsimus meie geograafilises asukohas. Võime ju Põhjamaaks trügida, kuid see ei tähenda automaatselt, et meid ka kaugemal Euroopas Põhjamaana võetakse.

Ja ega Eurovision olukorda muutnud, sest kirume küll lauluvõistluse naabripoliitikat, kuid ise andsime ju maksimumpunktid suurele naabrile ehk Venemaale. Mis mulje sellest jääb?

Kommentaarid  (8)

Mõtlik 9. juuni 2015 13:51
Venemaa saab hääli venelastelt! Järeldus- naaberriigid on venelasi täis ning võite oma demokraatiaga sotsialismi ehitada! Jätkuvalt!
Üks asi on, 8. juuni 2015 15:54
kelleks meid PEETAKSE, teine asi aga, KES ME OLEME.
Loomulikult on tähtsad ajalooTEADMISED - kui keegi meie rahvus- ja keeleproportsiooni vastu huvi tunneb, võiks väärikas rahvusriigi esindaja osata talle põhjustest ka ülevaate anda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS