Maailm

Vene parlamendi liikmetele soovitati: ärge minge puhkuse ajaks Kremlist väga kaugele (25)

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2015 12:04
Valentina Matvijenko.Foto: AP / Scanpix
Venemaa parlamendi Föderatsiooninõukogu liikmetel soovitati suvel puhkuse ajal Kremlist mitte väga kaugele minna, kuna ette võib tulla erakorralisi nõupidamisi.

Nõukogu spiiker Valentina Matvijenko palus seadusandjatel puhata võimalikult Kremli lähedal ning olla vajadusel valmis kogunema nõupidamistele. Nõukogu kõneisiku teatel võib erakorralisi istungeid tulla ette, kui Riigiduuma võtab vastu uusi seadusi, kirjutab Interfax.

Samal teemal

Spekuleeritakse aga, et soovitus tuleneb möödunud aasta kogemusest, kui erakorralisel istungil arutati president Vladimir Putini palvet viia väed Ukrainasse. Toona sai Putin küll parlamendi nõusoleku, kuid see tühistati juunis, kui Krimmi poolsaar oli juba Venemaa valduses.

Vene parlamendi esindajad eitavad, justkui oleks Kremlil seoses Ukrainaga uusi kavatsusi. "Föderatsiooninõukogu võimaliku erakorralise kohtumise ümber ei ole mingeid intriige," teatati parlamendi ülemkojast.

Kahtlust äratab aga tõik, et Matvijenko palve avalikustati samal päeval, kui olukord Ukrainas halvenes taas tõsiselt pärast eelmist sügist. Üksnes sel nädalal hukkus Ukrainas separatistide ja armee konfliktis 20 inimest.

Samal teemal

08.05.2015
VIDEO | Väidetav Putini surmarong viib sõjatehnikat Ukraina piirile
06.05.2015
Putin: sanktsioonidest on rohkem tulu kui kulu
05.05.2015
Porošenko: valmis tuleb olla tõeliseks sõjaks
03.05.2015
Ukraina: rünnakud Marjinkale on tagasi löödud, hukkus 50 separatisti