Karoliina Vasli (Laura Oks)

Mai keskel kajastas Eesti meedia, kuidas meie eurolaulikud kutsuti Eurovisionil esimest korda Skandinaavia riikide pressiüritusele. Justkui järjekordne teetähis, et oleme osa Põhjamaadest. Selle pidev tõestamine on ju nii tähtis. Isegi Eesti poliitikud võrdlevad meid pidevalt just põhjanaabritega.

Sellele mõtlesin Küprosel puhates, kui järjekordne tänavakaupleja tahtis minuga vene keeles rääkida. Nii kui mainisin, et tulen Eestist, jätkati juba vene keeles. Kui tunnistasin, et seda ei oska, tehti suured silmad. Kuulsin ka mõne Briti turisti avamust, et Eesti ongi Venemaa väikevend. Olen mujalgi sarnaste järeldustega kokku puutunud. Tõsi, vahel võrreldakse meid ka soomlastega.

Ilmselt on paljuski küsimus meie geograafilises asukohas. Võime ju Põhjamaaks trügida, kuid see ei tähenda automaatselt, et meid ka kaugemal Euroopas Põhjamaana võetakse.

Ja ega Eurovision olukorda muutnud, sest kirume küll lauluvõistluse naabripoliitikat, kuid ise andsime ju maksimumpunktid suurele naabrile ehk Venemaale. Mis mulje sellest jääb?

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
Mõtlik  /   13:51, 9. juuni 2015
Venemaa saab hääli venelastelt! Järeldus- naaberriigid on venelasi täis ning võite oma demokraatiaga sotsialismi ehitada! Jätkuvalt!
Ü
Üks asi on,  /   15:54, 8. juuni 2015
kelleks meid PEETAKSE, teine asi aga, KES ME OLEME.
Loomulikult on tähtsad ajalooTEADMISED - kui keegi meie rahvus- ja keeleproportsiooni vastu huvi tunneb, võiks väärikas rahvusriigi esindaja osata talle põhjustest ka ülevaate anda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis