Juhtkiri

Juhtkiri | IRL otsigu kadumaläinud aadet

Õhtuleht.ee, 7. juuni 2015, 19:05

21 KOMMENTAARI

t
tulevane EKRE valija/ 9. juuni 2015, 20:29
peame siis järgmistel valimistel ja küsitlustel meeles, mis erakonnad sisserände poolt olid - kohtumiseni homme Toompeal kell 18!
j
Jaanus/ 9. juuni 2015, 16:43
Pidasin IRL-i kunagi taasiseseisvunud Eesti südametunnstuseks. Aga partei kes peab ennast kõige isamaalisemaks piirdub selle nimel ainult sellest heietamisega. Eesti lipu andmisest enam ei piisa. Kaasaja isamaalisus tähendab juba midagi palju reaalsemat, et oleks garanteeritud Eesti kestmine ka tulevikus: kasvõi midagigi tegemist ääremaastumise peatamiseks, või idapiiri üigeaegset väljaehitamist või palju muud. Aga kõik need ja teised on tegemata. Isamaalisusest heietamise varjus olete viimase ajal peamiselt tegelenud oma ladviku ja nende teenrite riigipirukale võimalikult lähemal hoidmisega.
"Õigete" häletajate erakonda meelitamiseks riigikogu valimiste ajal tahtsite kasutada tuntud telenägu, et saada neid hääli, mida te oma tööga ei olnud välja teeninud. Valimisnimekirja etteotsa panekuga petsite ka oma erakonna inimesi - neid kes olid kaua ja pühendunult töötanud erakonna ja Eesti eest. Aga rahvas ei ole loll. Etüüdid teleka ekraanil üliedeva ja nahhaalselt riigi raha peale pürgiva "staariga" mitte ei toonud teile hääli vaid viisid neid hulgaliselt. Selliste etendustega kaotasite hulga erakonna tõsiseltvõetavust ja tegite ta naeruväärseks.
Ja teie nulltolerants. See mida loete endale lubatuks kuni räige isikuvastasu kuriteoni, mis ei piira teie tegevust - selliste tegude eest tuleb lihtliikmed kohe välj visata.
Ja see eestseisuse vähendamise ning valimiskorra muutmise plaan mille järgi saab eestseisuse teile sobiva koosseisu. Kõik see on ju tegelikult teisitimõtlejate ja oponentide eemaletõrjumine selleks et teie ladvik saaks segamatult ja ilma sisemise konkurentsita olla riigipiruka juures.
See just on see poliitiline manipuleerimine ja ebaausad võtted. Puhastada parteid - oleme seda ju ajaloost varem kuulnud kuskil muus riigis ...
Demokraatias räägitakse oponentide ja teisitimõtlejatega läbi saadakse konsensus, Ideede paljusus viib edasi. Meie endi peamiseks isamaaliseks parteiks ennast pidav partei ei lähe demokraatia teed, vaid kuskile mujale, see ei saa talle kuidagi hästi lõppeda. Rahvas ei ole loll nagu ta seda teile just hiljuti tõestas.
v
Vello/ 8. juuni 2015, 16:18
Just nimelt Mart Laari ajal algasid need jamad milles praegu vaevleme.
v
vaadaku ausa ja kõrge eetikaga/ 9. juuni 2015, 12:26
Mardi hoiukarpi.
Parvlaev .
m
Miks oleks IRLi lagunemine/ 8. juuni 2015, 16:08
"halvim"?
Kahjuks oli Isamaa juba Res Publica valimisteks end Eesti valijate ees kompromiteerinud. Veel suuremaks kahjuks tegid seda varsti ka sealsed noormehed; ehk siis selgus, et nemadki ei suutnud NWO kullasärale vastu panna. Peab tunnistama, et eks säärasest kiusatusest hoiduda olegi raske, kuid Valitsejateks oodatakse siiski Kangelasi ja pikemas plaanis tunneb rahvas nad ära.
KUI peaksime pettuma (ptüi-ptüi-ptüi) EKREs, tuleb tõdeda, et parteisüsteem sellisena ei tööta Eestis põhimõtteliselt ja peame otsima mingit muu valitsemise viisi. Kui meil selleks siis ikka veel aega ja võimalust on...
e
8. juuni 2015, 17:30
enne kaob see räpane plärakas kaardilt.
l
luup/ 8. juuni 2015, 15:19
selle "kadumaläinu " otsimine jääbki vaid unistuseks, kui vanaviisi aatevabade koalitsioonikaaslaste reformijate ja sotsialistide tuules allakäigurattal kaasa jookstakse. pealegi, aateliselt mõtlejale on poliitmaastiku tõusev täht juba leitud.
k
Kuunao Rajasaare/ 8. juuni 2015, 14:08
eks see lihtsalt näitab nii mõndagi kui juba kriminaale ja kaabakaid erakonda värvatakse...
m
Mati/ 8. juuni 2015, 11:45
Ei ole midagi head oodata, sest juhatusse valiti Reinsalu (imestan, et selline mees oli kunagi Lennart Meri nõunik), jõmmikütt Sester, liiklushuligaan Ken- Martti Vaher, muna- Juhan, ahne mees Siim Kiisler, aferist Aivar Kokk, intrigant Peeter Laursson.
Edu kuristikku kihutamisel!
j
Ja neile mõistab õigust / 8. juuni 2015, 12:40
aukohtu kriminaalkorras karistatud esimees, Avo Üprus.
s
susi/ 8. juuni 2015, 10:43
...kui nüüd veel mingi suurem "supp " IRL kohta välja kaevatakse ,siis siit võib järeldada et see erakond on hukule määratud ja ka valitsuset väljaviskamise äärepeal (juba ammu liikus ju jutt et asendatakse nad vabakatega ja korra nad said juba ju reffide käest jalaga tagumikku )
s
8. juuni 2015, 13:00
siis tegi ref limukatega õieti.

w
www/ 8. juuni 2015, 10:39
Töötulemusi polnud endisel Isamaal, pole ka praegu IRL-il, ainult suur tahe võimul olla. Nende valijate hääled läksid Reformile, kes oskas paremini vihavaenu õhutada ja hirmutada. Töötulemusi pole kumbalgi. Kuidas nad saavadki olla, kui oleme elatustaseme poolest üks viimastest. Hoolimatud ja vihavaenust pimestatud inimesed on nende valijad.
t
Teet/ 8. juuni 2015, 10:33
Ei olnud see endine Isamaa ka õigete vaadetega. Isamaalane oleks pidanud austama ka teisi eestimaalasi ja nende kombeid. Siin pole midagi muutunud. Laari valitsemisaeg oli veel hullem kui praegu. Pensione ega palku ei tõstetud, kuigi hinnad tõusid kõrgele, eriti korterihinnad. tekkisid kodutud, prügikastiinimesed ja teised vaesed. Riigi vara hakati müüma välismaale jne. Kui kedagi taheti poliitikast kõrvaldada, siis tehti seda alatult.
a
8. juuni 2015, 17:32
aga ise tahtsime sellist riiki ja nüüd seda polegi - ainult Banaania järgi.
u
Udo/ 8. juuni 2015, 10:26
Ka endise Isamaa aated olid sellised, et õhutati vihavaenu ja laimati. see moodus töötab kõige paremini, et hääli saada. Seekord seda ei tehtud ja häälesaak jäi vähemaks. Suure põntsu pani ka kurjategijast Krossi lahkumine. Manipuleerimine kergeusklikega jäi väheseks.
v
valiti - kes !/ 8. juuni 2015, 09:49
ei mingit sihti,limukad jäid ikka limukateks edasi.
i
irl on ajalugu/ 8. juuni 2015, 09:38
Meil on ekre ja vabaerakond milleks meile enam irli ja sotse?
m
M t/ 8. juuni 2015, 07:33
p
Pudisoo/ 7. juuni 2015, 22:15
Roolijoodikud IRL-ist välja, roolijoodik IRl-i esimeheks?Kindlalt edasi!
s
Skunki otsima/ 7. juuni 2015, 21:01

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee