Seisukoht

Seisukoht | Venemaa väikevend (8)

Karoliina Vasli, reporter, 7. juuni 2015 18:12
Karoliina VasliFoto: Laura Oks
Mai keskel kajastas Eesti meedia, kuidas meie eurolaulikud kutsuti Eurovisionil esimest korda Skandinaavia riikide pressiüritusele. Justkui järjekordne teetähis, et oleme osa Põhjamaadest. Selle pidev tõestamine on ju nii tähtis. Isegi Eesti poliitikud võrdlevad meid pidevalt just põhjanaabritega.

Sellele mõtlesin Küprosel puhates, kui järjekordne tänavakaupleja tahtis minuga vene keeles rääkida. Nii kui mainisin, et tulen Eestist, jätkati juba vene keeles. Kui tunnistasin, et seda ei oska, tehti suured silmad. Kuulsin ka mõne Briti turisti avamust, et Eesti ongi Venemaa väikevend. Olen mujalgi sarnaste järeldustega kokku puutunud. Tõsi, vahel võrreldakse meid ka soomlastega.

Ilmselt on paljuski küsimus meie geograafilises asukohas. Võime ju Põhjamaaks trügida, kuid see ei tähenda automaatselt, et meid ka kaugemal Euroopas Põhjamaana võetakse.

Ja ega Eurovision olukorda muutnud, sest kirume küll lauluvõistluse naabripoliitikat, kuid ise andsime ju maksimumpunktid suurele naabrile ehk Venemaale. Mis mulje sellest jääb?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee